marcin14-90

Długość wału napędowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin14-90    0

Witam jestem w trakcie zakładania przedniego napędu do 902 i nie wiem jaki wał mam kupić. Oś mam od szóstki z długim atakiem, mierzyłem tak na szybko i mi wyszło ok.108-109cm czy dostanę taki wał i jak bardzo się rozsuwa? Widziałem różne długości ale takiej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raz widziałem taką 914  z  napędem od 6 ale to było fabryczne. Raczej nie dostaniesz takiego wału. 

Masz dwie opcję, założyć przystawkę od 914,  lub przerobić wał skrucić od 1224 ale musisz to zrobić  w zakładzie gdzie go wyważą, albo wyważyć go po przerubce.

W Wałbrzychu  to robią,  dokładnie w  Jedlinie, minaczej  pęknie.

 

Ja jeździłem na napędzie z 914 w 1224 i przedłużonym wałem i wszystko było dobrze z póki górki  nie wybiłem na luz i rozpędziłem się może do ponad 30 km/h i wał urwał się rozwalając przy okazji filtr oleju w drobny mak , olej cały wylał się na drogę, do domu dojechałem spalając żółwia. Więc nie zbyt tanio mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żeby szybciej jechał. Czesto tak robię ale teraz do 55   km się rozpędzam  i nie Ursusami już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal_19
      Mam problem z brzęczącym wałem napędowym na łącznikach po przesmarowaniu na kalamitkach nie brzeczy przez jakąś 1h jazdy potem znowu zaczyna, czy wymiana łączników na nowe pomoże? Ciągnik zetor proxima 7441
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?
       
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
    • Przez Dz1kyy
      Witam. Mam możliwość zakupu zetora 7011. Ciągnik znam od małego, należy do mojego wujka może mi go sprzedać po BARDZO atrakcyjnej cenie, ale jest on do remontu. chciał bym go kupić do ładowacza czołowego lecz przydał by mi się do niego przedni napęd. i tu pojawia się pytanie - czy da się założyć do niego napęd od ciężkiej seri zetora/ursusa? ostatnio kupowałem część obudowy do napędu w mojej 12, i w opisie było napisane, że pasuje ona do zetorów 6x45 i7x45 z ciężkimi mostami.
    • Przez mustafakali
      Myślał ktoś z was o wykonaniu takiego wału z rury kanalizacyjnej karbowanej i czy to w ogóle zda egzamin?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj