Damiano604

Usługi rolnicze nie mając gospodarstwa.

Polecane posty

Damiano604    0

Witam, tak jak podałem w temacie, chce zająć się usługami rolniczymi, posiadam maszyny, lecz nie posiadam gospodarstwa rolnego. Czy jest jaka kolwiek możliwość aby mógł starać się o dofinansowanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Z tego co pamiętam to na takie coś można było dostać ale trzebabyło mieć działalność gospodarczą w typie usług dla rolników zdaje się że od dwóch lat bo miałem taką działalność ale mi nie szło więc zrezygnowałem bo te nasze zusy podatki i cała reszta mnie zabijała a raczej ludzie robiący na czarno bez podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

dokładnie u nas np. nie znajdziesz firmy która wystawia fakturę czyli nie ma firmy tylko jedzie na czarno bez odprowadzania podatków, dajmy na to założysz firmę, to i cenę będziesz musiał podnieść żeby coś z tego mieć, czyli logiczne że większość rolników weźmie tego na czarno bo taniej...


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

A dziwisz się? Jak ktoś nie jest na wacie i mu faktura niepotrzebna to oczywiste że woli zapłacić 300 zł niż np 370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano604    0

W mojej okolicy nie ma na czarno, jeden próbował uslugi na czarno i juz prawie gospodarstwa sie pozbył (urzad skarbowy go wykonczyl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

nie wiem jak jest u was ale w mojej okolicy nie raz był przepadek że ktoś tam zgłosił. Gadka jest prosta właściciel sieczkarni powiedział ze to w ramach pomocy sasiedzkiej i tyle to samo powie klient i jest po sprawie...


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To tylko UTOPIA.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez janzan30012
      Witam. Mam pytanie czy któryś z trzeciogimnazjalistów ma zamiar uczęszczać w następnym roku szkolnym do technikum rolniczego we Włoszczowie? A może idziecie do innych techników rolniczych? Proszę o odpowiedzi
       
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
    • Przez paulus
      Witam,
      Czy ktoś słyszał, a może sam jest członkiem rolniczego stowarzyszenia branżowego? 
    • Przez yacenty
      UWAGA!!! ZMIANA TERMINU!!! Spotykamy się w środę (8 listopada o 19)
      Chciałbym Was zaprosić na pogadankę na temat reklam rolniczych, pokażemy kilka różnych rozwiązań i chcemy usłyszeć Wasze opinie.
      Spotkanie odbędzie się ONLINE, czyli możecie siedzieć w dowolnym miejscu gdzie macie stabilny internet i z nami rozmawiać.
      Spotykamy się we wtorek 8. listopada o godzinie 19.00).
      Zapraszam osoby, które mają posianą w tym roku pszenicę i rzepak a powierzchnia całego gospodarstwa (łącznie z dzierżawami) zawiera się w przedziale 20-100 ha. Spotkanie planowane jest na godzinę, jednak jeśli się rozgadacie - będziecie aktywni to może sie przeciągnąć o 15 minut.
      Aktywni uczestnicy pogadanki otrzymają od nas wynagrodzenie w kwocie 100 zł.
      Zgłoszenia wysyłajcie albo na maila: jacek@agrofoto.pl albo przez prywatną wiadomość.
       
      W zgłoszeniu podajcie wielkość gospodarstwa i rejon z jakiego jesteście.
      Wybranym osobom przekażę link do pokoju, gdzie się spotkamy w poniedziałek.
      Ilość miejsc ograniczona, kto pierwszy ten lepszy.
       
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj