DrPresto

Siewnik nordsten problem z wysiewem

Polecane posty

DrPresto    0

Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
Liczę na Was!
Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

A ile razy krecisz? Każdy model mial inaczej u Mnie jest to bodaj 18 obrotów. Sa różne typy skrzyń sprawdź dokladnie do której masz tabelę sam sie naciolem na tym sciagajac instrukcje do modelu siewnika taki jak Moj ale z inna typem skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

zmierz obwod kola napedowego.
nastepnie:
100÷(szer. siewnika w m!!!)

nastepnie to co wyjdzie (w twoim wypadku 40) dzielisz przez obwod kola w m!!!!)

wychodzi ci ile obrotow kolem musisz zrobic na jeden ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

zobacz napęd między kołem a skrzynia przekladniowa bo moze zębatki wyrobione lub łańcuch luźny. jeżeli masz skrzynie olejowa ja miałem podobną sytuację to w skrzyni olejowej pękła mi sprężyna za 1. 2zl i nowy olej plus uszczelniacze i uszelka w plynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrPresto    0

Też mam ten na 18 obrotów i tak jak pisałem już wcześniej po próbie kreconej na Korbie jest wszystko git problem jest jak się w pole wjedzie. Nawet sprawdzałem na polu gdzie przy 10 przejechanych metrach wysiał nie cały kilogram.
A jest ktoś z Was w stanie zrobić zdjęcie przekładni łańcuchowej? Wydaje mi się że tam może być problem ale chciałbym się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jutro Ci zrobię. Jak masz przełączanie grup mało/średnio/dużo? Na dwie takie raczki z boku czy przekladasz cos ale kola (nie wiem jak to jest dokładnie bo mam z rączkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ale tak w ogóle cos nie tak piszesz, bo 18 jest dla 3m a dla 2,5 wiecej. Ale po twoim opisie ze wysiewasz połowę na polu wnioskuję ze możesz mieć skrzynie jak w clg a dla miego 1/20 ha to 89 obrotow. Sprawdź dla takiej próby. A najlepiej i najpewniej zawsze przeliczyć z obwodu koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

To nie kręć korbą tylko kołem. Policz obwód lub przejedź 40m po ziemi (tyle jest 1ar dla 2,5 metrowego siewnika) i policz obroty koła. Na próbie tyle razy kręć KOŁEM a nie korbą i zobacz co wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siewnik Nordsten 2,5m ustawia się w nastepujący sposób. Kręcisz korbą 57 razy, warzysz to co ukręciłeś mnożąc  przez 20. Przykładowo  8kgx20=160kg/ha.Ze względu na  uwrocia ogólny wysiew  może sie wachać 5/10kg wiecej na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Siewnik Nordsten 2,5m ustawia się w nastepujący sposób. Kręcisz korbą 57 razy, warzysz to co ukręciłeś mnożąc  przez 20. Przykładowo  8kgx20=160kg/ha.Ze względu na  uwrocia ogólny wysiew  może sie wachać 5/10kg wiecej na ha.

 

Dobrze piszesz tylko musisz uściślić do jakiego modelu dokładnie się to odnosi a powiem Ci że nawet musiał byś podać na jaki kraj był ten model robiony bo też są różnice jak w przypadku CLH którego mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrPresto    0

Jutro sprawdzę porady od kilku z Was. Fajnie, że staracie się pomóc doceniam to!

Po za tym dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć siewnika może dzięki temu będziecie lepiej wiedzieć co i jak jest tam grane.

IMG_20170925_1720379a279.th.jpg

 

IMG_20170925_1721384da12.th.jpg

 

IMG_20170925_1721490af82.th.jpg

 

IMG_20170925_17220802eea.th.jpg

 

IMG_20170925_17225765825.th.jpg

 

IMG_20170925_172051dbff7.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrPresto    0

Udało się go ustawić. Zrobiłem jak mówił kolega Wojtek przejechałem 40m, policzyłem obroty koła i teraz wszystko gra i Buczy. Dzięki za pomoc Panowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

Mam pytanie  ,nordsten CLG 250MK2  ile obrotów korby . bo nic z tego nie wiem . w instrukcji dla tego siewnika jest 57 obr/ korby z tego co piszą koledzy wynika ze 89 obr/korby . a z wyliczenia 100/2,5/1,85 jeszcze coś innego . Jeden obrót korby to nie jeden obrót kola . Na zbożu niewielkie rozbieznosci nie sa jeszcz takie straszne ale rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machalp    0

no właśnie panowie ja mam taki sam problem tylko że siewnik isaria przed próba kręconą ustaliłem że obwód koła wynosi 1,88 ,więc 100/2,25/1,88 więc wychodzi 24 obroty kołem na 1 ar wsypałem do skrzyni zboża na pół hektara a wysiało dużo mniej z pół hektara zostało może 40 kg a to jest dużo. dlatego nie wiem co robię źle,  pomóżcie szybko bo chce siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie zawsze ilość obrotów kołem będzie się zgadzała z ilością obrotów korbą. Korba do próby kręconej czasem jest wpięta w inny wałek w skrzyni i ma już inne przełożenie (po drodze są różne zębatki) Więc jeśli byś chciał z obrotów koła przeliczyć to musisz też później przy próbie nim kręcić a nie korbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

no to dlatego pytałem ile obrotów korby  w nordsten CLG 250MK2 .bo  wyniki nie pokrywają się z rzeczywistością . Ma to ktoś sprawdzne dokładnie a nie pisanie o kreceniu kołem jak do tego jest korba . Druga rzecz  to wyniki z próby muszą się zgadzać z mniej więcej z (tabela z kółkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Chcę zapytać,ile taki siewnik Nordsten waży? Typ to livt-o-matic clg mk2. Pytam,bo ciekawi mnie,czy C-330 będzie sobie radzić z nim...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101
w moim nordstenie robię 19 obrotów korbą na ar, tylko że ja mam inną skrzynię, siewnik jest lekki u mnie lata z ursusem 2812 więc i 330 powinna sobie z nim poradzić, poza tym jest bardzo krótki, praktycznie ciężko się wcisnąć między ciągnik a siewnik, tabela jest w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Panowie powiedzcie co to może być, pszenica zasiana Nordstenem podchodziła w taki sposób 2 lejki normalnie, a drugie 2 obok jakby połowę ziarna wysialy i tak przez cały siewnik, co to może być? Sytuacja identyczna na każdym polu, siewnik mam pierwszy sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walus90    0

Może masz zastawki nad zebatkami nierówno ustawione. Na zboże powinno być na drugi ząbek. Albo ścieżki jak masz to może się otwierać słabiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj