eddi87

Opony przód, kostka, jodełka czy gładkie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adi96    1848

Może masz kreta z przodu jak rył, u mnie całą działkę z piękną zieloną trawką zrył. Może to być to:)

Po co takie głupoty pisać? Ahhh no tak przy braku argumentów tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MajsterTEAM    0
Dnia 3.09.2017 o 08:19, Rolnik1973 napisał:

Opona w 3512 7.50/16 3 lata robiłem i w 14 godz sprzedałem. W rusku też w jodłę i każda następna w jodłę.

Witam ponawiam temat chciałem się zapytać jak sprawuje się ciągnik na tych oponach w polu zamierzam kupić takie 7.5-16 pod tura do c360 czy trzeba zmieniać detke na większą bo mam obecnie 6.00-16 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Przeczytaj cały temat z uwagą i zrozumieniem, masz wszystko wyjaśnione przez kolegów.

Ja na Twoim miejscu zdecydowanie postawiłbym na opony 7,50 - 16. Jeżdżę na takich oponach kilkanaście lat i potwierdzam same zalety.

Przy czytaniu tematu, odrzuć skrajnie negatywne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142
6 godzin temu, MajsterTEAM napisał:

Witam ponawiam temat chciałem się zapytać jak sprawuje się ciągnik na tych oponach w polu zamierzam kupić takie 7.5-16 pod tura do c360 czy trzeba zmieniać detke na większą bo mam obecnie 6.00-16 ?

jak chcesz pod ładowacz to zmieniaj już całe koło, obręcz pełna 5.50x16 i na to opona 7.50 czy nawet 9.00, choć przy intensywnie używanym ładowaczu i dźwiganiu ciężarów celowałbym w ośkę z kombajnu

89785684_2702181226571268_4908585068806537216_n.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MajsterTEAM    0
20 godzin temu, wujekk110 napisał:

Przeczytaj cały temat z uwagą i zrozumieniem, masz wszystko wyjaśnione przez kolegów.

Ja na Twoim miejscu zdecydowanie postawiłbym na opony 7,50 - 16. Jeżdżę na takich oponach kilkanaście lat i potwierdzam same zalety.

Przy czytaniu tematu, odrzuć skrajnie negatywne 

To ja chcę kupić 7.5-16 Tylko zastanawiam się czy kupić opony typu jodła firmy  kabat i  dlatego chciałem się dowiedzieć jak zachowuje się ciągnik na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Kupuj jodłę nie pytaj

Nie będziesz zawiedziony.

Miałem w 3512 , mam w t25, to się sprawuje na 🥇

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Ja, w tym temacie opisałem jakie posiadam opony, nie narzekam na nich. Dlatego, co do bieżnika jodły nie mam praktyki i się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Hej. Jakie opony zwykle czy jodełka mam tura, co będzie lepsze?? 7.50 czy 6.50 na r16 co polecacie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MajsterTEAM    0

Co do opon zdecydowanie 7.50 tylko sam się zastanawiam jak opony jodełka zachowują się przy zawracaniu czy słucha się ciągnika czy pcha w przód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

w c330 miałem i 7.50 i 6.50 pod tura to co kto uważa moim zdaniem lepiej 7.50 bo wyżej podniesie i środek cieżkości zawsze trochę do tyłu ucieka, ważne wspomaganie, no i jaki tur, a czy jodełka czy co tam ważne żeby opona była prowadząca a nie gładka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7
Dnia 2.05.2021 o 18:07, Wojtek026 napisał:

w c330 miałem i 7.50 i 6.50 pod tura to co kto uważa moim zdaniem lepiej 7.50 bo wyżej podniesie i środek cieżkości zawsze trochę do tyłu ucieka, ważne wspomaganie, no i jaki tur, a czy jodełka czy co tam ważne żeby opona była prowadząca a nie gładka

Nie wiem ale zakupie jodełke 7.5x16 i zobaczymy co to warte 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

chcesz jodełkę w sensie protektor jak w ciągniku na napędowych kołach, moim zdaniem nie będzie to dobre rozwiązanie pod tura, miałem  kiedyś pod turem petlas 7,50 16 protektor był prowadzący ale środkowe paski wyższe a boczne mocno powcinane topiły się w łące torfowej jak na tura bele wziołem to zarzynały się, jedna sięuszkodziła i kupiłem za radą sprzedawcy 2 opony 7.50 firmy Tato, ten sam rozmiar również prowadzące ale 4 paski prawie pełne i na równej powierzchni stuku z podłożem no i w łąkach da się pracować, ten sam rozmiar a jest lepiej, nie polecam też jakichś gładkich czy szerokich kół na przód pod tura, sąsiad miał takie to zero sterowania w błocie przed płytą gnojową, opona musi być prowadząca, a jodełka wydaje mi się że w błocie może być dobrze, ale w łąkach będzie przerzynać darń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7
Dnia 9.05.2021 o 17:24, Wojtek026 napisał:

chcesz jodełkę w sensie protektor jak w ciągniku na napędowych kołach, moim zdaniem nie będzie to dobre rozwiązanie pod tura, miałem  kiedyś pod turem petlas 7,50 16 protektor był prowadzący ale środkowe paski wyższe a boczne mocno powcinane topiły się w łące torfowej jak na tura bele wziołem to zarzynały się, jedna sięuszkodziła i kupiłem za radą sprzedawcy 2 opony 7.50 firmy Tato, ten sam rozmiar również prowadzące ale 4 paski prawie pełne i na równej powierzchni stuku z podłożem no i w łąkach da się pracować, ten sam rozmiar a jest lepiej, nie polecam też jakichś gładkich czy szerokich kół na przód pod tura, sąsiad miał takie to zero sterowania w błocie przed płytą gnojową, opona musi być prowadząca, a jodełka wydaje mi się że w błocie może być dobrze, ale w łąkach będzie przerzynać darń

Może i tak z tymi łąkami ale umnie c360 robi głównie z ladowaczem i cięższe pracę a do koszenia to używam raz t25 albo c330. 

A co do opon to jeszcze jeżdżę na starych. Wstrzymałem się bo na jesień będę remont robił to wtedy będę i opony zmieniał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Odświeżę temat. Jakie opony polecacie do 40 ? Chodzi o 18. W obecnej chwili mam zwykle samochodowe założone (na takich kupiłem traktor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

porównywalnie do 360 a nawet lżej podczas jazdy, tylko przypuszczam że wałek podmieniony na już na ślimak


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

nie pamiętam nazwy, ale coś nietypowego i nigdy z taką w naszym kraju się nie spotkałem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430
Dnia 11.12.2021 o 17:55, wladek99 napisał:

Widzę masz amortyzowana oś. U mnie zwykła okrągła. A jakiej firmy masz opony?

BKT ma 7.50x18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj