massey87

Meprozet S-107 -Wysiew żyta hybrydowego

Polecane posty

massey87    3

Czy ktoś posiada taki o to siewnik i siał nim żyto hybrydowe? przedstawił by mi ktoś jak go ustawic na wysiew 70kg? nie wiem czy wystarczy zmiejszyc szczelinę na skali 0-6 czy jeszcze cos przestawic. robiąc probe kreconą czyli kręcąc 19 razy kołem i tak w polu wychodzi mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Sarkazm czy na prawde należy kręcić 17 razy? na tablicy wysiewu jest 1862 obrotow na hektar czyli niecałe 19 obrotów na ar wiec powinno sie zgadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta piszą,   :D    chyba tacy " mądrzy" jak ty     :P dopasowuje sobie obroty koła jak mu pasuje żeby  próba wyszła jak wyleciało na pierwszym lepszym ustawieniu.     :lol:  Nie masz pojęcia jak robi się próbę to lepiej siedź cicho, bo tylko szkody możesz komuś narobić.     ;[

@massey, nie słuchaj czasem takich głupot, obroty mają być tak jak pisze na siewniku a nie jak ktoś uznaje wedle własnego widzimisię. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Sean, zdziwiłbyś się, miałem poznaniaka na talerzach i za Chiny ludowe próba nie zgadzała się z rzeczywistością. Co się okazało, w instrukcji miałem próbę pod inny rozmiar koła niż założony na siewniku :-/ poezja... dlatego warto takie sprawy sprawdzić, jeśli się nie zgadza to zmierzyć obwód koła, szerokość robocza i policzyć ile obrotów ma być. Polski sprzęt zapewnia rozrywkę, czy jej chcesz czy nie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koła inne, lub instrukcja od innego typu była, zazwyczaj to co jest na siewniku zgadza się z rzeczywistością, sprawdzić i obliczyć próbę jak coś się dzieje jak najbardziej, ale nie można pisać komuś ot tak ni z gruszki ni z pietruszki, -" to kręć 17  razy", bez wyjaśnienia z jakiego powodu, bo równie dobrze ktoś inny napisze - to kręć 15 razy i nie patrz co jest napisane na siewniku, bo takie doradztwo zakrawa o kpinę.

Znam przykład gdzie nowy Poznaniak na przekładni olejowej sam w polu zmieniał sobie parametry ustawienia i to dosyć solidnie. Także nie tylko koła.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Zgadzam się z Tobą, takie doradztwo to może dla siebie zachować. A o nowych poznaniakach to można książki pisać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj