Dawid5671

Jaki Siewnik wybrać? Horsch, Lemken czy Pottinger

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid5671    0

Witam , zastanawiam się nad zakupem 3 metrowego siewnika pneumatycznego.
Mam 110 ha pola / różne rodzaje ziemi od 2 do 4a
Nie wiem czy wziąć zawieszany z broną aktywną ( lemken solitair 8 , pottinger aerosem) czy ciągany z talerzówą (horsch pronto 3dc ,lemken solitair 9, pottinger terrasem 3 )
Traktor który by z tym jeździł to 165 konny John Deere, lub jakby dawał radę to 140 konny New Holland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sądząc po tym co piszesz to uprawiasz orkowo ale to nie stoi na przeszkodzie aby kupić siewnik bez brony wirówki a jak już to z całą odpowiedzialnością mogę ci polecić horscha sam mam od 4 lat i nie zamieniłbym go na nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid5671    0

Pod rzepak oram a pod zboża talerzuje , a jaki traktor masz ? I czy masz 3m horscha? Bo pod ciąganym chciałbym New Hollandem siać i nie wiem czy da radę;)

Edytowano przez Dawid5671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam df 175 km. ale miałem 150 i tez dawał rady najgorzej jak masz góry i bezorkowo robisz to ciężko idzie . mam pronto 3dc
po orce się nim sieje zaj. tak jak i bezorkowo nawet w sciernisko .
nigdy wiece zawieszanego siewnika nie chce a mam pola po 1ha i kliny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Zastanów się również nad kverneland u drill. Mam od jesieni zeszłego roku. Chodzi z nim Puma 130, teraz jest podkręcona ale na oryginalnej mapie też siałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez AgroKrakus
      Witam, stoję przed zakupem nowego opryskiwacz w grę wchodzi horsch Leeb AX 3800l i Agrio Napa 3800l
      Leeb 4ax
      systemekoproficlean, dyszel kierujący, Błotnik oświetlenie, opony 480/80-42, belka 24m 7 sekcji, boom control eko, dysze, termina 800, joystick, hamulce, gps, licencje TC TL SC, napełnianie zewnętrzne, waż z myjka, oswietlenie NL, wskaznik napełnienia, homologacja
      Roznica pomiędzy Agrio: Napa ma 12 sekcji, amortyzowana oś, brak dysza skretnego, tank control na zewnątrz opryskiwacza w horsch pokazuje na monitorze, możliwość redukcji belki na 18m przy węższych polach
      Ceny opryskiwacz mocno zbliżone ok 230tys netto gdyby dobrać skrętna os(5tys euro) do Agrio to wyszło by sporo drożej, co myślicie jaki wybrać? Chyba za jakieś inne propozycje 


    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi jaki pług będzie lepszy na ciężkie ziemię Do wyboru mam Lemken Opal 120 3+1 i Kverneland AB 100 4 skiby, Wiem że jeden jest obrotowy a drugi zagonowy ale chodzi mi głównie o to który będzie się lepiej sprawował na ciężkiej ziemi bo ma lekkiej to byle czym się nawet zaora. Ogólnie na razie pług będzie pracował z Ursusem 914 ale mam zamiar zmienić na 1224. Myślę że 4 skiby będą odpowiednie bo ursusem 914 będę orał 3 skibami a jak zmienię ciągnik to założę 4 skibę i po problemie.  Myślę że do 15000 coś znajdę.
    • Przez rafalwajda
      SPRZEDAM dodatkowy plusowy korpus lemken opal 90. Odkładnice typu  NEU2B. Nowe lemiesze z obracanym dłutem. Lokalizacja Nowe Brzesko woj. Małopolskie. Cena 2800 do negocjacji 
      Kontakt telefoniczny 721-109-5-dziewięć-zero
       




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj