Markant5698

Siewnik poznaniak 2,7m

Polecane posty

pawelec1997    30

Jakie masz w nim lejki?u mnie też tak wygięło jak się zapchał cały metalowy lejek zbożem,podjechałem napełnić siewnik zbożem a nie dopatrzyłem,że jest zapchany,spuściłem na twarde podłoże i wygięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Z jakiego profilu są zrobione Grabki chodzi o wymiary muszę dorobić do swojego i nie wiem jaki kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Mam metalowe i bardzo mozliwe ze tak bylo jak mowisz bo pare razy zdarzylo sie zapchac je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Tak myślałem,że masz metalowe.Ja tak załatwiłem chyba z 3 aparaty,u mnie jeszcze tak wygięło,że nie mogłem wyjąć wałka wysiewającego,ale przełożyłem z drugiego siewnika i jest git.Teraz przed opuszczaniem patrzę czy nie mam zapchanych lejków,a jak nie da się tego wyprostować,to te obudowy można spokojnie kupić więc tragedii niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie mający siewniki Poznaniak 2.5m,czy 2.7m. Ile waży taki siewnik? Chcę kupić jakiś do C-330 i boję się,że mogą być zbyt ciężkie. Na myśli mam właśnie (Poznaniak,nordsten,amazone d7),który byłby najlżejszy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

ja mam tego 2,7m i na tabliczce jest ze wazy 480 kg + pszenicy wchodzi 200 kg. C 330 bez problemu to podnosiła i z tym pracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Potwierdzam. 

Polecam też Ci Fionę. Z 2,7 myślę że sobie poradzi bez problemu.  Ja kupiłem 3m i czepiając do c330 na pusto unosił bez problemu, ale zaladowany już był problem. Ale tam wchodzi 250 kg pszenżyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To przy okazji ja zapytam - Dlaczego Fiony maja dość niskie ceny w porównaniu z innymi podobnymi używkami (oprócz Poznaniaka) ? Czy to ma jakiś związek z ich jakością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Myślę że cena oryginalnych części, mechaniczna skrzynia i wszystko z tworzywa włącznie z trybami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Tego starego poznaniaka sobie odpuść,jak już brać to coś zachodniego całkiem inna jakość wykonania i siewu do ursusa c 330 amazone d7 2,5 m jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

na kilka ha wystarczy i poznaniak, byle na docisku, wywalić przynajmniej parę redlic i zrobić dobry zgarniacz 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W moich stronach są osobniki co używają starego Poznaniaka nawet na 12ha i idzie im dość sprawne.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Phi , na tyle to i przerobionym konnym się śmiga .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja poznaniakiem 6 (na skrzyni olejowej) obsiewam ok 50 ha rocznie i jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jednym słowem polskie sprzęty nie odstają od zachodnich.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siła i moc tkwi nie w sprzęcie , a w polskich rolnikach , bo potrafią pracować wszystkim co pod ręką .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

pytanie do polecających zachodnie, o ile zwiększą się plony po takim siewniku ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne pytanie od Gościa , który zachwala zachodnie pługi .B|

Raczej nie chodzi o plon , tylko wygodę w użytkowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9032

Bardziej chodzi o jakość siewu - równomierność wysiewu, pewność ustawień, ilość zasypu do skrzyni, konstrukcję grabek, fabryczne ścieżki, jakość wykonania, znaczniki.

Jakosć siewu poznaniakiem zależy głównie od użytkownika, jak dba o ten siewnik. Zachodni tez może być wyrobiony i rozkalibrowany, ale poznaniaki wychodziły w takim stanie fabrycznie, trzeba trochę nad nim popracować, aby kazda redlica siała jednakowo.  Ja w Isarii nie muszę wykonywać próby kręconej, bo ona wysiewa w praktyce tyle, ile pisze w tabeli ustawień +/- 5-7kg. W poznaniaku nie jest to takie oczywiste. Dodatkowo mam więcej przełożeń w skrzyni przekładniowej (4x18) niż poznaniak, czyli większe możliwości regulacji. 

W większości zachodnich siewników korozja nie zjada w takim tempie skrzyni wysiewającej jak w poznaniaku.

Siałem i konnym siewnikiem, i poznaniakiem i powiem, że przesiadka na zachodni z fabrycznymi ściezkami, przemyślanymi znacznikami i innymi pierdołami to dla mnie jeden powód do bólu głowy w polu mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak patrzę czasem, choć nie często na siewniki  sprowadzane z zachodu w cenie do 5 000 zł to w większości przypadków nadają się na grządki dla kur, ale jak to mówią: "Każda potwora znajdzie swojego amatora". Jak dbasz, tak masz.

Plony mogą się zwiększyć lub zmniejszyć, zależnie od stanu technicznego i zastosowanych technologii.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Sami szukaliśmy siewnik do 5 tyś i rzeczywiście trafiały się same ruiny,więc przerobiliśmy swojego polanina na 3 metry(zdjęcia w galerii),Polskie siewniki może nie były by takie złe jak by były robione z lepszych materiałów i miały lepszą powłokę lakierniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

tez mam poznanniaka, mysle go wymienic na coś zachodniego, ale narazie zostanie bo tragedii nie ma, minusy to na pewno to ze ma za gesto redlice i lubi sie przypychać, ja swojego przerobic planuje na 3 metry, redlic zostanie tyle ile jest, tylko je rozsunę i powinno byc lepiej, moj jest jeszcze na skrzyni mechanicznej, i to co wsypie do siwenika w miarę sie zgadza z tym co wysiewa. Ogolnie wiadomo szału nie ma, ale jakos się tym sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

uziu  tylne redlice wydłuż o 10cm do tego poszerz na 3m  i nic się nie zapcha ,swojego mam tak zrobionego i rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj