Skocz do zawartości

Zdjęcie

System QMP

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share moNikape

moNikape

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 07:55

System QMP

No to ja mam problem z głowy Sen o QMP sie zakończył .W końcu znalazłem interesujące mnie zdanie 

1. Pasza z zakupu pochodzi od członków systemu QMP lub innego systemu zapewniania jakości zgodnego z normą europejską PN-EN 17065
  2.  Niestety w nie znam nikogo co ma taki certyfikat i sprzedałby jakieś zboze A z ciekawości to ciekawe po ile takie zboże chodzi

Innym systemem zapewniania jakości pasz jest np. GMP+.

A obecnie, większość komercyjnych pasz dla bydła je posiada. z resztą, zawsze można zadzwonić do Administratora Systemu i zapytać co można a czego nie można. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
System QMP Dzisiaj, 06:02
  •  

#22 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 22 wrzesień 2017 - 15:10

System QMP

Sam potwierdziłeś konieczność wprowadzania systemów jakości. Piszesz do doskonałej jakości wołowinie brytyjskiej, francuskiej...bo tamta wołowina ma swoją markę. Nasza, Polska wołowina była traktowana jako towar tani. I na tym chcemy zarobić? Chyba lepiej wysilić się, wypromować Polska wołowinę jako towar premium i zacząć sprzedawać ją tak, żeby producenci na niej zarabiali. 

Jakiś czas temu interesowałem się tym systemem i nie wszedłem w to tylko dlatego że trzymałem bydło uwięziowo po odsadzeniu od mamek. Co takiego ma wołowina QMP czego nie ma każda normalna wołowina od polskiego producenta? Antybiotyki i hormony są zabronione. Każdy karmi albo kukurydza albo kiszonka z traw i do tego odpowiednia pasza treściwa. Więc jakie specjalne zabiegi stosuje system QMP że jest ona lepsza? Na razie brutalna rzeczywistość pokazuje że najlepiej umięśnione sztuki są wypychane na eksport bo po prostu jest tam lepsza cena. U nas zostaje to czego arabowie nie chcieli.

#23 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 23 wrzesień 2017 - 09:27

System QMP

Yoda  Z tego co napisałeś wynika ze widzisz w tym projekcie jakieś plusy skoro byleś skłonny przystąpić do niego Ja z utrzymywaniem bydła luzem nie mam problemu bo moje cały rok są na luzie . Od maja do grudnia na pastwiskach a w zimie na 3 hektarowym wybiegu w większości to las  

Edytowany przez debrzyna, 23 wrzesień 2017 - 09:29.

#24 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 wrzesień 2017 - 10:05

System QMP

U mnie teraz też są na luzie. Głównie przemawia to że (podobno) płacą na wbc o 1zł wiecej. A na dobrą sprawę produkuje cały czas to samo i tak samo. Chociaż z tego co pamiętam to byki do 16 miesięcy tylko a przy dzisiejszych cenach cielaka/odsada słabo sie to kalkuluje. Lepiej sprzedawać jak najwieksze bo za drogi zakup odsada.

#25 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 23 wrzesień 2017 - 11:20

System QMP

Czyli odsadka tez musiałbyś kupić z certyfikatem bo jest wymóg żeby cielaki były wychowywane przy mamkach

#26 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 23 wrzesień 2017 - 11:30

System QMP

z ekonomicznego punktu widzenia ten szajs nie ma sensu

1zł to mozna wynegocjowac nie bedac w zadnych głupich systemach, wystarczy miec dobry towar 

#27 Share Ekspert_QMP

Ekspert_QMP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 12:17

System QMP

Witam,

z tej strony administrator Systemu QMP - Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego. Włączamy się do dyskusji, oraz pozostajemy do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

Serdecznie pozdrawiamy, PZPBM

#28 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 13:27

System QMP

Witamy na forum A już zacząłem wątpić w pojawienie się eksperta

No to zaczynimy delikatnie

Jakie rasy ,mieszańce będą się nadawać do systemu , kto kwalifikuje bydło ,i kwalifikacja jest na konkretne sztuki czy na stado 

#29 Share moNikape

moNikape

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 13:54

System QMP

Jakiś czas temu interesowałem się tym systemem i nie wszedłem w to tylko dlatego że trzymałem bydło uwięziowo po odsadzeniu od mamek. Co takiego ma wołowina QMP czego nie ma każda normalna wołowina od polskiego producenta? Antybiotyki i hormony są zabronione. Każdy karmi albo kukurydza albo kiszonka z traw i do tego odpowiednia pasza treściwa. Więc jakie specjalne zabiegi stosuje system QMP że jest ona lepsza? Na razie brutalna rzeczywistość pokazuje że najlepiej umięśnione sztuki są wypychane na eksport bo po prostu jest tam lepsza cena. U nas zostaje to czego arabowie nie chcieli.

Brutalna rzeczywistość jest taka, że wołowina którą kupujesz w sklepie jest różna. Raz z dobrze opasanej sztuki, raz z krowy po kilku laktacjach. Główną przewagą jest powtarzalność. Za każdym razem taka sama, wysoka jakość. Wtedy chętniej kupujesz wołowinę- bo wiesz że potrawa się uda. 

Dla mnie cena 15:60 zł netto/ kg WBC za buhaja do 22 mc w U2, i gwarancja że nikt mnie nie oszuka, bo Zrzeszenie tego pilnuje - przysyła klasyfikatora i jest stroną w razie sporu- jest wystarczającym argumentem, żeby być w Systemie. 
...i zarabiać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 13:57

System QMP

Ile procent sztuk mieszańcowych innych niż LM wybija się w U2?

#31 Share moNikape

moNikape

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 14:10

System QMP

Ile procent sztuk mieszańcowych innych niż LM wybija się w U2?

Jak kryjesz beznadziejnym buhajem to nigdy nic dobrego miał nie będziesz. Krzyżówka z bardzo dobrym buhajem BB lub Charoleise + intensywne żywienie i można :)

#32 Share Ekspert_QMP

Ekspert_QMP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 14:12

System QMP

@debrzyna, do Systemu QMP kwalifikują się wszyskie krzyżówki, które mają zapisane w paszporcie jako rasę MM, oraz bydło czystorasowe ras: LM, CH, SM, AN, AR, SL, HH. Oczywiście każda sztuka, jest również weryfikowana fenotypowo, podczas audytu przeprowadzonego przez jednostkę certyfikujacą.

#33 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 25 wrzesień 2017 - 16:00

System QMP

Jak kryjesz beznadziejnym buhajem to nigdy nic dobrego miał nie będziesz. Krzyżówka z bardzo dobrym buhajem BB lub Charoleise + intensywne żywienie i można :)

Nie każdy kryje BB albo CH bo po prostu nie ma na to warunków. Jak wg Państwa doświadczeń wybijają się angusy i herefordy. Wagowo można spokojnie zrobić 800kg  bez dużej ilości łoju przy dobrej genetyce. I jaka jest różnica w cenie między R a U.

#34 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 09:43

System QMP

Jeżeli ktoś chciałby kupować odsadki do opasu w QMP to musi je nabyć od hodowcy z certyfikatem i sam posiadać certyfikat ?

Ciekawe czy byliby chętni kupować takie odsadki ?

#35 Share huliszek1990

huliszek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 11 październik 2017 - 08:47

System QMP

Na moje to certyfikat QMP wyrabia sie po zakupie byka. Hodowla na luzie napewno a reszta wymogów? Sprzedaje ok 60 szt rocznie i nie raz zastanawialem sie wejsc w to? Moze ktos wypowie sie?

#36 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Mięso z grilla

Napisany 11 październik 2017 - 09:13

System QMP Zalezy jaka cena,czemu pan ekspert ceny nie ujawni?jak 15 netto to wtedy może sie cos kalkuluje

#37 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 11 październik 2017 - 14:08

System QMP

Dokładnie. Ja mam teraz na sprzedaż 11 sztuk HH. Na wbc dają 12,80 netto za O. Za kolejne klasy 0,40 więcej. Pewnie w kontraktacji dołożą trochę i do 15 za U niewiele będzie brakować. W TopAgrar jest artykuł o QMP. I tam jest 15 za U ale przy sprzedaży przez grupę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Mięso z grilla

Napisany 11 październik 2017 - 21:25

System QMP A pewien pan z pzhipbm próbował utworzyć grupę producencką podlaska wołowina ,nagadał sie na pana W.tego od qmp ze be że me, ze kukuryku,po jakimś czasie jestem w Szepietowie na wystawie a ten k**wa stoi na stoisku qmp,częstuje wołowinka i podpisuje umowy.pic na wode,fotomontaż ten cały system,oby kasiorę wyciągnąć za certyfikat