Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wspomagania mtz

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ceston

ceston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 12:18

Pompa wspomagania mtz Gdzie jest pompa wspomagania w 820 przestaje mi działać wspomaganie dzis przez chwile nawet się wyłączyło kontrolka MiGa coraz częściej.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wspomagania mtz Dzisiaj, 10:14
  •  

#2 Share Razzor

Razzor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 14:16

Pompa wspomagania mtz pod kierownica kokpitem. podnieś maskę będziesz widział za filtrem powietrza odrazu ja widać

#3 Share farmer15555

farmer15555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 15:25

Pompa wspomagania mtz Up. to oczym mówisz to orbitrol, pompa jest pod alternatorem

#4 Share ceston

ceston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 16:08

Pompa wspomagania mtz Spokojnie znalazłem juz przedtem ale dzięki za odpowiedz. Aż się zdziwilem ze mam NSZ 14

#5 Share farmer15555

farmer15555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 17:55

Pompa wspomagania mtz Ja mam 16

#6 Share ceston

ceston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 18:02

Pompa wspomagania mtz A który rok? I od oryginału,?

#7 Share toof

toof

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 20:56

Pompa wspomagania mtz

Witam

Pompa od wspomagania podobnie jak pompa układu hydraulicznego to pompy zębate. To że wspomaganie wydawać by się mogło że zanika jest złudne, po prostu na niskich obrotach i przy rozgrzanym oleju tak się dzieje. Bardzo podobnie jest z podnoszeniem, jak olej nie jest jeszcze rozgrzany to podnosi bez gazu np. pług, a po jakimś czasie pracy kiedy olej już się rozgrzeje trzeba dodać trochę gazu żeby podniósł. A co do tej lampki od wspomagania to za jej włączanie odpowiada czujnik zaniku ciśnienia tyle tylko że taki sam jak przy silniku czyli pracujący w zakresie do 10 atm. W układzie wspomagania panuje ciśnienia ponad 150 atm podobnie jak w układzie hydraulicznym i to jeden z powodów przez które na wolnych obrotach kontrolka od wspomagania potrafi się zapalić. Poza tym te czujniki są kiepskiej jakości i często się psują. Kolejna sprawa jest taka że korpus tego czujnika nie wytrzymuje kilkunastokrotnie większego ciśnienia i potrafi przepuszczać olej koło wsuwki na kabel od lampki, tak że jak masz jakiś wyciek z prawej strony z pod deski to właśnie to. Rozwiązanie : wyciągasz czujnik, zaspawujesz migomatem (te oryginalne są żelazne nie aluminiowe jak w c-360 w bloku silnika) i wkręcasz z powrotem. Lampka nigdy się nie zaświeci a do dodawania gazu przy ciasnym manewrowaniu będziesz musiał się przyzwyczaić.

Pozdrawiam

#8 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 01 wrzesień 2017 - 21:14

Pompa wspomagania mtz

Przepraszam że tak napiszę, ale bzdury pisze przedmówca.

Spawanie czujników? Dodawanie gazu do skrętu? Od dawna wiadomo, że pompy w MTZ są bardzo tanie i... podłej jakości. Wytrzymują góra 5-7 lat i do wymiany. Spada ciśnienie trzeba wymienić i tyle w temacie. 200 zł nikogo nie zbawi (koszt zakupu pompy) a i 4 śrubki każdy potrafi odkręcić i przykręcić. mam od nowości taki ciągnik, mają tez znajomi i wiem dobrze jak to pracuje. Wymiana pompy i kierownica śmiga jak trzeba kolejnych kilka lat. Wspomaganie ma działać i przy zimnym i gorącym oleju. Ba! często źle działa właśnie przy zimnym gęstym oleju, ale rozgrzewanie go trwa na szczęście krótko. JAk zaczyna ciężko chodzić na wolnych obrotach - nowa pompa, pół godziny pracy  i po sprawie. 

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9483 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 21:35

Pompa wspomagania mtz

Dokładnie. Druga sprawa czujnik zaniku ciśnienie. Bzdury piszesz jak diabli. 

Sam czujnik jest taki sam jak w magistrali silnika i pokazuje zanik ciśnienia poniżej 1 bara. Jest wkręcony w powrót oleju z orbitrola do zbiornika więc ciśnienia 150 bar tam nie ma. Panuje tam takie ciśnienie jaki opór daje lej przepływający przez filtr oleju do zbiornika lub olej przepływający przez rozdzielacz blokady dyferencjału.

Ciśnienia 150 bar w wspomaganiu też nie uświadczysz.

Same pompy to faktycznie dziadostwo z zębatkami osadzonymi i ułożyskowanymi w aluminiowym korpusie. Trwałość taka jak i cena nowej pompy... niska.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#10 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 06:48

Pompa wspomagania mtz

Gdyby zaspawać wszystkie wycieki w MTZ, to ten ciągnik byłby jednorazowy.

Czemu nie uświadczysz 150 Bar, jak powinno być nawet 200?

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9483 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 06:52

Pompa wspomagania mtz

We wspomaganiu w ruskim?  U siebie mierzyłem 100 mam max a wspomaganie chodzi dobrze, jakiś angielski orbitrol jeśli osiągnie ciśnienie 150 bar to tylko w krańcowym położeniu siłownika.  Przy samym skręcaniu nie ma szans.

Na 80 bar jest ustawione wspomaganie na serwokolumnie.

Edytowany przez seweryn20, 02 wrzesień 2017 - 06:54.

#12 Share toof

toof

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 08:52

Pompa wspomagania mtz

Witam

Nie spawanie tylko zaspawanie wtedy zamiast czujnika masz wkręcany korek, mnie tak się stało więc dzielę się doświadczeniami. W każdym jednym ciągniku i nie tylko ciągniku gdzie jest pompa zębatkowa dzieje się dokładnie tak samo, że im większe obroty tym większy wydatek pompy i to wynika z jej konstrukcji. Każda pompa ma swoją określoną pojemność przypadającą na jeden obrót resztę sami sobie dopowiedzcie. Dalej skoro ciepły olej jest rzadszy a zakładamy że ,,ruskie" pompy część przepuszczają logiczne jest że rzadszego przepuści (czyt. nie przepompuje z racji nieszczelności) więcej. Przecież podczas podnoszenia ciągnikami takimi jak c-330, czy c-360 gdzie również są pompy zębate każdy jeden dodaje gazu i nie mówcie mi że 330 wykipruje przyczepę na wolnych obrotach.

pozdrawiam 

#13 Share toof

toof

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 09:24

Pompa wspomagania mtz

Jeszcze jedna sprawa. Patrząc na schemat układu wspomagania to czujnik zaniku ciśnienia wkręcony jest w wyjście z którego poprowadzony jest przewód do zaworu blokady tylnego mostu. 

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9483 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 10:32

Pompa wspomagania mtz

Ameryki nie odkryłeś z umiejscowieniem czujnika. Zanim zaczniesz wypisywać bzdury zorientuj się w temacie.

#15 Share toof

toof

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 10:55

Pompa wspomagania mtz

Nie chodzi o odkrywania Ameryki tylko o to że skoro z tego wyjścia włączana jest blokada tylnego mostu to jakieś ciśnienie tam jednak jest. Tak jak pisałem to moje doświadczenia a nie jakieś bzdury. Fakt myślałem że na czujnik zaniku ciśnienia działa takie ciśnienia jak w układzie wspomagania i dlatego uzupełniłem swoją wiedzę. Natomiast nie bardzo chce mi się wierzyć że nie widzisz różnicy w pracy układu wspomagania i układu hydraulicznego na małych i większych obrotach.

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9483 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 11:01

Pompa wspomagania mtz

Pomyliłeś mnie z kimś innym jeśli chodzi o pracę pompy. Jest różnica na większych obrotach i tu akurat dyskusji nie ma.

Jedyne co dodam od siebie to na zmrożonym oleju dodawanie gazu nie zmienia nic a nawet pogarsza. Dopiero po rozgrzaniu oleju zwiększanie obrotów poprawia prace wspomagania.

#17 Share toof

toof

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 13:52

Pompa wspomagania mtz

O obrotach i konieczności wymiany popy co kilka lat pisał niejaki Alio. Ja piszę ogólnie nawiązując do wszystkich odpowiedzi. A co do Ciebie seweryn20 to muszę przyznać zupełnie poważnie,ze nie dziwię się że mtz nie ma przed tobą tajemnic patrząc na przeróbki jaki poczyniłeś w swojej maszynie. Tak czy inaczej ceston wciąż ma nie rozwiązany problem.

#18 Share ceston

ceston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 18:47

Pompa wspomagania mtz Przyjdzie pompa i czujnik to powiem czy cos dało. Ogółem okazało się tez ze czemu unik przeciwka.

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9483 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 21:39

Pompa wspomagania mtz

O obrotach i konieczności wymiany popy co kilka lat pisał niejaki Alio. Ja piszę ogólnie nawiązując do wszystkich odpowiedzi. A co do Ciebie seweryn20 to muszę przyznać zupełnie poważnie,ze nie dziwię się że mtz nie ma przed tobą tajemnic patrząc na przeróbki jaki poczyniłeś w swojej maszynie. Tak czy inaczej ceston wciąż ma nie rozwiązany problem.

A tam ma tajemnice... skrzynia czy tylny most gdyby nie internet nie wiedział bym jak w środku wygląda.

Hydraulike przerabiałem bo ruska jest fatalna. 

Turbo dołożyłem z zachcianki i opłaciło się finansowo i czasowo mimo że jedną turbinę wykończyłem.

Instalację przerobiłem bo znów ruska jest tak zdrutowana że szok.

poza tym są na forum koledzy co mają o tym ciągniku o wiele większą wiedzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 03 wrzesień 2017 - 06:42

Pompa wspomagania mtz

Może i są, ale jeszcze nikogo nie spotkałem, kto wiedziałby więcej niż ty.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

Dodaj odpowiedź