Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co dalej z gospodarstwami?

255 odpowiedzi na ten temat

#241 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:14

w biedronce ostatnio słyszałem rozmowe kasjerek to po 2600 albo 2800 im wyszło ale tam jest zapieerdol tyle ludzi że szok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co dalej z gospodarstwami? Dzisiaj, 14:32
  •  

#242 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4210 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:17

A gdzie płacą za nic ?

ZETOR TEAM

#243 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:20

na gospodarce  :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4210 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:21

To fajną masz gospodarkę . B)

ZETOR TEAM

#245 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2216 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:29

Akurat weterynarze zarabiają godnie. Fakt, to służba, ciężka praca jak cholera, ale chociaż wypłata sensowna.

Na ubojniach to i owszem zarabiają i po 8 tyś zł a na dużych kokosów nie zarobisz, co najwyżej na koniach gdzie stawki niekiedy idą w tysiącach.

bratrolnika gdzie tak zarabiają w Biedronce? Chcesz zrzut ekranu z wypłaty mojej żony? Więcej niż 1830zl nie zarobiła i to po premiach... 2 lata pracy. Kierownicy zarabiają 2800zl. A na rękę z 3500zl brutto to 2500zl netto... A i jeszcze jedno szwagier pracuje właśnie na magazynie ma na rękę 2000zl i umowa zlecenie. Teściowa pracowała kiedyś w Gillette, zatrudnienie przez biuro 8zl na rękę i jeszcze na godzinach oszukiwali

#246 Share BoskiElwaro

BoskiElwaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:35

karwa słyszałem sam rozmowe dwóch typiar i mówiły takie kwoty,,,nawet na tej lubelszczyznie z kim nie gadam to coś tam zarabiają ,,,

#247 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:38

Co dalej z gospodarstwami? Żona tez pracowała 8lat w biedronce, w zeszła niedziele rozmawiała z koleżankami, tyle teraz mają wypłaty. Jak wcześniej moja robiła to tez więcej jak 1700 nie dostała. U nas na daną chwile głód pracowników, nie ma ludzi, tak jak pisałem, na magazynach przyjmują od reki, stawki jak pisałem powyżej. Ludzi autobusami z pod Radomia przywożą 100km, żeby było kom plan wykonać. Brat był ostatnio po ukraincow na kombajn do ziemniaków, za 12zl/h nie chcieli przyjść, bo na bolku nisko się siedzi i się kurzy, oni wola na grimme kopać, tacy wybredni, a 10lat temu za 3zl/h 12 godzin siedzieli w polu i po rękach całował ze robota jest

Edytowany przez bratrolnika, 30 wrzesień 2017 - 20:40.

#248 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2216 postów

Napisany 02 październik 2017 - 08:38

Co dalej z gospodarstwami? Z Ukraińcami to jest gruba historia bo za 3 tyś zł nie chcą pracować. A co do braku pracowników, fakt gdzie nie spojrzeć masę ogłoszeń, w każdym markecie ogłoszenie, u nas na tablicy ogłoszeń na bloku IKEA, magazyny, meble full...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#249 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 02 październik 2017 - 14:12

Ukraincy to sie smieją z Polaków ze sie mają za niby takich nowoczesnych i prozachodnich a za takie grosze za.....ją  :D

i mają racje ...

oni jak jada do PL to maja w głowach ze tu bedą po 5 tys zł zarabiac bo tu jest Unia i zachód, a tu jest nedza a nie zachód  :D

dlatego tak to wygląda

#250 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 02 październik 2017 - 14:22

rozmawiałem ostatnio z kierownikiem na jednej hali, rozmawia z każdym z ukraińców którzy u nich pracują, każdemu który musi wrócić na Ukrainę dokładają na odchodne do pensji żeby tylko do nich wrócił bo ludzi nie ma do pracy , każdy z nich obiecuje że wróci, bo ma z tego pieniądze, a prawda jest taka że biorą kasę, a potem jadą od razu na zachód, podobno na kilkadziesiąt osób na daną chwilę wrócił jeden. Choć ja im się nie dziwię, i tak daleko od domu, i tak musi kawał jechać, więc lepiej zarobić 3tys. Euro niż 3tys.zł

#251 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 03 październik 2017 - 14:30

Co dalej z gospodarstwami? Doradzcie mi co robić , gospodarstwo jeszcze nie jest na mnie , ale ja prowadze je choduje trzode , mam 3,5 ha ziemi zboże dokupuje chciałem mieć 10 macior , troche tucznika i prosiaki mam stałego klienta zawsze jak , bd miał do sprzedania by brał ,pracuje do datkowo w domu zbrojenia do słupkow , maszyny troche mam ale jeszcze nie wszystkie , czy warto sie tym zaimować

#252 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 03 październik 2017 - 14:33

jeśli pracujesz na gospodarstwie to sam powinieneś wiedzieć czy dokładasz do niego, czy masz z niego zysk

#253 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 październik 2017 - 14:36

Ja bym na Twoim miejscu z tak małym areałem i tym bardziej że masz dodatkową pracę w domu, zajął się nie tyle tucznikami, co produkcją prosiąt, mniej zboża do dokupienia, a jak odchowasz i dopilnujesz ładne prosięta to nabywcę znajdziesz od ręki. 

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

#254 Share WschodPolskiPany

WschodPolskiPany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 październik 2017 - 18:04

Doradzcie mi co robić , gospodarstwo jeszcze nie jest na mnie , ale ja prowadze je choduje trzode , mam 3,5 ha ziemi zboże dokupuje chciałem mieć 10 macior , troche tucznika i prosiaki mam stałego klienta zawsze jak , bd miał do sprzedania by brał ,pracuje do datkowo w domu zbrojenia do słupkow , maszyny troche mam ale jeszcze nie wszystkie , czy warto sie tym zaimować

weż kredyt i nie będziesz musiał zadawać takich pytań

#255 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 03 październik 2017 - 19:33

jeśli pracujesz na gospodarstwie to sam powinieneś wiedzieć czy dokładasz do niego, czy masz z niego zysk

. Nie raz jest cieżko ale jakiś daje rade ,

Ja bym na Twoim miejscu z tak małym areałem i tym bardziej że masz dodatkową pracę w domu, zajął się nie tyle tucznikami, co produkcją prosiąt, mniej zboża do dokupienia, a jak odchowasz i dopilnujesz ładne prosięta to nabywcę znajdziesz od ręki.

. Prosiaki taki znajomy bral tzn tylko raz ,ale chce brać nadal bo brakuje mu prosiaka od swoich macior , chce takie prosto od macior ok 5 tyg , ja bym chciał tez troszke tucznika nieraz zostawiac ale , sam nie wiem czy ma to sens

weż kredyt i nie będziesz musiał zadawać takich pytań

. Kredytu nie bd ryzykowal , tylko zastanawiam sie poprostu , czy jest sen

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#256 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 03 październik 2017 - 20:06

. Nie raz jest cieżko ale jakiś daje rade ,

czyli jak w każdej innej branży, nie ma takiej pracy gdzie ciągle jest z górki, w każdym biznesie jest tak ze czasem się zarobi, a czasem się dołoży, ważne żeby w ogólnym rozrachunku wyjść na plus