Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emtecc    22

Ostatnio zmieniałem pasek ... na łożyskach w pompie nie ma wyczuwalnego luzu. Myślę, że jeszcze trochę pojeżdżę zanim zabiorę się a naprawę tej pompy. Minimalny wyciek nie czyni chyba aż tak poważnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po to jest ten otworek, by przy niewielkim wycieku płyn nie wędrował w stronę łożysk. Zapobiegawczo można częściej ją smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zylaczek    0

Trochę można pojeździć, ja zatkałem ten otwór bo traciłem około 5 litrów dziennie:blink: i jakoś chodzi od lata do tej pory, aż mi się przypomniało że coś takiego się zdarzyło. Pewnie szlak strzelił już całą pompę.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

w nie kazdej pompie jest kalamitka.. ale remontowac pompy to nie ma sensu... bo to jest tylko doraźny srodek.. ja nie remontuje pom widnych tylko wywalam i wstawiam nową i ma spokuj.. a te nowe to juz nie maja kalamitek.. na jesieni wymieniałem w swoim 7211 to zapłaciłm chyba cos ok 150 zł za zamiennik polski (chyba z ursusa) bo te indyjskie to nawet nie chciałem ogladac :blink:


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Zauwazyłem ze kapie mi płun z tej dziurki z prawej strony pompy na zimnym mało kapie ale na ciepłym juz wiecej. Czy pompa jest do wymiany czy da sie to jakos naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam

Skąd takie dziwne pytanie? To zależy jakiej jakości jest,czy chodzi na płynie czy na wodzie.

U mnie jak kupiłem zetora to była jeszcze oryginalna pompa,wytrzymała 23 lata od nowości a ile mth to nie powiem bo licznik nie liczył mth.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1529    1

Dzięki za odp.

Pytam, ponieważ mam zamiar kupic zetora 5245 bardzo dobrym stanie o przebiegu max 2000 motogodzin.Byłem już oglądać 2 zetory, konkretnie:

http://olx.pl/oferta/zetor-5245-CID757-ID6foyX.html#9dc19001e0

http://olx.pl/oferta/zetor-5245-z-turem-CID757-ID63y7j.html#9dc19001e0

i każdy z nich mial wymienianą pompe wody co przy takiej ilości motogodzin jakie mają na liczniku byłoby bez sensu.Wnioskuę więc ze podany "przebieg" wyżej wymienionych ciągników jest niezgodny ze stanem faktycznym.Stąd moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dewro    26

Sprawdź czy działa licznik motogodzin w tych ciągnikach.

Edytowano przez Dewro

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1529    1

To tak jakbym patrzył czy ma kierownice. Patrzenie czy licznik dziala moim zdaniem jest podstawą przy kupnie jakiegokolwiek pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

W mnie było tak ,że obrotomierz pokazywał normalnie a cyferki stały w miejscu.W tym przypadku może tak samo być.Lub leci już drugi raz. Oryginalna pompa wody od nowości miała taką wkręcaną smarowniczkę dużą (przynajmniej mój miał) nowe pompy produkowane teraz tego nie mają.

Co do ogłoszeń to wg mnie ten pierwszy jest kombinowany coś maska odnawiana. A drugi wygląda na oryginał tylko ta cena chociaż opony przednie już zdarł a tylne to raczej od nowości są. No i masz ładowacz dodatkowo. Oba zetory z tego co widzę nie mają instalacji pneumatycznej do przyczep.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

w większości takich zetorów liczniki zatrzymują liczenie same z sieie i nie koniecznie musiały być "kręcone" !!

Przebieg widać po poduszkach siedzeń i pedałach sprzęgła albo gazu.

Pompa wody mogła być wymieniona na gwarancji w jednym i drugim , a może poszła taka seria uszczelniaczy skoro oba są po wymianie

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefix17    8

Zetor 9540, leci mi płyn tą dziurką, w nowej pompie, drugi dzień jeżdżone. Pompa, niby oryginał zetorowski. Czy uszczelniacze w niej powinny się dopasować, czy wadliwy towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mam pytanko. Jak najszybciej wyjąc chlodnice z zetora? Cieknie mi obok kranika chyba a chce go zalac płynem. Czy trzeba zdejmowac maske, zbiornik oleju wspomagania i filtr powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj