Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 20:37

Witam

Jak wyżej. jaką brone wybrać interesuje mnie coś w szerokości 2.4 m do ursusa 4512, bardzo ładnie wygląda brona marki Rywal najcięższa ze wszystkich. Ktoś pracował takim sprzętem i może polecić? Ewentualnie coś innego zaproponować? Opinie o tych sprzętach. Jakie talerze wybrać 510 czy 560? Są też jakieś włoskie ale czy warto? Kolejnym pytaniem jest czy wał jest przydatny czy lepiej sobie odpuścić wał?

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? Dzisiaj, 10:16
  •  

#2 Share viperwlkp

viperwlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 22:57

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? ja pracowalem 3m z uni fajna sprawa talerze mial male bo chyba 460. sam kupuje z agromaszu i wacham sie nad 510 560 wal rurowy ale chyba zabiore 560 wszyscy je polecaja ze lepiej robia robote

#3 Share jasiek11961

jasiek11961

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 02:03

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? Polecam agregat talerzowy firmy Rol/ex bardzo solidne mocne maszyny

#4 Share farmer15555

farmer15555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 07:13

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? Mtz z grassrolem 2.4m potrafi miotać tylko że wał mam

#5 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 08:07

Witam

Jak wyżej. jaką brone wybrać interesuje mnie coś w szerokości 2.4 m do ursusa 4512, bardzo ładnie wygląda brona marki Rywal najcięższa ze wszystkich. Ktoś pracował takim sprzętem i może polecić? Ewentualnie coś innego zaproponować? Opinie o tych sprzętach. Jakie talerze wybrać 510 czy 560? Są też jakieś włoskie ale czy warto? Kolejnym pytaniem jest czy wał jest przydatny czy lepiej sobie odpuścić wał?

Pozdrawiam

To że najcięższa to polecał bym to jeszcze raz przemyśleć, albo cały przód walizkami założysz w tym 4512 i to może być jeszcze za mało, co do samej słuszności brony talerzowej, jak chcesz mieć konkretną robotę to jak najbardziej wał bo po talerzówce będziesz miał schaby jakby dziki poryły, potem gdy wjedziesz takie pole orać lub coś tam robić to docenisz wał, albo bronować po talerzowanym, talerze słuszne były by te większe zawsze to głębiej zrobi, tak więc wał i większe talerze tylko czy 2,4m to ten 4512 da rady to już inny temat

#6 Share przemekuliski

przemekuliski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 09:21

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? 2.2 uważam lepiej i na wyższym biegu jeździć
lepszy efekt na 2 będzie niz jeździć jedynka
a u mnie różnica w prędkości jest 4km/h na tych biegach

#7 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 931 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 21:22

ja bym rozważył 2,3 z Uni jak nowa droga poszukaj używanej u mnie unia robi już 9 sezon i nie narzekamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 sierpień 2017 - 23:01

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? Owszem rozwazalem unii patrzac na wykonanie to widac uzasadnienie ceny. Wlasnue problen w tyn ze 2.3 uzywaj nie ma nigdzie. Same 2.8 i wyzej. Poza tym znajomy ma bez walu i mowi ze tylko z walen trzeba brac. Z kolei podstawilem sie pod taka 2.3m z walem i ursus 4512 nie chcial jej targac nawet do gory mimo iz ma silownik wspomagajacy a poza tym sadze iz z walem wazy kolo 1 tony wiec przodek by zrywalo dlatego interesuje mnie cos z rodzaju bomet ewentualnie kusi mnie ten rywal tylko strasznie malo tego jest.

#9 Share intruz1400

intruz1400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,off-road,motocykle,ciężkie granie...

Napisany 31 sierpień 2017 - 14:40

ja bym brał bometu nawet używaną szukaj w ładnym stanie. użytkuje taką 2m. na 30ha. i jest ok. a ciągam ją 4512.

#10 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2017 - 16:08

ja bym brał bometu nawet używaną szukaj w ładnym stanie. użytkuje taką 2m. na 30ha. i jest ok. a ciągam ją 4512.

Myslalem nad 2.4 :)
A masz z walem czy bez? 510 talerze? Ogolnie ostatnio od znajomego pozyczylem grassrol 2m i na ciezkiej ziemii nie chciala wchodzic za bardzo dlatego patrze na mase talerzowki.

#11 Share Wojtek026

Wojtek026

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 05:37

Masa masą dużo też ma znaczenie czy talerzówka jest nowa czy już trochę się talerze wyostrzymył, moja jak była nowa też tępo w ziemię lazła, ale co byś nie kupował bierz z wałem, niech będzie węższa ale wał musi być, albo ścierniskowiec 1,8m do tego ciągnika byłby idealny

#12 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisany 01 wrzesień 2017 - 21:27

ja mam bomet 2,4  pare ladnych lat i juz zaczyna sie rozpadac-cena adekwatna do jakosci, bez walu- ale nie widze zeby to w czyms przeszkadzalo, przy odpowiednim ustawieniu ,dociazeniu i predkosci pole jest w miare rowne, probowalem ostatnio na placu 60 ja przestawic to przod latal w powietrzu ale pare obciaznikow dolozylem na rame,

4512 -to moze miec problemy z dojazdem do pola i jazda pod gorki  a z walem to juz bedzie przesada.

talerze czym wieksze tym lepsze

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 wrzesień 2017 - 20:49

Bomet, Rywal, GrassRol jaka brona talerzowa? A co myslicie nad jakims agregatem talerzowym znajomi polecaja mi jakis 2.2 m tylko hmmm odchudzony do 850 kg ale troche boje sie tego odchudzenia bo cieka2e jak material. Poza tym czy te wszystkie smarowniczki i lozyska przy kazdym talerzu sie nie psuja nie ulegaja uszkodzeniu podczas pracy? Agregat oczywiscie na gumach.