ceston

Czym pryskacie folie na pryzmie

Polecane posty

ceston    35

Czym polewacie sieczke z kukurydzy i czy w ogóle cos dajcie. Bo ja daje labacsil plus te bakterie do tego. Nie wiem czy to cos właśnie daje bo często widzę ze Noe polewaja niczym a kieszonka nie plesnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nigdy niczego nie dodawałem i nie dodaję, przede wszystkim dobrze ugnieść i dobrze przykryć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Ja kiedyś polewalem woda, ale to był masakrycznie suchy rok. Takto niczym. Lepiej chyba porządnie przysypac folie, bo widzę że niektórzy zostawiają folie praktyczni w na wierzchu i przykrywką oponami, może i mniej roboty ale przyjdzie jakieś zwierzę zrobi dziurę i się zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, roboty więcej ale bezpieczniej. Z resztą jak jest trochę sprzętu to nie jest aż tak strasznie więcej roboty. Jak zwierzyna dokucza to i tak muszę grodzić na początku drutem z prądem dookoła bo jeszcze mają chrapkę się dobrać. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

To samo się tyczy siankiszonki stawianej piętrowo. Znam przypadek gdzie koty się po niej wspinaly i dziurawily. Ale w przypadku trzech do góry a z dwoma nie było tego problemu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koty to i na jak stoją po jednej mi wchodzą wspinać się i tu też muszę pastuchem grodzić parę razy po ogonie dostaną i już nie wchodzą.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Parę lat temu stosowałem bakterie zakiszające ale przestałem  bo nic to nie pomagało w przypadku pojawiania sie wtórnej fermentacji. Na to, to raczej konserwanty typu benzoesan sodu / nie stosowałem tego jeszcze/ Tak to najlepiej dotrzymać terminu zbioru względem fazy dojrzałości, porządnie ugnieść i folię szczelnie docisnąć do pryzmy, u mnie opony nie zdają egzaminu, na dole myszy dziurawią, wyżej sroki wydziobują dziury i muszę okrywać ziemią choćby cienko. Najwięcej zepsutego pojawia sie w gorące dni,  a zeszłoroczna qq wystarczyła mi prawie do końca sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Stosujecie siatki ochronne?
Według mnie warte pieniędzy jednorazowo spory wydatek ale myślę że zdecydowanie warto bo po samej foli siadzie ptak których nie brakuje i już mamy dziurę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Najlepszy sposób to jednak przysypanie pryzmy ziemią .W tym roku pod folię poszła sól . W ubiegłym roku ścianę którą wybierałem spryskiwałem kwasem propianowym trochę pomagało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

Stosuję siatki od kilku lat bodajże 6 lat najstarsze mają i dalej nie są porwane. Tak więc raz się kupi i jeśli dobrze się użytkuję to 10 lat spokojnie wytrzymają. Najbardziej trzeba zimą uważać żeby ich nie porwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ziemia jest do kitu bo trzeba by jej nasypac grubo bo tak to spływa a zwierzyna robi dziurki...
Mały kopiec tak ale nie wysoki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ziemia jest najlepsza czy duża pryzma czy mała ,,kto Ci każe robic duże spady aby się osuwała ? wystarczy 10cm i na to troche rozsiac żyta ,zadnych strat nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj