kzarczyn

Uszczelniacze filcowe do śrutownika

Polecane posty

kzarczyn    0

Witam

Zabrałem się za remont śrutownika i na wale obudowy łożysk mają uszczelnienia filcowe.

Niestety nie da się ich zastąpić silikonowymi gdyś siedzą w podtoczeniu.

Na rynku nie ma uszczelniaczy filcowych jako takich są tylko dedykowane do konkretnych urządzeń.

Akurat do tego śrutownika nie ma, jest z lubelskich zakładów więc zakładam że jakiś mało popularny.

Potrzebuję uszczelniaczy o wymiarach 38x50x5 i 32x44x5

Jest jakiś odpowiednik czy tylko rzeźba?

Znalazłem jeszcze sznur z którego można zrobić taki uszczelniacz.

http://agromet-monki.pl/mlocarnia-odrzutnik-slomy/11822-0001773090kr-1773090kr-sznur-filcowy-obudowy-5-x-7-x-1400.html

Podobno trzeba go zamoczyć w gorącym oleju i dopiero zakładać. Robił ktoś tak kiedyś?

Proszę o wszelkie info jak sobie poradzić z brakiem uszczelniaczy filcowych w handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

śmiało możesz użyć uszczelnienie filcowe 5x6mm z metra i ułożyć w podtoczeniu, jak dostaniesz grubszy to da się go bardzo ładnie przyciąć bez najmniejszego problemu szlifierką kątową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Śrutownik SB-12 produkcji zakładu w Lublinie.

Znalazłem uszczelnienie filcowe z metra 5x7, a jaka jest techologia stosowania takiego uszczelnienia?

Znalazłem tylko wzmiankę żeby to zamoczyć w gorącym oleju przed położeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Uszczelnienia ogarnąłem od producenta, okazuje się że w detalu też wykonają każde uszczelnienie filcowe.

http://www.profilc.com.pl/

 

Mam jeszcze pytanie jakie macie silniki w śrutownikach?

Mam aktualnie 5,5kW na długich paskach. Aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy chciałbym dać krótsze paski aby silnik zamontować bezpośrednio na śrutowniku.

Ale mój silnik wydaje się trochę za duży do tego śrutownika.

Mogę kupić silnik 3kW.

Pytanie czy 3kW wystarczy do śrutownika bijakowego?

Zaznaczę że używam go raz na dwa miesiące i robię max 500kg zboża więc jak będzie mielił trochę wolniej to nie zrobi mi to różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piterq1991
      Witam!
       
      Panowie potrzebuje numer katalogowy uszczelniacza silnika znajdującego się przy pompie paliwa. Dokładnie to ten na wałku poniżej pompy wtryskowej. Dokładnie zaznaczony strzałką na obrazku. Pod tą obudową. Bardzo mi się leje tam olej a jutro zamawiam części do silnika.
      Proszę o pomoc.
       
      Pozdrawiam
      Piotr
    • Przez dawidursus323
      Kupię sita (różne 3,4,5mm) do śrutownika h-157.
      Ps. Zakładał ktoś od małego bąka, bo nigdzie nie ma takich sit.
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez przemuch88
      Planuje zakup śrutownika większej mocy czy pracuje ktoś na takim sprzęcie godnym polecenia??
       
    • Przez larysto
      Witam. 
      Co może być przyczyną że dno śrutownika (gdzie znajduje się ośka wraz z łożyskami) oraz szajba od pasków klinowych po kilku minutach pracy nagrzewają się ? Dodam że w przeciągu półtora roku wymieniłem już dwa razy ośkę wraz z łożyskami  i widzę że dalej się grzeje. Czyżby przyzczyną mogło być wadliwie wytoczone dno w które wkłada się ośkę wraz z łożyskami ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj