Markant5698

Siewnik poznaniak 2,7m

Polecane posty

mds212    2120

U mnie w poznaniaku jak sie zasunie np na sceizki to i tak  pszenica leci tylkoz e mniej. Czyli co denka juz sa wyrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Denka nie mają nic wspólnego z zamykaniem zasuwek, po prostu nie domyka się zasuwka, na pustym siewniku zamknij i będziesz widział gdzie się nie domyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

To raczej nie to bo jak sie siewnikiem troche potzrasnie to ziarka potrafia wyleciec rurkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zastawka powinna wchodzić do samego dołui to nie ma nic wspólnego, z denkami  pewnie podchodzi Tobie ziarno i się nie domyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Po zasunięciu zastawki jeszcze parę metrów będzie leciało ziarno które zostało między denkiem a rolką wysiewającą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To raczej nie to bo jak sie siewnikiem troche potzrasnie to ziarka potrafia wyleciec rurkami

No co nie jak innej możliwości tam nie ma, porządnie domykaj, a nie jakbyś się bał że złamiesz zasuwkę.  Czasem to aż palce bolą od zamykania, ziarnka  słychać jak  chrupią, wtedy jest zamknięte.      :P     :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Rozumiem bede domykał bardziej a to, że z kilku rurek mi zboże leci jak np jade siewnikiem po dziurze, jakby te aparaty nieszczelne były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A denka jak masz ustawione?

powinny byc  na 2 ząbek od góry ,w wiekszości zbóż ,ale jak piszesz ze z kilku rurek ci sie sypie podejrzewam ze denka sa uszkodzone ,,popekały i opadły na dół 

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to mów od razu że samo wylatuje jak jedziesz, a nie że tylko że przy zamykaniu, z przodu siewnika jest regulacja denek, może śruby się wykręciły i denka opadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ta ze sprężynką fi 6 , ta fi 10 jest od zamocowania denka na osi i obawiam sie że sie nic nie wykręciło rylko pekl plastik właśnie na tej fi 10 i już ta spręzyna z dociskiem wiele nie pomoże

Otwórz denka dzwignia i je ponownie zamkni te co nie docisna się do rolek wysiewających dokladnie obejrzyj i zobacz jak się zachowuje ,czy maja tylko luz tak jak pisze Sean ,czy latają lużno na osi od dzwigni

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie, najpierw trzeba zobaczyć co tam się stało,   a nie pytać o regulację.

Jak tam zboże wylatuje samo przy wstrząsach, to nawet  nie pytam jak on wysiewa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu on tak podrdzewiały, gdzie Ty go garażujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój młodszy nie jest, ale tam w ogóle nie ma prawie rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

I co mnie to obchodzi  :D

A powinno Ci dać do myślenia, to by nie było rdzy pogięć, bo jak można z tyłu coś tam pogiąć, to nie wiem.     :P       :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj