Verdi10

Rozwój zacofanego gospodarstwa

Polecane posty

Verdi10    3

Dziecko ty lepiej idź odrobić lekcje i nie pisz tu takich bajek. Zajmij się szkołą i nie pisz tu takich bajek.

 

Kolega niech się nie powtarza, a najlepiej to sam zajmie się szkołą i nauczy składni zdania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A sprzedaj w ciul wszystko - przynajmniej problemów będziesz miał mniej . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

A sprzedaj w ciul wszystko - przynajmniej problemów będziesz miał mniej . :ph34r:

 

Większość mi mówi podobnie, ale zdaje sobie sprawę że nie będzie łatwo i czekają mnie nieprzespane noce, nie ma takiej możliwości żebym sprzedał ziemie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Większość ma zawsze racje , więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

 Większość ma zawsze racje , więc ...

 

Większość nigdy nie ma racji bo jest masą która śpi i nie myśli samodzielnie, a powtarza to co zasłyszała od ślepych przewodników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to wygrywa - na ogół . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

Dożywocie ci pachnie ? Ja mam 25 ha ornej a obszaru 32 lasy łąki niezłe maszyny i syn nie chce słuchać idzie na studia

 

Widocznie mu nie pasuje takie życie, a ja sobie nie wyobrażam innego jak bycie rolnikiem, chociaż w tym roku skończyłem studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaremski24    12

powiem ci szczerze że ja zamierzam gospodarzyć na 7ha a znajomy na 4 hektarach (2ha kukurydzy i 2ha łąk) trzyma 30 byków w starej stodole i żyje sobie bardzo dobrze i nie narzeka na ceny czy coś :P mówię ci jest potencjał w tym tym bardziej że akurat my gospodarzymy na 6 klasie a ty może masz lepsza ziemię więc tym lepiej :P a większość niestety się gówno zna i nigdy ci nie powiedzą że się nie opłaca albo po prostu nie chcą konkurencji bo jednak zawsze jest walka o dzierżawy ziemi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 4ha 30 byków .No no , niby już dawno po dobranocce , a tu pełno bajek . :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Dziś na 20 ha kokosów nie ma a na 7;
Do roboty żeby było z czego dokładać
Młodość ma swe prawa
jak tu przeżyć za 14 tys Liczę już po 2 tys z ha na czysto Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3

powiem ci szczerze że ja zamierzam gospodarzyć na 7ha a znajomy na 4 hektarach (2ha kukurydzy i 2ha łąk) trzyma 30 byków w starej stodole i żyje sobie bardzo dobrze i nie narzeka na ceny czy coś :P mówię ci jest potencjał w tym tym bardziej że akurat my gospodarzymy na 6 klasie a ty może masz lepsza ziemię więc tym lepiej :P a większość niestety się gówno zna i nigdy ci nie powiedzą że się nie opłaca albo po prostu nie chcą konkurencji bo jednak zawsze jest walka o dzierżawy ziemi :P

 

W hodowlę nie zamierzam iść, zależy mi na uprawach, ale jak dla mnie to trochę nie realne 30 byków na 4 hektarach, są to stworzenia które dużo jedzą, a żeby je wykarmić z 4 hektarów mi się nie widzi, a wtedy trzeba kupić od innych i będą duże koszty utrzymania, nie kalkuluje się to.

 

Na 4ha 30 byków .No no , niby już dawno po dobranocce , a tu pełno bajek . :P:D

 

Hyhy... Dajesz, dajesz kolejny rozdział tej bajki... A czarownice będą?

 

Nie każdy zaczyna z dużym gospodarstwem, wielu zaczyna od kilku hektarów, a są tacy co dostają duże gospodarstwa i potrafią utonąć w długach, bije od was pychą i pogardą, więc podejrzewam że wam się powodzi, ale co zasiejesz to zbierzesz, nie życzę wam źle, ale ludzie nie wypada tak się wyśmiewać, forum jest po to by sobie pomóc i uzyskać jakąś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Jedynie warzywa wprowadzić ale to mnóstwo pracy i czasu. Albo obsiac zbożem i iść do pracy a ziemia to tylko hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4248

+ dla drugiego zdania.

Isc do pracy, zeby miec staly dochod, za ktory utrzyma sie siebie i rodzine. Gospodarstwo na siebie zarobi. Jak cos zostanie, to zawsze jest na inwestycje, czy podlatanie domowego budzetu. A jak gorszy rok, to tez nie bedzie tragedii, bo jest pensja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3
Dnia 16.09.2017 o 22:01, daron64 napisał:

+ dla drugiego zdania.

Isc do pracy, zeby miec staly dochod, za ktory utrzyma sie siebie i rodzine. Gospodarstwo na siebie zarobi. Jak cos zostanie, to zawsze jest na inwestycje, czy podlatanie domowego budzetu. A jak gorszy rok, to tez nie bedzie tragedii, bo jest pensja.

 

...

Edytowano przez Verdi10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4248

A jakiej wielkosci ta pasieka? Tak z ciekawosci, bo u nas masa osob ma pszczoly. A w kolo sporo obszarnikow i cale polacie wlasnie rzepaki, gryki, facelie itd.

 

50tys na czysto z pasieki..Wiecej niz ja mam na pit :) W takim razie cofam to co napisalem wczesniej. Jak masz takie dochody z pasieki to jaki sens bawic sie w modenizacje gospodarki? Choc w sumie i tak bylbym za praca "na etacie". A po godzinach mozna rozwijac pasieke. Jesli Cie to oczywiscie kreci(to chyba odpowiednie slowo odnoscnie pasieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
willi    46

Kolega w wieku 18 lat przejął gosp. 24 ha po śmierci ojca. Było to w 2003 roku. Dziś gospodaruje wraz z bratem na ponad 3000 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

ja na Twoim miejscu poszedł bym do pracy a po godzinach rozwina pasiekę z pracy będziesz miał pieniądz na rozwój gospodarstwa jak piszesz ze możesz wziąść dzierżawy chodz nie chce mi się wierzyć że są rejony gdzie jest możliwość wziąść tyle dzierzaw ale skoro możesz to myślę ze na początek przy tym sprzęcie co masz spróbował bym tak do 10ha dobrać dzierzaw i działać i zobaczysz jak to ci wychodzi finansowo i czasowo jak dasz radę ogarnąć pracę pasiekę i gospodarstwo to iść dalej i za rok dwa dobrać więcej dzierzaw dokupić większy traktor a masz szansę na premię dla młodego rolnika z takim arealem? jak tak to byłby duży plus tylko na początek porozmawiaj z ludźmi czy ogóle dadzą Ci w dzierzawe i na jakich warunkach bo z dzierzawami jest krucho bynajmniej u mnie w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verdi10    3
Dnia 16.09.2017 o 22:47, DominikKuchniak napisał:

Ile masz rodzin? Miod sprzedajesz hurtem? Nie masz problemu z agresywnoscia pszczol gdy gryka kwitnie?

 

...

 

Dnia 16.09.2017 o 23:18, daron64 napisał:

A jakiej wielkosci ta pasieka? Tak z ciekawosci, bo u nas masa osob ma pszczoly. A w kolo sporo obszarnikow i cale polacie wlasnie rzepaki, gryki, facelie itd.

 

50tys na czysto z pasieki..Wiecej niz ja mam na pit :) W takim razie cofam to co napisalem wczesniej. Jak masz takie dochody z pasieki to jaki sens bawic sie w modenizacje gospodarki? Choc w sumie i tak bylbym za praca "na etacie". A po godzinach mozna rozwijac pasieke. Jesli Cie to oczywiscie kreci(to chyba odpowiednie slowo odnoscnie pasieki :)

 

...

 

Dnia 17.09.2017 o 08:38, gosciu506 napisał:

ja na Twoim miejscu poszedł bym do pracy a po godzinach rozwina pasiekę z pracy będziesz miał pieniądz na rozwój gospodarstwa jak piszesz ze możesz wziąść dzierżawy chodz nie chce mi się wierzyć że są rejony gdzie jest możliwość wziąść tyle dzierzaw ale skoro możesz to myślę ze na początek przy tym sprzęcie co masz spróbował bym tak do 10ha dobrać dzierzaw i działać i zobaczysz jak to ci wychodzi finansowo i czasowo jak dasz radę ogarnąć pracę pasiekę i gospodarstwo to iść dalej i za rok dwa dobrać więcej dzierzaw dokupić większy traktor a masz szansę na premię dla młodego rolnika z takim arealem? jak tak to byłby duży plus tylko na początek porozmawiaj z ludźmi czy ogóle dadzą Ci w dzierzawe i na jakich warunkach bo z dzierzawami jest krucho bynajmniej u mnie w okolicy

 

...

Edytowano przez Verdi10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez stasek663
      witam 
      jestem młodym rolnikiem dostałem gospodarstwo po rodzicach żaden z rodzeństwa nie kwapił się do tego a ja to kocham od małego
      co prawda jest to malutkie gospodarstwo ale zamierzam to powiększyć tzn . interesuje się hodowla bykami na sprzedaż.. pracuje za granicą i narazie wszystko co zarabiam inwestuje w gospodarstwo maszyny traktory itp...
      mam mało obore ok 30m2 ale zamierzam ja rozbudować  przebudować  lecz jest to stary budynek bez możliwości wjazdu sprzętem  do niego😑(w przyszłości planie budowę nowej obory )
      pytanie do was jakie było zacząć hodować od małego czym karmić najlepiej i w jakim okresie sprzedawać ??
      sieje również owies,pszenica,żyto, jęczmień wszystko w małych ilościach ale nie mam problemu z polem bo ludzie u nas nie gospodarza i mogę mieć każdą ilość pola więc też myślałem czy by nie robić balotow  z siano kieszonka lub zboża uprawiać na sprzedaż ??
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez Karolina94
      Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać
      Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj