andrzejz78

T25 wymiana pompy wtryskowej - co wybrać?

Polecane posty

duczman    0

Witam, podepnę się pod post ponieważ dotyczy stricte mojego problemu. Po zimie próbowałem odpalić władka, jednak był zapowietrzony jakimś cudem, co nie zdarzało się do tej pory, z trudem bo z trudem odpalił na zaciąg, sąsiad na słuch stwierdził, że nie chodzi do końca tak jak powinien, pomyślałem że łapie po prostu lewe powie (ojciec wymieniał filtry na jesień) rozkręciłem wszystko, złożyłem starannie, nowe uszczelki i w ogóle, pompuje filtry zalane, niestety nie puścił nawet dymka, więc linka i zaciąg, w pewnym momencie zorientowaliśmy się że o ile pompka działa dobrze, pompuje to na wtryskach ani kropli... I tutaj pojawia się problem, no ewidentnie jest coś nie tak z pompą, w okolicy nie ma nikogo dobrego kto by ją naprawił więc podjęta decyzja - wypadałoby kupić nową bo bez sensu jest regenerowanie tej. I tutaj pytanie,  linki z postu nie są już zbyt aktualne, przeglądając allegro znalazłem kilka opcji, pomóżcie mi wybrać właściwą :)

1)

http://allegro.pl/t25-pompa-wtryskowa-30-stka-polska-i7259898440.html

pompa ala c330, jednak sprzedający na pytanie o gwarancję albo milczy albo pisze, że nie ma ich na stanie

2)

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-t-25-wladimirec-rzedowa-gratis-i7081187153.html

tutaj 2 letnia rękojmia, więc niby wszystko fajnie, jednak co to za pompa? Nie chciałbym przy usterce widzieć miny kogoś kto podjąłby się naprawy w stylu "co to za cudo"

3)

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-t25-rzedowa-wladimirec-i7268802426.html

tutaj podobna sytuacja jak powyżej

4)

http://allegro.pl/pompa-paliwowa-wtryskowa-t-25-wladimirec-t-25a-hit-i7135564688.html

i tutaj

5)

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-wladimirec-t-25-nowy-typ-ukraina-i6849375805.html

czy po prostu zostać przy standardowej i nie przepłacać za inne...

W sumie 2 ukraińskie to cenowo jedna rzędowa, więc przy złych wiatrach i kupnie drugiej za 2 lata mam spokojny sen przez razem 4 lata a problemów z odpaleniem odkąd są nowe akumulatory i mały rozrusznik nie było, do pyrkotania też już przywykłem więc nie wiem czy kombinowanie z innymi to nie jest w moim przypadku sztuka dla sztuki :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Ja nie wiem, u mnie pompy chodzą dobrze. Jak są problemy z mocą i odpalaniem zmieniam zaworek z tyłu pompy i ciągnik zaczyna chodzić jak dawniej.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duczman    0

Z tą pompą zawsze było coś nie tak, zdarzało się, że brakowało mocy, teraz to, pompować pompuje, ale brak paliwa na wtryskach więc myślę, że jest coś na rzeczy z sekcją a nowa sekcja, plus robocizna jednak trochę kosztuje, dochodzi fakt, że nie ma dobrej osoby która by to zrobiła jak należy... @volvoczyli rozumiem że z moich typów jedyna warta zainteresowania, pomijając tą "c330" bo sprzedający nie zachęca do kupna jest ta 1/2 mtz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

A któż to wie? Możesz zostać królikiem doświadczalnym... Części są od mtz więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

POMPA WTRYSKOWA T-25 WLADIMIREC RZĘDOWA - 7469098578 - oficjalne archiwum  Allegrozakładał ktoś kiedyś tą pompe do t25 ? bo ja własnie mam założoną ale silnik nie zapala była odpowietrzona i nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

nie nic nie ustawiałem podłaczyłem odpowietrzyłem i nic tylko nie wiem co to jest ta śruba z kulką i taką białą plastikową tulejką 

nie nic nie ustawiałem podłaczyłem odpowietrzyłem i nic tylko nie wiem co to jest ta śruba z kulką i taką białą plastikową tulejką 

IMG_20210919_174346.jpg

IMG_20210919_174353.jpg

ta dźwignia bliżej kabiny to gaz nożny a ta druga ? bo nie wiem czy przy rozruchu obie powinny być razem pociągnięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
32 minuty temu, eryk94 napisał:

POMPA WTRYSKOWA T-25 WLADIMIREC RZĘDOWA - 7469098578 - oficjalne archiwum  Allegrozakładał ktoś kiedyś tą pompe do t25 ? bo ja własnie mam założoną ale silnik nie zapala była odpowietrzona i nic 

Ona ma swie dzwigienki, jedna od gazu, druga od gaszenia tak jak perkinsa, może nie cofnięta i odcina paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

A od czego jest ta śruba z tą biała tulejka ? Bo ona tak została nie wiem czy coś się pod nią podłącza czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Nie wiem, nie mam ale tak rozważam zakup takiej bo już zwykła ma swoje lata i humory.

Pisz jak się potoczą losy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13

Obstawiam to inaczej, dolna dźwignia jest od gaszenia, pociągnięcie jej poprzez zastosowanie linki gasi ciągnik. Górna dźwignia jest od gazu. A ta śruba z plastikiem jest od przelewu-powrotu paliwa. Kąt wtrysku warto ustawić, pomocny film

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

Właśnie jest ustawiany kąt ale Władek dymek puszcza paliwo niby dobrze podaje ale silnik nie chce zagadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

już jest dobrze trzeba było odpowiednio ustawić kąt wtrysku jak na tym filmiku większy kop jest na tej pompie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

Na wolnych obrotach tak wiesz co nie przywiązywałem uwagi ale nagram filmik i pokaże jak to działa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

To wstaw

Bo też mi taka podchodzi bo te gaszenie to lepiej jak w perkinsie

Zamówiłem sobie linkę od Perkinsa do gaszenia bo tak nie idzie go wygasić trzeba wychodzić jakiś patent opracuje żeby to dobrze działało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj