gabione

Dylemat w sprawie wyboru ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabione    0

Przepraszam za swoją nieobecność ale trochę pracowałem (11ha wyorane, nawozy zasiane i wyrobione pod zasiew- 4 dni, 1 ciagnik, 2osoby zmienialiśmy sie) i nie miałem już sił aby odpisywać.

Co do swoich decyzji to pewnie wezmę tego zetorka, zdaje sobie sprawę ze trochę za słaby na obecne czasy ale szkoda go bo w dobrym stanie. Jak będzie kolejny przypływ gotówki puszcze swojego 7211 dołożę dychę i może zakupie coś w stylu reni 95.14 lub 103.14.

Tak jak ktoś pisał wcześniej o 914 lub mtz to nie jest do końca prawda ponieważ w dobrym stanie tez trzeba sporo zapłacić i nie wierze ze 30 tys kupi się dobrego ursusa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgriTrac    3

Do rozwiania dylematów - najpopularniejsze modele ciągników we wrześniu https://www.agritrac.pl/najpopularniejsze-ciagniki-w-polsce/

 

Ursus ma bardzo dużą liczbę rejestracji modelu 11054 o mocy 110 KM. W dużej mierze, ciągniki te będą stały u dilerów na placu, będzie zatem okazja kupić w dobrej cenie, bo będą sprzedawane pewnie jako maszyny z drugiej ręki.

 

 


Informacje o sprzedaży traktorów w Polsce ------www.agritrac.pl------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

To akutalne dane? Podobno przestali tłuc 11054 na rzecz c3110...
Chyba że wyprzedają to czego nie sprzedali dotychczas... ale zakończyć produkcje mieli kilka miechów temu...

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

mając podobny problem niedawno zostawiliśmy 7340 z turem jako pomocnika a na głównego przyszła frotka 130

 

Też tak się chyba skłonię chociaż mierzi mnie ten majorek nie wiem dlaczego ale drugi też bym chciał z turem a 120 fortka z turem kiczowato wygląda no chyba żeby kupić proxę 120 power to i by tur podszedł gdyby coś i pewnie będzie tańsza od fortki jak to ją nazywasz.

 

Co do rejestracji to nie jest tak jak z nissanem że salony rejestrują na siebie samochód i potem odsprzedają jako nowy i w ten sposób wzrasta im liczba sprzedanych samochodów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

stanowczo  odradzam 5340 -  cena za wysoka jak za  taki ciagnik( moze wart nie wnikam) rocznikiem masz stary ciagnik a i moc za mala nie ma czym pognac w robocie mowie ci !

conajmniej 7340 kup nic mniejszego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj