Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem autotronic

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 31 sierpień 2017 - 19:29

problem autotronic

witam mam taki problem gdy wcisnę 2 razy pedał świeci się kontrolka na parę sekund od ciśnienia w skrzyni . jednak przy rozruchu powinny świecić od ciśnienia oleju i od przedniego napędu .podczas wcisniecia zaświeca się kontrolka od napędu .czy to oznaka uszkodzonego autotronica . nie dziala mmi również kontrolka od zapchanego filtru powietrza i od filtru zabrudzenia skrzyni

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
MASSEY FERGUSON 6180 renault 6290 zetor 6280 case john deere 6190

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 67900.00 PLN
  • 21 gru 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem autotronic Dzisiaj, 12:03
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1346 postów

Napisany 31 sierpień 2017 - 21:01

problem autotronic A żarówki chociaż sprawdziłeś?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 04:19

problem autotronic

tak obie świeca ale nie przy starcie .jak wciskam guzik blokady kontrolka sie zaświeca przewody ida wg schematu .

#4 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 05:43

problem autotronic może to być oznaka problemu z wiekową instalacją. Kontrolka filtra powietrza ma zasilanie brane z aku do czujnika i jest podpinane bodaj pod bezpiecznik przy aku od ehr.
Generalnie: Czy ciągnik działa (blokada, przedni napęd i inne)? Czy po wyjęciu kluczyka gaśnie kontrolka żółw/zając? Sprawdzałeś połączenia po lewej stronie kabiny?

#5 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 16:49

problem autotronic

dziala napend blokada żółw zając gaśnie po paru sekundach po przekręceniu stacyjki. 

#6 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 18:07

problem autotronic żółw zając bardzo dobrze - czyli nikt nie zrobił obejścia czujnika ciśnienia w skrzyni. Generalnie test ciśnienia polega na kręceniu rozrusznikiem z zaciągniętym cięgłem gaszenia i kontrolka ma zgasnąć. Jak zgasisz ciągnik to pojawia się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni czy nie? Po 4 sekundach ma zgasnąć wszystko.

#7 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 18:21

problem autotronic

kontrolka oświeci sie na parę sekund i gaśnie .nie swieci napend oraz nie swieci blokada tak jak w .  

#8 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 19:45

problem autotronic na filmie jest ok
ładowanie, ciśnienie oleju w silniku a po naciśnięciu sprzęgła dolny rząd czyli ciśnienie w skrzyni i przedni napęd.
Jeżeli ciśnienie w skrzyni się nie pojawi zgaśnie wszystko łącznie z żółwiem i zającem i ciągnik zostanie na żółwiu i z włączonym przodem bez kontrolki oraz nie włączysz blokady ani nie wyłączysz przodu. Często jakiekolwiek podejrzenia o sterownik kończą się naprawą instalacji...

#9 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 20:26

problem autotronic

no dobra czujnik powinien przewodzić prąd jak zgaszony .?u mnie nie przewodzi 

#10 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 20:45

problem autotronic przewodzi jak jest ciśnienie - rezystor 50 ohm na zielonym masz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 wrzesień 2017 - 07:14

problem autotronic

mam w takiej rurce plastikowej .jak macie podłączony czujnik zabrudzenia filtra skrzyni  do autotronic czy pod kokpit .

#12 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 07:50

problem autotronic

Tak - kontrolka bezpośrednio z tablicy...

#13 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 15:11

problem autotronic

1 czujnik filtra na kokpit i - z klemy 

2 filtr zabrudzenia skrzyni miałem odłączony 

3.co moze byc winą ze nie swieci ta kontrolka od napedu przy starcie ? 

#14 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 21:24

problem autotronic

W autotronicu II jak nacisniesz przed startem hamulec i potem przyciskiem wyłączysz naped to bedziesz startował z odłączonym napedem. yAutotronic II także ma mozliwość taką ze przechodziśz w tryb auto czyli jadąc powoli trzymasz przycisk napedu 2 sekundy. Od tej chwili jak przekraczasz 14 km/h napęd przedni automatycznie wyłączy się a jak zwolnisz - załączy.

Autotronic I zawsze startuje z napędem.

czujnik zabrudzenia filtra to tylko info dla własciciela i niema wpływu na autotronic.

Autotronic generalnie bada ciśnienie w skrzyni i weryfikuje czy silnik pracuje czy nie na podstawie czujnika obrotów pompy.

Efekty są różne. Gdy np w autotronicu zrobisz zworke na czujniku prosto do masy bez rezystora to wywali kontrolkę ale będzie skrzynia dalej działać.

Jezeli czujnik ciśnienia działa ale brak jest sygnału z czujnika obrotów to moze być sytuacja jak u Ciebie. Jak brak tego i tego to ciągnik zachowa się jak bys go nie uruchomił i autotronic sie rozłączy po 4 sekundach.

trochę inaczej to się dzieje przy braku czujnika prędkości - to raczej Ciebie nie dotyczy. Tak samo załączanie wałka - pisałeś, że ciągnik działa.

Musisz dokłądniej opisać o co Ci kaman bo ja nie kojarzę co może znaczyć to podwójne wciśnięcie sprzegła.

co do czujnika zabrudzenia filtra powietrza to faktycznie Ty masz rację - popyrało mi się.

#15 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 04:30

problem autotronic

u mnie staruje z rozłączonym napędem dopiero później go włączam . wg schematu czarny prewód (B) mialem podlaczony do masy .a zólty  wogule mialem nie podpiety jednak to mi nic nie pomogło .

Załączone miniaturki

• 3681186700_1307819149.jpg

#16 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 05:41

problem autotronic ten żółty co oznaczyłeś "a" miałeś nie podpięty? No co Ty?
Odpala też bez wciśniętego sprzęgła?

#17 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 06:20

problem autotronic Nie jestem poprostu przekonany czy zawory będą działać bez zasilania na 1 i 2.. Może bierze ze stacyjki. Nigdy nie próbowałem. Ma być zasilanie na tym i koniec - od tego się zaczyna. Czarny przewód ustala tylko czy to synchronizowana skrzynia czy nie. Nie pozwala na przełączanie żółw- zając w czasie jazdy - dokładnie nie wiem.

#18 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 14:34

problem autotronic

zrobiłem mostek i popiołem 1 i 2 jednak to nic nie dało . bez wciśniętego sprzęgła nie odpali .

#19 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 17:06

problem autotronic 1 i 2 mają zasilanie cały czas mieć a pomarańcz po stacyjce. Takie połączenie że wszystko po stacyjce może brechtać w sterowniku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wuwo1

Wuwo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 21:05

problem autotronic

Oto polonczenie u mnie .    Ta kostka co idą z niej przewodu na datatronic jest wyciągalna ? ciężko idzie i niechce nic urwać

Załączone miniaturki

• DSC_0006.JPG

Edytowany przez Wuwo1, 06 wrzesień 2017 - 21:28.