Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share GasikR

GasikR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:34

Pytanie Mam pytanie do użytkowników Lamborghini, Same. Mam ciągnik same silver 110 i jest w nim rewers mechaniczny co się stanie jeśli np przy dużej prędkości np na biegu 4 włączę rewers wsteczny , czy jest tam jakieś zabezpieczenie, jakieś sprzęgło ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie Dzisiaj, 08:37
  •  

#2 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2009 - 10:00

Pytanie Ja mam Lamborghini R4 105 i mogę włączać rewers mechaniczny nawet przy trzecim biegu, tylko że jek puścisz sprzęgło to cię ostro szarpnie. Ale radziłbym używać rewersu przy małych prędkościach do 8km/h
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#3 Share Magister

Magister

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 13:00

Pytanie Może od razu zadaj pytanie jak zrobić sobie krzywdę, albo jak najprościej popsuć skrzynie biegów?

#4 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 04 kwiecień 2009 - 14:10

Pytanie Przecież jest oczywiste że nie wolno ;) Pomyśl jedż c-360 czy podobnym ze 25 i nagle wsteczny ;). A wogóle to po co na takim szybkim biegu i w takiej predkości nagle jechać do tyłu ????????

#5 Share Magister

Magister

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 15:03

Pytanie popieram użytkownika kalus77. Nawet jeżeli da się włączyć ten rewers to skrzynia biegów na tym ucierpi lub się popsuje. W samochodach osobowych jest taka blokada, ze przy większych prędkościach nie da się włączyć wstecznego. Być może w ciągnikach jest też taka blokada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 04 kwiecień 2009 - 22:59

Pytanie U mnie w k100 jest właśnie taka blokada, że powyżej "chyba" 12 km/h nie przełączysz kierunku jazdy (rewers elektrohydrauliczny) ;)
PS: Jakim cudem udaje Ci się włączyć w mechanicznej skrzyni bieg wsteczny jadąc z dużą prędkością do przodu? Czyżby taka synchronizacja? ;>
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 06:31

Pytanie Włąsnie jakim cudem wrzucić wsteczny w skrzyni manualnej w samochodzie przy dużej szybkości się nie da bo nie jest synchronizowany zazwyczaj wsteczny, ale i są na to sposoby, w tylnonapędowym można zaciągnąć ręczny przy większej szybkości wbić wsteczny i popalić troche gumy ;)
Co do ciągnika i rewersu to nie jest żaden sadyzm czy głupie wybryki, bo czasami można się zapomnieć pracująć na kulku ciągnikach i zamiast przełożyć biegi to zapomnieć się i urzyc rewersu, a rewers jest synchronizowany i może się zdarzyć że się uda włożyć, a co się stanie to zależy jak szybko pusci się sprzegło, osobiście przerzucam rewers jak ciągnik toczy się do 6-10km/ha i wsteczny nic się nie dzieje ale na sprzęgło to musi nieźle szlifować

#8 Share GasikR

GasikR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:12

Pytanie Sory ale chodziło mi właśnie oto że można się pomylić akurat w tych ciągnikach przy przerzuceniu biegu z 4 na 5 pociągamy do tyłu dźwignie a obok zaraz jest rewers też do tyłu. Może wydaje się to śmieszne i banalne ale właśnie taki nr odwaliłem no i niby nic się nie stało przy dużej prędkości ale skrzynia zawyła :P((

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Magister

Magister

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 09:16

Pytanie Było od razu mówić, że o to chodzi. W takim razie trzeba uważać i się nie śpieszyć za nadto, aby sprzęt nie ucierpiał i służył długo i bez awaryjnie.

Dodaj odpowiedź