Maciek90

Blokada tylnego mostu

Polecane posty

tropik250    0

Trochę sporo kosztuje obudowa mechanizmu więc chyba daruje sobie wymianę. Remont silnika i innych mechanizmów bardziej potrzebny pochłoną zbyt wiele żebym miał wymienić mniej potrzebną blokadę. A jeszcze muszę zostawić coś na maskę, błotniki i malowanie. Złożę tak jak jest. Tyle co ja tej blokady będę używał to i na tym pochodzi. Dzięki za odpowiedź. Można zamknąć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

Witam. Otóż mam taki problem. Byłem odprowadzić przyczepę i przy odprowadzaniu nie mogłem pod jechać pod górkę i chciałem włączyć blokator ale nie spuściłem z gazu i przy wysokich obrotach włączyłem go i coś tam za hrobotało i już nie szło go włączyć. I właśnie mam do panów takie pytanie co tam by mogło się stać ?.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A po co kolego pytasz? Jak się zepsuło to sie bierze i naprawia a nie siedzi przed kompem i zadaje głupie pytania. Jak rozbierzesz to się dowiesz co sie zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego Karol nie tak ostro ledwo sie zalogował nowicjusz a już go negujesz pisze bo potrzebuje wiedzy . ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam taki problem. Byłem odprowadzić przyczepę i przy odprowadzaniu nie mogłem pod jechać pod górkę i chciałem włączyć blokator ale nie spuściłem z gazu i przy wysokich obrotach włączyłem go i coś tam za hrobotało i już nie szło go włączyć. I właśnie mam do panów takie pytanie co tam by mogło się stać ?.

 

 

Ciągnik się zepsuł :D Sprzęgło blokady się skończyło.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Po woli , to niech ktoś - mądry , powie nowemu jak to na prawić i ile przy tym roboty - chętnie posłuchamy , u mnie wystarczyło do kręcić cięgno ale co gdy by się zerwało itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

mogło tylko cięgno sie zepsuć np urwac że troche przytarło to normalne a jak zostało u dołu to napewno to ja też tak miłem i potem to przeroiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak za pomocą sprzęgła? Ogólnie włączaj jak chcesz wskoczy zawsze poza sytuacja gdy buksuje jedno koło. Czyli można w czasie jazdy ale oba koła muszą się toczyć równo.

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak musisz zrobić w sytuacji gdy jedno z kuł już buksuje. Dla tego warto sytuacje przewidzieć i załączyć ją wcześniej.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad tym ale zrezygnowałem, myślę o dźwigni ręcznego , chcę tak ją zamontować żeby nic nie wycinać w podłodze

jak zrealizuje mój plan to wstawię to galerii :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja mam przerobione w 4011 na dźwignię od ręcznego i nie szlifowałem zębów. Na pedale nie ma siły żeby go utrzymać, przełożenie jest do bani i tyle. Żeby na ręcznym zaciągnąć blokadę muszę ją pociągnąć ponad 20cm. Jest różnica w przełożeniu na sprzęgło kłowe blokady? Nie ma najmniejszego problemu utrzymać tego nawet przy głębokiej orce. Zapadkę wyrzuciłem bo nie jest potrzebna.

Jeszcze lepiej by chodziło gdyby wywalił tą sprężynę na półosi i zrobił tak jak w zetorze a zeszlifowanie kłów... to był by już ideał.

 

musiałeś trzymać ręczny jak nie miałeś zapadki? nie było to kłopotliwe? może zrobił bym to bez użycia zapadki i ręcznego zmniejszyły by się wtedy koszty

 

sorry że post pod postem ale jak robić coś to z głową

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie było kłopotliwe. Nogi masz wolne, do skręcana jedna ręka potrzebna a a blokada na dźwigni chodziła w dwóch palcach. Dla mnie było to wystarczające.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Też nad tym myślałem ,ale mnie wychodzi tak lewa ręka kierownica , prawa dociążenie podnośnikiem , prawa noga gaz lewa sprzęgło zapadka musi zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam :) mam pewien problem a raczej niejasnosc, otoz rozebrałem moja 3-petke do malowania i przy okazji chce naprawic blokade bo ten chaczyk przy ciegiełku sie wygiał i praktycznie dał sie wyjac :D ale nie w tym problem. otoz czy zeby go załozyc spowrotem trzeba sciagac zwolnice razem z pochwa czy tylko sama zwolnice bo nie wiem a nie chce dokładac sobie roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Samej zwolnicy nie da się zdjąć. Jak byś nie chciał zawsze musisz ja odkręcić razem z pochwą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

O dzieki wielkie nie wiedziałem, znajac zycie probował bym sciagnac sama zwolnice, i sie meczył. Jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1992    0

u mnie blokada popsuła się zimą przed tym też kilka miesięcy jak wciskałem blokadę to przeskakiwała a jak się już zepsuła to załączyła się na amen, czyli się już nierozłączyła powoli wjechałem do stodoły i ją rozebrałem a mechanik dokończył okazało się ,że przeskoczyła sprężyna co trzeba zostało naprawione a sprzęgło blokady ponacinał żeby lepiej załączała się po skompletowaniu całej blokady przy dwigni blokady wyciął ok 2-4 cm pogłogi przez co się teraz nie trzeba włączać piętą jak na razie działa bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bj174    0

Witam.

Na wstępie, przegladałem forum i odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.

Mianowicie, ciągnik ciagnie na dwa koła równocześnie. Blokade na prawym kole sprawdzałem. Niezależnie czy są to biegi polowe czy szosowe.

Rozłączając i załączając blokade nic sie nie zmienia (mechanizm działa poprawnie).

Co może być przyczyna takiej sytułacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolo12121
      Panowie co może być przyczyną stukania w zwolnicy np przy ruszaniu z miejsca do tyłu lub do przodu ale tylko pod obciążeniem np z załadowaną przyczepą słychać takie stuknięcie dodam jeszcze ze na łączeniu pochwy i zwolnicy od czasu do czasu kapnie olej ??????
    • Przez Celownik07
      Dzień dobry,
      Dużo roboty jest z wymianą tych uszczelniaczy (14 i 17) w tylnym moście c355 ? mam wyciek od spodu w zaznaczonym miejscu (nie pamietam ktory to otwor dokładnie) i zastanawiam sie czy dużo jest przy tym dłubaniny, bo jakiegoś spektakularnego wycieki nie ma ale wolna chwilą chciałbym tam zajrzeć. Da rade samemu zwalić zwolnice/pochwe czy trzeba jakiegos pomagiera?
      Majac już to rozebrane warto cos sprawdzic/wymienić dodatkowo? 
       





    • Przez agrodara
      Witam.Mam od pewnego czasu problem polega on na tym że podczas ruszania piszczy i zgrzyta  w zwolnicicy dzieje się tak przez kilka metrów póżniej cicho macie jakieś przypuszczenia co może się tam dziać  .Pozdrwaiam
    • Przez jerry4424
      Cześć nadszedł czas na zmianę przewodow chlodnicy w mojej siuntce jakiej marki są teraz najlepsze , żeby wytrzymało trochę ,a nie ciekło po tygodniu ?
    • Przez TheAgroTV
      Witam pacjent c360 tylne lewe koło . A mianowicie jest bardzo duży luz w kole podczas szarpania za koło jedną ręką słychać stukanie i luz, w czerwcu były zmieniane 2 łożyska na wale koła i nakrętki zostały dokręcone do oporu wtedy jeszcze nie było takiego luzu jak teraz i przed wymianą łożysk był raczej mniejszy luz. W czym mam szukać przyczyny? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj