coolman

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714

Polecane posty

krzsiek1312    1

Agregat 4,2m jest do ciągnika ok. 110-115km. czy 5714 dałby radę ciągać agregat ważący 1250kg?

 

kolego danielhaker teoretycznie jak chcesz wiedzieć to to np: unia zaleca do 4,2m 90km ale mój kolego kiedyś jak nie miał jeszcze porządnego sprzętu to ursusem 914 ciągnoł 5,2 unia Grudziądz

A co do mnie to ciągnę 5 rzędów brona sprężysta i podwójny wał całość jest leka jesienią orka + wał kolczatka na trzecim biegu nie mam problemów

u mnie większość 60-tkami ciągnie 2,8m unia ;) więc 20cm nie robi większej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja Zetorem 7711 ciągnąłem 2,8 ale 60 pewnie ma ciężko, a przede wszystkim pod górę i na ciężkiej ziemi.

@pleban1330 -5714 powinien 3m pociągnąć ale musi mieć dobrze dociążony przód a i jeszcze jaki konkretnie ten agregat ma być jaki wał.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co do agregatu to sam wiesz napewno że perkins to taki ciągnik że jak ma lekko to pali mało jak ma cieżko pali więcej, więc jeśli nie masz za dużo kasy na wydanie nie musisz kupować agregatu który wykożystuje 100% mocy ciągnika, bo znając doskonale "atuty" mf-ów rodem z ursusa może być tak że 1nką będzie się nudził a 2jką miał za ciężko, ale raczej ja szukła bym coś nawet węższego (zawsze to tańszy) a żeby 2jką sobie polatać, oczywiście co nie uczepisz to w jakiś sposób szybciej czy woilniej pojedzesz po polu i zrobisz, moim zdaniem szerokość nie jest najważniejsza, zastanów się lepiej co Ci jest tak naprawde potrzebne, czy musi być przedi wałek czy włuka, jaki rodzaj zębów a może na bronie i porównaj wykonanie, bo może lepiej wziąsć z UG jakiś 3m niż agromasze itp szerokie bo taki 3m - 3,2m ręcznie skąłdany czy na sztywno można kupić za 5-6 tyś a wydać 12-14 tys na składany hydraulicznie to trzeba się zastanowić na jakim to aerale i kiedy się zwróci ta różnica w cenie 6-7 tyś zł, bo agregat i tak ma niezłą wydajność, a mniejszy agregat to szybciej wejdziesz w grzaski teren, szybciej pojedziesz po polnej drodze na pole i szybciej zawrucisz się na polu, zrobisz jak zechcesz, a najważniejsze to jest ile możesz pozwolićsobie kasy wydać na ten agregat i dokłądnie jaki agregat, a szerokość to już osobna kwestia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Ja Zetorem 7711 ciągnąłem 2,8 ale 60 pewnie ma ciężko, a przede wszystkim pod górę i na ciężkiej ziemi.

@pleban1330 -5714 powinien 3m pociągnąć ale musi mieć dobrze dociążony przód a i jeszcze jaki konkretnie ten agregat ma być jaki wał.??

Jeżeli ty robiłeś agregatem 2,8m zetorem 7711 to ja cię zaskoczę. Jeżeli mój zetor 5211 chodził w takim to c-360 też będzie śmigała. A wracając do tego 4,2m to jego masę też należy wziąć pod uwagę. Ferdek07 - ja mam od 2 miesięcy agregat 4,2m z agro-maszu i na razie nie narzekam. Czasem warto zapłacić połowę taniej i na to konto kupić jeszcze jedną maszynę. Z agro-maszu mamy już pługi 4*40, agregat 4,2m i jesienią dojdzie agregat ścierniskowy - też z tej firmy. Nie wszystko co tańsze musi być gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1
Jeżeli ty robiłeś agregatem 2,8m zetorem 7711 to ja cię zaskoczę. Jeżeli mój zetor 5211 chodził w takim to c-360 też będzie śmigała. A wracając do tego 4,2m to jego masę też należy wziąć pod uwagę. Ferdek07 - ja mam od 2 miesięcy agregat 4,2m z agro-maszu i na razie nie narzekam. Czasem warto zapłacić połowę taniej i na to konto kupić jeszcze jedną maszynę. Z agro-maszu mamy już pługi 4*40, agregat 4,2m i jesienią dojdzie agregat ścierniskowy - też z tej firmy. Nie wszystko co tańsze musi być gorsze.

 

 

to dałeś się na mówić na większą szerokość - rozumie nie którzy oszczędzają swoje ciągniki ( ja do nich nie należ jak sobie dobrze zrobię wo wiem że nic mi się nie przydarzy ) i musi chodzić ale jak widzę jak ktoś śmiga proksima 81km i pług 3x 35cm i agregat 2,8 od 60-tki to mnie to irytuje dosłownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co w tym złego że ktośproximą ciaga takie maszyny, porzecież to dopowiednie maszyny do tego ciągnika w niektórych warunkach bo ejst zapas mocy i można szybciej polatać, mnie irytuje jak ktoś takim ciągnikiem próbuje szczęścia w 5x35 lub z agregatem 4,2m bo to nie ma przyszłości, owszem jesli ktoś ma w planach za 2-3 lata wymianę ciągnika na wiekszy ale nie jeśli chce żeby ciągnik dłużej posłużył, czas szybko leci a maszyna nie młodnieje, ojciec jak miał nową c 330 kupił sobie kultywator na 18łap 2,7m odjoł ze 4 zeby i czepial brony z tyłu i tak pracował na granicy przegrzania ciągnika, teraz c 330 chyba po 2 obejściach uszczelkę spod głowicy wypluła, każdy ma inną wizję pracy, ale ja wole lżejszą maszyną z którą szybciej pojade po polu jak i po drodze, a czy ja gdzieś napisałem że maszyny agromaszu są złe? - ale agromasz nie robi agregatów 3-3,2m dlatego napisałem o UG, a chyba bomet ma takie agregaciki?

ps do czego dobre są te gęsiostupki w kombi UG w jakiej ziemi się sprawdzają i czy dobrze tępiły by wiosenne wypustki perzu? czy te małe gęsiostupki dało by się zamontować własnie do agromaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj