Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada tylnego mostu

169 odpowiedzi na ten temat

#161 Share bartonking

bartonking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 luty 2014 - 12:59

Blokada tylnego mostu Dołączam się do tematu. Pytanie podobne do przedmówcy. Jaki luz osiowy może mieć koronka, maksymalny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada tylnego mostu Dzisiaj, 12:08
  •  

#162 Share kubar3

kubar3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:23

Blokada tylnego mostu Witam,
Panowie jaki jest moment dokręcania / dociągania łożysk skośnych na mechaniźmie różnicowym.

#163 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2014 - 13:45

Blokada tylnego mostu rura na klucz i jedziesz!!!!!!!!!!

A tak poważnie to ja wszystko na wyczucie okręcam i jeszcze nie było, że bym coś urwał. Po prostu jak będziesz dociągał śrubę, to po trochu znaczy się tak ze ćwierć obrotu, na chwile pszestajesz ciągnąc i znowu ćwierć obrotu. będzie taki moment,że śruba postawi duży opur jest to wyczuwalne i znaczy, że dobże dociągnięte jusz jest.

kiedyś robiłem z kolegą dwa silniki, ja dokręcałem wszytko na wyczucie a on kluczem dynamometrycznym, a potem się z niego śmiałem, ponieważ, żle ustawił cięzar na kluczu i korbowut się odkręcił i zatrzymało cały silnik to był od c 330m więc wiesz pożadnie ale nie za mocno nie za słabo.

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Najpierw naucz się pisać po polsku, a dopiero później udzielaj porad. Nawet nie wiesz o czym pisze autor tematu, więc się nie wypowiadaj. Ostrzeżenie za błędy. 24 godziny na poprawienie inaczej będzie drugie ostrzeżenie.

Edytowany przez Elektrotechnik, 18 maj 2014 - 10:22.

#164 Share kubar3

kubar3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:02

Blokada tylnego mostu Instrukcja podaje tylko moment dokręcanie ataku, wymieniałem kpl. kół na skośne i stąd to pytanie
Możesz podesłać fotke tego klucza?

Edytowany przez kubar3, 03 marzec 2014 - 14:03.

#165 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2014 - 20:20

Blokada tylnego mostu

Już dawno tak się nie uśmiałem,ale pierdoły piszecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#166 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2014 - 20:23

Blokada tylnego mostu

Fakt, można się posikać ze śmiechu.

kiedyś robiłem z kolegą dwa silniki, ja dokręcałem wszytko na wyczucie a on kluczem dynamometrycznym, a potem się z niego śmiałem, ponieważ, żle ustawił cięzar na kluczu i korbowut się odkręcił i zatrzymało cały silnik to był od c 330m więc wiesz pożadnie ale nie za mocno nie za słabo.

Kupkę w krzakach najwyżej robiłeś z kolegą.         

Edytowany przez KORSARZ1, 17 listopad 2014 - 20:36.

#167 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 maj 2015 - 17:02

Blokada tylnego mostu

witam, jaki jest moment dokręcenia śrub pokrywy blokady mechanizmu różnicowego?? Chodzi o te 3 na dole i 1 na górze... czy jakoś tak :v Jeszcze jedna sprawa, gdy miałem ten cały mechanizm wyjęty to trybik  bez problemu dochodził do obudowy (simeringa), po zmontowaniu za pierwszym razem był luz z 5mm ale ciekło, zmontowałem 2 raz i jest luz około 2mm, czy to może tak zostać czy cały czas jest coś nie tak?? Ale wracając do momentów: nie chcę tego robić metodą pokrętło rura bo na prawdę nie mam wyczucia i bez problemu ukręciłbym tęże śruby nawet bez przedłużki :/

#168 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 19 maj 2015 - 18:53

Blokada tylnego mostu

http://www.srub-met.pl/6.pdf

Ta tabela wystarczy.  Ogólnie nie przewidziano w tym miejscu jakiejś konkretnej metody i momentów.

Z tyn trybikiem to jakoś nie mogę załapać o co chodzi.

KPK Kumurun Team

#169 Share vanhool

vanhool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:31

Blokada tylnego mostu

Po zmontowaniu wygląda to w ten spodób:

http://naforum.zapod...576a3b.jpg.html

Sprzęgiełko nie dobija do obudowy tylko jest jakiś tam luz. To że pływa to jasne bo ustali się dopiero na wale wielowypustowym ale czy jest koniecznośś żeby dobijało do obudowy czy nie?

W kwestii śrub: dzięki wielkie :) Jeżeli mógłbym jeszcze zapytać o parametry tych śrub, w instrukcji pisze że to m10 a szczerze powiedziawszy się nie przyglądałem przy montarzu no i jakiego skoku się tam spodziewać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 19 maj 2015 - 20:02

Blokada tylnego mostu

Co do śrub do weź dane ze słabszych 5,8. Obudowa nie przenosi żadnych sił jest dosłownie tylko osłona, obudową. 

Sprzęgło kłowe blokady bo tak się nazywa nie może opierać się o obudowę. Zapobiega temu ograniczony ruch pedału blokady. Gdyby do obudowy dolegało wytarło by w niej dziurę.

KPK Kumurun Team