Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share feliksio

feliksio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 10:41

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Witam. Zostałem posiadaczem Amazone D9 - używany. Siewnik jest bogato wyposażony. Posiada m.in. wysiew regulowany za pomocą siłownika elektrycznego z komputera. Problem polega na tym że w czasie robienia ścieżki technologicznej (0) komputer zmniejsza ilość wysiewanego ziarna o około 24kg/ha.
Gdy ścieżki nie są robione wysiew jest taki jaki zaprogramowałem. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i czy można to jakoś wyłączyć. Niestety nic w instrukcji o tym nie mogę znaleźć.

Załączone miniaturki

• 20170914_111310.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share wojtuscsw1991

wojtuscsw1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 10:57

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 a to nie jest tak ze wysiewa taka dawke na ha przez to ze sa załączone ścieżki? gdy zasiejesz hektar z włączonymi ścieżkami to norma wysiewu bedzie zmniejszona o 24 kg. Takie jest moje zdanie :-)

#3 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 11:02

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Mi się wydaje że tak powinno byc. Poprostu po wyłączeniu 4 sekcji na ścieżki ilość nasion spada o te 24kg na ha. Poprostu nasiona nie lecą przez te 4 rurki i komputer tak to czyta. Na pozostałych rurkach ilość wysiewu się nie zmienia. Nie wiem czy zrozumiale to napisałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share feliksio

feliksio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 11:22

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Tak też myślałem i było by tak gdy by komputer nie zmniejszał dawki wysiewu na skali skrzyni bezstopniowej. Na wyświetlaczu pojawia się zmniejszona dawka o 24kg/ha i na skali zmienia wysiew o kilka kresek w dół.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 12:20

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Musisz zrobić próbę kręconą z załączonymi ścieżkami i bez nich

#6 Share feliksio

feliksio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 12:25

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Myślałem trochę o tym ale nie robiłem. Postaram się jeszcze dziś to zrobić i dam odpowiedź. Dziex

#7 Share feliksio

feliksio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 14:00

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Niestety. Próba robiona przy włączonej ścieżce i tak nie pomogło. Tzn gdy ustawiłem na 0 czyli ścieżka i włączyłem sekcje robienia próby to i tak automatycznie odłączyło ścieżki i wałek ścieżek się normalnie obracał. I co tu wymyślić innego....

Edytowany przez feliksio, 17 wrzesień 2017 - 14:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share feliksio

feliksio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 wrzesień 2017 - 07:49

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9 Problem rozwiązany.
Opiszę przyczynę, może kiedyś komuś się przyda.
Przyczyną okazały się zle ustawienia komputera względem siewnika. Komputera amados III-S nadaje się do siewników z różnym wyposażeniem, również pneumatycznych. Dlatego komputer należy odpowiednio skonfigurować do danego wyposażenia siewnika. W ustawieniach komp miał wpisane by obniżać o 17% dawkę wysiewu podczas ścieżek przejazdowych. Zmianę należy dokonać w sekcji 5 pod przyciskiem MOD.

Dodaj odpowiedź