Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Agrotron 120 mk3 (2001) - problem ze skrzynią biegów

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slawek0

Slawek0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 16 wrzesień 2017 - 12:08

Witajcie,

Deutz Fahr Agrotron 120 MK3 [2001r.]

Opis problemu:

Ciągnik ma problem z załączeniem się biegów - nie zależnie czy jest zimny czy ciepły. 

Po naciśnięciu sprzęgła i włączeniu biegu na słupku pojawia się informacja "N" czyli, że bieg nie został włączony, bądź drugi przypadek: na słupku pojawia się ikona klucza i symbol "EB" - chociaż to "B" ma dziwny kształt. (w razie potrzeby wrzucę zdjęcie), do tego w kabinie pojawia się piszczący dźwięk.

Po kilkakrotnym wciskaniu sprzęgła i przechodzeniu na różne biegi ciągnik w końcu któryś załączy, ale rozłączy go gdy chcę skorzystać z rewersu - wtedy trzeba powtórzyć powyższą sytuację z kilkakrotnym wciśnięciem sprzęgła i wachlowaniem bigami. 

Co zrobiłem:

1. Postanowiłem wymienić olej i filtry, ale nie dało to większego rezultatu, a wręcz przeciwnie ponieważ przed wymianą oleju i filtrów na słupku pojawiała się tylko litera "N", a nie klucz i symbole "EB".

2. Czytałem trochę w internecie, ale jest mało tego typu problemów. Doczytałem się, że to może być zabrudzony, albo rozszczelniony i wilgotny czujnik, który jest umieszczony gdzieś w okolicach pompy olejowej (bez zdjęcia koła się chyba nie obejdzie, ale jeżeli to nie jest problemem to szkoda czasu na zdejmowanie koła. 

Pytania:

1. Spotkaliście się z podobnym problemem?

2. Co mogę jeszcze zrobić, żeby lepiej zdiagnozować problem? 

Pozdrawiam,

Sławek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Agrotron 120 mk3 (2001) - problem ze skrzynią biegów Dzisiaj, 16:57
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 16 wrzesień 2017 - 14:31

Deutz Fahr Agrotron 120 mk3 (2001) - problem ze skrzynią biegów myślę że trzeba rozszyfrować kod błędu i dodatkowo podłączyć komputer bo może być ze kalibracja jest konieczna o ile już się coś nie zjebalo przez jej brak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share piotrbm_211320

piotrbm_211320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
    TEL 509500422

Napisany 18 wrzesień 2017 - 16:17

sensoryka sprzęgła albo mechanicznie uszkodzone albo czujnik lub trzeba wykonać kalibracje

Dodaj odpowiedź