Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kredens1337    1

Witam, mamy takiego 2 letniego byka, którego zadaniem jest zapładnianie ok 40 krów. Obecnie pierwszy raz pracuje na pełnym etacie, w tamtym roku do końca czerwca był na pastwisku ze starszym kolegom.Przebywa 24h na pastwisku. I tak jak w tamtym roku krowy wszystkie zacielone (jest możliwośćm że tylko przez starszego kolege), w tym roku zero skuteczności. Dodam, że krowom nie brakuje energii, mocznik <200, dodatkowo przez całe lato stosowalismy energie forte z selenem i wit. E. 

 

Jest to 4 nasz własny buhaj to rozpłodu i poraz pierwszy wystąpił taki problem. Krowy nagminnie powtarzają ruję. Może bynio jest jakiś chory, sam już nie wiem. Tragedia z tymi zacieleniami.

 

Potem moge wysłać jeszcze jakiegos screena z parametrami mleka jak są potrzebne. Pozdrawiam

IZFIiNh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

no wiesz u każdego  zdarza się bezpłodność czy to człowiek czy zwierzę ja mam np bezpłodną sukę 
więc wszystko możliwe musiał byś dać spermę do analizy ale jak ją zdobyć od tego byka to nie wiem haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

Zdaża się, mój też kiedyś tak miał. Z dugiej strony miał więcej sexu jak krowy powtarzały ruje:) Co poużywał to jego, a teraz kierunek rzeźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

U mnie też kiedyś był bezpłodny byk, tylko on zamiast jajek to miał takie jakby żyły grubsze. Pojechał na steki przedwcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez Revof
      Witam, Posiadam byka około 450 kg,byczek wiosną był na pastwisku, wszystko było dobrze do momentu gdy byczka sprowadziłem do obory, daje mu 5 litrowe wiadro śruty z pszenżyta i owsa rano, wodę i ma siano, następnie około godziny 16-17 byczek jest wzdęty na lewy bok, średnio co drugi dzień , gdy zadzwoniłem do weterynarza kazał wlać mu pół litra oleju, po 20 minutach przechodzi i tak od dwóch tygodni, teraz mam zamiar dawać bykowi ziemniaki,boje się, żeby nie padł. Co robić ? Pomocy 
       
       
      P.S może mu dawać śrutę na mokro ? 
    • Przez Bercik92
      Jak zapobiec szorstkiej i matowej siersci u bydła? odrobaczyć? dać jakies witaminy? żywie dobrze a mimo wszystko cielaki z taką sierścią słabiej rosną
    • Przez DanielTrawiski
      mój byk nie chce od rana jeść codziennie ryczał żeby mu dawać co godzinę a dzisiaj nic nie chce pomuszcie mi 
      daje mu śrute mokre wysłotki siano i parowane kartofle z śrutą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj