Markant5698

Siewnik poznaniak 2,7m

Polecane posty

mds212    2120

Przejedz z 2m z podniesionymi zagarniaczami i zobaczysz jak gleboko ida nasionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Docisk zalezy od gleby. Przejedz siewnikiem na pusto po uprawionym polu i zobacz jak zaglebiaja Ci sie redlice. A potem reguluj aby bylo ok :-)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Poznaniak ma to do siebie że im szybciej się jeździ tym gorsza jakość siewu więc nie ma co przesadzać a co do docisku to u swojego wywaliłem te przetyczki pod sprężynami od kąd jest sprzęgnięty z agregatem bo ciągle się zapychał siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

PRIMO wydłuz tylne redlice o 10cm i nic sie zapychac nie bedzie ,swojego przy tym poszerzyłem na 3m i z dociskiem jeszcze się nie przytkał ani razu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Rozważam jeszcze żeby wyrzucić dwie redlice lub skrócić przednie redlice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja skróciłem przednie o 8 cm, zobaczymy jak to się będzie teraz siało, bo z agregatem to żadne sianie na takim małym rozstawie jak jest fabryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim skromnym zdaniem skracanie redlic to zły pomysł . Nie chce tłumaczyć , ale wystarczy trochę wyobraźni jak krótka redlica będzie się zachowywała na nierównym podłożu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak niby ma się zachowywać?, luz na teleskopach ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu - na jakiejś bruździe , czy grzbiecie będzie pod dużym kątem szła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przednie jak skrócisz to są praktycznie teleskopy pionowo, także żaden problem jak opadnie czy się podniesie, zmniejszył się tylko trochę skok teleskopu w górę, ale jest jeszcze na tyle wystarczający by się uniósł na ewentualnym kamieniu czy nierówności, co prawda mam z tyłu wał Pakera także nierówności tam raczej nigdy w górę nie ma. Tylne po wydłużeniu będą pod dużym kątem, ale to Tomek może coś na ten temat powiedzieć jak to się sprawuje skoro przerobił.

 

Ps. żeby było jasne, ja docisku nie mam i jakoś nie widzę problemu by musiał być. Ważniejszy problem dobre zagarnięcie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sean nie chidzi o rurki one na teleskopach zachowują sie dobrze nawet po wydłurzeniu redlic ,jak skracasz na docisku to w nierównościach ,których ,faktycznie jak piszesz po agregaci nie powinno byc ,konczy sie zasięg sprężyny dociskowej i pozostaje w powietrzu ,lub na małej głębokości

 

a problem tkwi w skracaniu, tylko w tych na docisku

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie twierdzę że z dociskiem lepiej skrócić przednie. ja docisku nie mam i nie brałem tego pod uwagę przy przeróbce, z dociskiem tak może być jak mówisz i wtedy może lepiej te tylne wydłużyć.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zanim przerobiłem ,przemyslałem ten temat i zdecydowałem wydłużyć ,ale przeróbka została zrobiona za spręzyną dociskową aby kąt nacisku sie nie zmienil ,,jedyne co trzeba bylo zmienic to przetyczke na samym docisku ,poniewaz dłuższe ramie wymagało wiekszej siły działającej na spręzyne ,reszta bez zmian

dopiero poszerzając na 3m trzeba było przerobić ramkę od zgarniaczy gdyż łamała skrajne zewnetrzne rurki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja poszerzać nie chciałem, bo agregat jest już 2,7, ale przerobiłem zagarniacze dzieląc ich na 4 sekcje, myślę że teraz nie będzie problemu zagarnięcia na jakiś bruzdach bo sekcja liczy tylko 6 sprężyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no to by nie zagrało ,ja sprzedałem 2,7 a że je sam robię, wyspawałem 3m ze względu na ściezki 

ze zgarniaczami to ciekawy pomysł ,choć po agregacie raczej nierówności nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby nie ma, jednak zdarzało się gdzieś po bruzdach że wał nie wyrównał za bardzo i zagarniacze nie zagarnęły jak powinny, sekcje są tak zrobione że nawet w razie by jeszcze coś było nie tak, to w pół godziny mogę zrobić z 4,  8 szt., oczywiście każda sekcja ma swoje obciążenie. Ja mam boczne redlice lekko naprostowane, także chcę teraz robić nim 2,6m. i na opryskiwacz 13 m. bez zaczynania połową siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy mugłby ktoś wrzucić fotke z tym przedłużeniem redlic bo też mi się zapycha pod redlicami i zamierzam to przerobic jak już w sieje,siewnik jest z dociskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na mnie nie licz Tel mi sie z kompem nie łączy a z tel mi format nie wchodzi ,albo ja nie potrafie tego zmienic ,

ale opisze tobie to

5cm za przetyczką od sprężyny  w redlicy rozetnij płaskowniki, pomiędzy nie wstaw 20cm profila 20/20/4 zakład na spaw z obu stron to 5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest trochę roboty przy tym , ale niestety Poznaniaki mają zbyt mały prześwit, żeby czysta ziemia bez żadnych resztek pchała się między redlicami to jest śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Dzięki za wskazówki a jakie są oryginalne koła przy tych siewnikach bo mi się wydaje że mam nie oryginalne i zastanawiam się czy są one dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Mam takie jak na drugim zdjęciu może inny bieżnik ale na takiej feldze czyli może być.A rozstaw redlic macie fabryczny czy też coś przerobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

155x15 stary typ i 4.00x16 nowy

rozstaw 12cm, przy rozstawie na 3m

jak masz dostęp to szukaj długich od 6 czy mazura, bo tam fabrycznie były dłuższe

 

poznaniak_80506_20_130292.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj