Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:56

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Witam mam pytanie jaki olej lejecie do hydrauliczny do johna i co ile wymieniacie olej i filtr hydrauliki bo mam go 3 lata i nic nie wymieniałem i dolałem dwa razy hydrolu65 tego gęściejszego pozdrawiam

l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Dzisiaj, 11:33
  •  

#2 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:14

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu To zależy ile kosisz nim w sezonie. Ja swoim robie 100-150 godzin w sezonie i zmieniam co dwa lata. Ja leje hydrol taki czerwony
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#3 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:42

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Witam ja swoim robię 60-70 godzin może pamiętasz ile dawałeś za litrę i jaka nazwa tego oleju? a jaką masz maszynę pozdrawiam

#4 Share Piotrek74

Piotrek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 09:04

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Witam jak pytałem w "Gravit Agro-Pol" SA to mówili że hydraulikę zalewają HY-GUARD-em, ja jak mi póścił w tamtym roku przewód od tylnych kół w JD 1065(pirewszy sezon ok 100godzin) to dolałem hydrolu 46, ale po sezonie 2009 mam zamiar wymianę zrobić na ten co zaleca serwis pozdrawiam

#5 Share Piotrek74

Piotrek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 11:56

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Witam pomyliłem sie w ostatnej odpowiedzi chodziło mi o olej hydrauliczny L-HL68
sorki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:40

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Witam Piotrek 74 a jak sprawuje się jelonek i jaki masz silnik 6 czy 4 cylindry ile Ci pali na godzinę a heder duży ???pozdrawiam

#7 Share Piotrek74

Piotrek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 09:45

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Troszkę nie na temat ale sprawuje się dobrze. Kupiłem go w 2008r i jak to w pierwszym sezonie opanować wszystko(pierwszy raz za sterami kombajnu),nie było tak żle. Oprócz tego przewodu: pompkę paliwa musiałem rozebrać i oczyszcić filterek; cylinderek od sprzęgła pociekł trzeba było wymienić(można zregenerować zestaw naprawczy-uszczelniacze coś ponad 100zł ); łańcuch lewatora zbożowego się rozpioł; skrócić dźwignię od regulacji obrotów bębna(spadały obroty podczas koszenia) troszkę musiałem się nagłowić i przy pomocy kolegi się udało. Na ogół drobne usterki. Jak na pierwszy sezon poleciało ponad 100 godzin. A silnik 6 cylindry 125 KM, dokładnie nie liczyłem ile spalił. W nie żadkiej pszenicy i oczywiście w miarę stojącej to 1ha poniżej godziny, heder 4 metry. I komfort pracy lepszy niż w polskich chociaż klima nie nabita była. A ty Rafcik 711 jakiego masz i jak się sprawuje? Pozdrawiam

#8 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 15:33

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Witam ja mam johna 965 parę lat i jak na razie chodzi dobrze heder 3;65 m

#9 Share chohlik10

chohlik10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 14:09

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu Wie ktoś jak odpowietrzyć układ hydrauliczny w kombajnie JD 965?? Problem polega na tym że podnosi dobrze ale jak się chce spuścić heder to szybko opada i tak dziwnie skacze ;/ wydaje mi się że układ jest zapowietrzony? Problem jest odkąd mam tego Jelenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Masterix

Masterix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 maj 2013 - 08:23

Jaki olej hydrauliczny do kombajnu kolega pytający o olej do Johna pewnie już dawno układ hydrauliczny zarżnął a jeżeli nie to pewnie znacznie go wyeksploatował mając problemy z przewodami. Chciałbym poinformować, że olej hydrauliczny L-HL 46 lub np. L-HL 68 to olej najniższej jakości i jest to wyłącznie polski wynalazek. Gorszym i jeszcze bardziej problematycznym rozwiązaniem jest olej bio na tzw. naturalnych estrach. Jeżeli zależy Wam na maszynie, jej układzie to warto pamiętać, że na olejach wyższych klas HV lub HM, HM/HLP można znacznie więcej zaoszczędzić mimo niewiele wyższych cen w porównaniu do błota jakim jest klasa HL.
... co do gęstości oleju ISO VG 46 czy 68, a może 150 i inne miksy: należy mieć na uwadze, że kardynalnym błędem jest wizualna ocena gęstości oleju. To, że olej jest wodnisty, rzadki w szczelnym układzie to nic złego !
Pamiętajmy, że w przypadku rzadkiego oleju:
- smarowanie może być dokładniejsze,
- dla układu jest mniejszy opór,
- jest lepsze chłodzenie przez dobre odprowadzanie temperatury,
- olej może mieć lepszy skład przeciwzużyciowy
- a w przypadku olejów silnikowych widać mniejszy opór i spalanie paliwa.
Gęstości nie można dobierać na "oko" bo każdy układ ma inne wymagania (zależy m.in. od materiałów, stopów elementów, wilekości kanalików prowadzących, specyfiki ciśnieniowej i temperaturowej, itp.).

Korzystajcie z tzw. tabel doboru oleju lub zerknijcie w instrukcję (DTR`kę) jaki olej jest zalecany bo to się opłaca !

Odnośnik do doboru polskich olejów można znaleźć m.in. tutaj: www.forumsmarowe.pl/orlen-oil/
....
i tak przykładowo do wspomnianego JOHN DEERE, Model 1065, rok prod. 1982-1989 do układu hydraulicznego powinien być specjalny olej Agro UTTO 10W-30 - z tabeli wiemy mi.in., że układ hydrauliki zajmuje 20 litrów

Edytowany przez Masterix, 07 maj 2013 - 08:37.

hurtownia olejów smarowych Orlen Oil i Platinum - ForumSmarowe.pl
Beczka oleju z darmową dostawą od producenta: UTTO, HYDROL, HIPOL, MILVUS, SUPEROL, STOU, AGRO, L-HV 46, GL-4, ITERM 6MB ...

Orlen Oil i Platinum

Dodaj odpowiedź