Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada tylnego mostu

169 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 maj 2011 - 10:41

Blokada tylnego mostu

Trzeba wyrzucić stary pedał i w jego miejsce zrobić dzwigniei Jak rozbierzesz to samo ci się nasunie jak to ma wyglądać. Poza tym gdzieś na forum jest już mowa o tym i jest też inna wersja przerobienia blokady na dzwignie ręczną z załączonym zdjęciem.

Witam wszystkich serdecznie. :) To mój pierwszy post tutaj,ale mam nadzieję,że nie ostatni.Do rzeczy.Mam taką blokadę już z pięć lat.Spisuje się doskonale,a niedawno zrobiłem taką samą koledze i też jest zadowolony :rolleyes: Roboty nie dużo,dosłownie między śniadaniem i obiadem można spokojnie to zrobić.Jak większość tu pisze,miałem dosyć bolącej nogi i pewnego pięknego dnia postanowiłem coś z tym zrobić ;[
U mnie wygląda to tak:
http://imageshack.us...obraz007gv.jpg/
http://imageshack.us...obraz004fv.jpg/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada tylnego mostu Dzisiaj, 04:00
  •  

#122 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 09:37

Blokada tylnego mostu Czym szlifujecie zęby kłowe,czy szlifujecie tylko w zapadce czy też w mechanizmie różnicowym?
Czy zdaje egzamin takie szlifowanie?

#123 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 13 listopad 2011 - 09:59

Blokada tylnego mostu

Czym szlifujecie zęby kłowe,czy szlifujecie tylko w zapadce czy też w mechanizmie różnicowym?
Czy zdaje egzamin takie szlifowanie?

ja najpierw zeszlifowałem kątówką tą stronę w zapadce bo był dostęmp, dużo dało, ale jak przyszło mi zżucać zwolnice jak nawalił hamulec, to przy okazji pod szlifowałem tą stronę w mechaniżmie, jak się ma małą ślusarską szlifierkę to fajnie, ja musiałem się trochę po nagimnastykować, ale było warto

#124 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 15:48

Blokada tylnego mostu Witam.
Robię generalny remont Ursusa c355, a właściwie c360, bo wiadomo, że nie ma części do 355.
Tak więc. Odkąd pamiętam blokada nie działała, nigdy jej nie używałem. Nie wiem co było tak do końca tego przyczyną i szczerze mówiąc nie interesowało mnie to. Być może kwestia naciągnięcia cięgiełka. Mniejsza z tym, ale w trakcie remontu chcę naprawić w miarę wszystko co się da, żeby działało jak powinno. Rozebrałem wszystko i mam zamiar zrobić tą blokadę. Okazało się, że dwa zęby na trybie są ułamane. Chodzi tu o tryb, który siedzi w moście. Drugi tryb, który siedzi w obudowie blokady jest w dobrym stanie. I tu pojawia się moje pytanie. Czy te dwa ułamane zęby przeszkadzają w jakiś sposób w działaniu blokady? Czy blokada będzie działać bez tych dwóch zębów? Ile kosztował by nowy tryb?
Tu macie fotkę tego trybu:
Dodany obrazek
Z góry dzięki za odpowiedzi.

#125 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:28

Blokada tylnego mostu To jest poważny problem, wymienić musisz obudowę mechanizmu różnicowego i sprzęgło kłowe które włącz blokadę.Wtedy będziesz miał wymieniony komplet i na pewno będzie dobrze włączać się i rozłączać.Skoro robisz gruntowny remont lepiej wymień, bez tych dwóch zębów nie będzie działać dobrze i może wyłamać kolejne.

#126 Share tropik250

tropik250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:56

Blokada tylnego mostu Trochę sporo kosztuje obudowa mechanizmu więc chyba daruje sobie wymianę. Remont silnika i innych mechanizmów bardziej potrzebny pochłoną zbyt wiele żebym miał wymienić mniej potrzebną blokadę. A jeszcze muszę zostawić coś na maskę, błotniki i malowanie. Złożę tak jak jest. Tyle co ja tej blokady będę używał to i na tym pochodzi. Dzięki za odpowiedź. Można zamknąć. ;)

#127 Share Ursusc-360

Ursusc-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:29

Blokada tylnego mostu Witam. Otóż mam taki problem. Byłem odprowadzić przyczepę i przy odprowadzaniu nie mogłem pod jechać pod górkę i chciałem włączyć blokator ale nie spuściłem z gazu i przy wysokich obrotach włączyłem go i coś tam za hrobotało i już nie szło go włączyć. I właśnie mam do panów takie pytanie co tam by mogło się stać ?.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 styczeń 2013 - 19:24.
dublowanie tematu

#128 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:42

Blokada tylnego mostu A po co kolego pytasz? Jak się zepsuło to sie bierze i naprawia a nie siedzi przed kompem i zadaje głupie pytania. Jak rozbierzesz to się dowiesz co sie zepsuło.

#129 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:03

Blokada tylnego mostu pewnie już słabe frezy były i zjechało je całkowicie

#130 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:03

Blokada tylnego mostu Kolego Karol nie tak ostro ledwo sie zalogował nowicjusz a już go negujesz pisze bo potrzebuje wiedzy . ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:21

Blokada tylnego mostu

Witam. Otóż mam taki problem. Byłem odprowadzić przyczepę i przy odprowadzaniu nie mogłem pod jechać pod górkę i chciałem włączyć blokator ale nie spuściłem z gazu i przy wysokich obrotach włączyłem go i coś tam za hrobotało i już nie szło go włączyć. I właśnie mam do panów takie pytanie co tam by mogło się stać ?.

Ciągnik się zepsuł :D Sprzęgło blokady się skończyło.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#132 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:30

Blokada tylnego mostu Po woli , to niech ktoś - mądry , powie nowemu jak to na prawić i ile przy tym roboty - chętnie posłuchamy , u mnie wystarczyło do kręcić cięgno ale co gdy by się zerwało itp.

#133 Share Ursusc-360

Ursusc-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:05

Blokada tylnego mostu No to panowie co by u mnie mogło być. Bo co czytam z tych postów to nic nie mogę wyczytać ciekawego.

#134 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:16

Blokada tylnego mostu mogło tylko cięgno sie zepsuć np urwac że troche przytarło to normalne a jak zostało u dołu to napewno to ja też tak miłem i potem to przeroiłem

#135 Share Ursusc-360

Ursusc-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:23

Blokada tylnego mostu Ale jak zdjełem w ciągniku tą klapke co jest ta tasima to te ciągło chodzi jak wciskam blokator.

#136 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:15

Blokada tylnego mostu witam , chciałem się zapytać jak się powinno prawidłowo włączać blokadę w c-360 ?
podczas jazdy czy za pomocą sprzęgła ?

#137 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:22

Blokada tylnego mostu Jak za pomocą sprzęgła? Ogólnie włączaj jak chcesz wskoczy zawsze poza sytuacja gdy buksuje jedno koło. Czyli można w czasie jazdy ale oba koła muszą się toczyć równo.

Edytowany przez seweryn20, 27 styczeń 2013 - 14:22.

KPK Kumurun Team

#138 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:26

Blokada tylnego mostu tzn. wciskam sprzęgło i włączam blokadę kół

#139 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:30

Blokada tylnego mostu Tak musisz zrobić w sytuacji gdy jedno z kuł już buksuje. Dla tego warto sytuacje przewidzieć i załączyć ją wcześniej.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów