Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:04

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 wiec przemyśl tą opcje bo jest nie głupia bo cena upawowego a uprawowo-siemnego agregatu jest bardzo podobna
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 Dzisiaj, 05:45
  •  

#22 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:58

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 Witam koledzy ja też miałem taki problem z agregatem uprawowym ale pożyczyłem od kolegi becera 3.6m i było ok a mam JD 2140 85koni pozniej pozyczyłem 4.2m i też sobie radził bo chciałem go sprawdzić a w tym roku kupiliśmy agregat uprawowo-siewny 3m rabewerka z hydropakiem i pełnym wałem pakera i teraz powiem że lepiej się połaci agregat uprawowo-siewny bo jak jest mokro to odpinasz siewnik i można uprawić a potem siać w tym roku uprawiałem nim pod kuku i wyszło ładnie ciężki wał robi super zero brył

#23 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 maj 2009 - 09:17

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 w 100% się z wami zgadzam!!a tym bardziej byłoby to lepsze rozwiązanie bo przeważają 4,5,6 klasy ziemi więc trzeba jak najwięcej wilgoci zatrzymać przy uprawie.@rafcik711 nowy ten rabewerk??a ile dałeś jeśli mogę wiedzieć??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#24 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 maj 2009 - 21:52

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 Witam kolego lukasz20 nowy???nie kupiliśmy używany ale w dobrym stanie a co do ceny to nie żadna tajemnica daliśmy 5 400 zł pozdrawiam

#25 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 maj 2009 - 22:01

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 aha no dzięki :) kurcze jak na razie kupno ciągnika stanęło w miejscu nie wyrobie z kasą ale niedługo kto wie jak będzie pozdro
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#26 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 14 maj 2009 - 21:42

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 jak myślicie 5714 poradziłby agregat uprawowo-siewny 3m ?

#27 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 21 maj 2009 - 08:43

ja beckerem 3m 360 jeżdżę więc ty 4,2 powineś dać radę u mnie gość ma 5714 i ma agregat uprawowo siewny 2,7m

Agregat 4,2m jest do ciągnika ok. 110-115km. czy 5714 dałby radę ciągać agregat ważący 1250kg?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 maj 2009 - 10:23

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 Agregat 4,2m jest do ciągnika ok. 110-115km. czy 5714 dałby radę ciągać agregat ważący 1250kg?

kolego danielhaker teoretycznie jak chcesz wiedzieć to to np: unia zaleca do 4,2m 90km ale mój kolego kiedyś jak nie miał jeszcze porządnego sprzętu to ursusem 914 ciągnoł 5,2 unia Grudziądz
A co do mnie to ciągnę 5 rzędów brona sprężysta i podwójny wał całość jest leka jesienią orka + wał kolczatka na trzecim biegu nie mam problemów
u mnie większość 60-tkami ciągnie 2,8m unia ;) więc 20cm nie robi większej różnicy

#29 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 22 maj 2009 - 13:01

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 Ja Zetorem 7711 ciągnąłem 2,8 ale 60 pewnie ma ciężko, a przede wszystkim pod górę i na ciężkiej ziemi.
@pleban1330 -5714 powinien 3m pociągnąć ale musi mieć dobrze dociążony przód a i jeszcze jaki konkretnie ten agregat ma być jaki wał.??

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 maj 2009 - 13:26

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 Co do agregatu to sam wiesz napewno że perkins to taki ciągnik że jak ma lekko to pali mało jak ma cieżko pali więcej, więc jeśli nie masz za dużo kasy na wydanie nie musisz kupować agregatu który wykożystuje 100% mocy ciągnika, bo znając doskonale "atuty" mf-ów rodem z ursusa może być tak że 1nką będzie się nudził a 2jką miał za ciężko, ale raczej ja szukła bym coś nawet węższego (zawsze to tańszy) a żeby 2jką sobie polatać, oczywiście co nie uczepisz to w jakiś sposób szybciej czy woilniej pojedzesz po polu i zrobisz, moim zdaniem szerokość nie jest najważniejsza, zastanów się lepiej co Ci jest tak naprawde potrzebne, czy musi być przedi wałek czy włuka, jaki rodzaj zębów a może na bronie i porównaj wykonanie, bo może lepiej wziąsć z UG jakiś 3m niż agromasze itp szerokie bo taki 3m - 3,2m ręcznie skąłdany czy na sztywno można kupić za 5-6 tyś a wydać 12-14 tys na składany hydraulicznie to trzeba się zastanowić na jakim to aerale i kiedy się zwróci ta różnica w cenie 6-7 tyś zł, bo agregat i tak ma niezłą wydajność, a mniejszy agregat to szybciej wejdziesz w grzaski teren, szybciej pojedziesz po polnej drodze na pole i szybciej zawrucisz się na polu, zrobisz jak zechcesz, a najważniejsze to jest ile możesz pozwolićsobie kasy wydać na ten agregat i dokłądnie jaki agregat, a szerokość to już osobna kwestia ;)

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 22 maj 2009 - 21:26

Ja Zetorem 7711 ciągnąłem 2,8 ale 60 pewnie ma ciężko, a przede wszystkim pod górę i na ciężkiej ziemi.
@pleban1330 -5714 powinien 3m pociągnąć ale musi mieć dobrze dociążony przód a i jeszcze jaki konkretnie ten agregat ma być jaki wał.??

Jeżeli ty robiłeś agregatem 2,8m zetorem 7711 to ja cię zaskoczę. Jeżeli mój zetor 5211 chodził w takim to c-360 też będzie śmigała. A wracając do tego 4,2m to jego masę też należy wziąć pod uwagę. Ferdek07 - ja mam od 2 miesięcy agregat 4,2m z agro-maszu i na razie nie narzekam. Czasem warto zapłacić połowę taniej i na to konto kupić jeszcze jedną maszynę. Z agro-maszu mamy już pługi 4*40, agregat 4,2m i jesienią dojdzie agregat ścierniskowy - też z tej firmy. Nie wszystko co tańsze musi być gorsze.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#32 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 maj 2009 - 13:41

Jeżeli ty robiłeś agregatem 2,8m zetorem 7711 to ja cię zaskoczę. Jeżeli mój zetor 5211 chodził w takim to c-360 też będzie śmigała. A wracając do tego 4,2m to jego masę też należy wziąć pod uwagę. Ferdek07 - ja mam od 2 miesięcy agregat 4,2m z agro-maszu i na razie nie narzekam. Czasem warto zapłacić połowę taniej i na to konto kupić jeszcze jedną maszynę. Z agro-maszu mamy już pługi 4*40, agregat 4,2m i jesienią dojdzie agregat ścierniskowy - też z tej firmy. Nie wszystko co tańsze musi być gorsze.

to dałeś się na mówić na większą szerokość - rozumie nie którzy oszczędzają swoje ciągniki ( ja do nich nie należ jak sobie dobrze zrobię wo wiem że nic mi się nie przydarzy ) i musi chodzić ale jak widzę jak ktoś śmiga proksima 81km i pług 3x 35cm i agregat 2,8 od 60-tki to mnie to irytuje dosłownie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 maj 2009 - 14:32

jaki agregat uprawowy do ursusa 5714 A co w tym złego że ktośproximą ciaga takie maszyny, porzecież to dopowiednie maszyny do tego ciągnika w niektórych warunkach bo ejst zapas mocy i można szybciej polatać, mnie irytuje jak ktoś takim ciągnikiem próbuje szczęścia w 5x35 lub z agregatem 4,2m bo to nie ma przyszłości, owszem jesli ktoś ma w planach za 2-3 lata wymianę ciągnika na wiekszy ale nie jeśli chce żeby ciągnik dłużej posłużył, czas szybko leci a maszyna nie młodnieje, ojciec jak miał nową c 330 kupił sobie kultywator na 18łap 2,7m odjoł ze 4 zeby i czepial brony z tyłu i tak pracował na granicy przegrzania ciągnika, teraz c 330 chyba po 2 obejściach uszczelkę spod głowicy wypluła, każdy ma inną wizję pracy, ale ja wole lżejszą maszyną z którą szybciej pojade po polu jak i po drodze, a czy ja gdzieś napisałem że maszyny agromaszu są złe? - ale agromasz nie robi agregatów 3-3,2m dlatego napisałem o UG, a chyba bomet ma takie agregaciki?
ps do czego dobre są te gęsiostupki w kombi UG w jakiej ziemi się sprawdzają i czy dobrze tępiły by wiosenne wypustki perzu? czy te małe gęsiostupki dało by się zamontować własnie do agromaszu?