Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt 524 Elektryka

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 22:17

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem kombajnu fortschritt 524, po trzech sezonach bezawaryjnej pracy pora się wziąć za skompletowanie instalacji elektrycznej, chciałbym zapytać:

- Jakie ma napięcie rozrusznik od cofania hederu i od czego można dopasować taki rozrusznik, ewentualnie jakby ktoś mógł podesłać zdjęcia?

- Jakie są parametry motoreduktora do ustawiania młócarni, tzn, obroty i moment obrotowy, może ktoś ma zdjęcie tabliczki znamionowej takiego motoreduktora? 

- Na jakiej zasadzie działa licznik hektarów, czy mam szukać kabla od czujnika opuszczenia hederu, czy bierze sygnał z czujników start ziarna?

- Gdzie mam szukać wiązki od czujników strat ziarna wytrząsaczy i czy te czujniki działają na zmiany napięcia czy na częstotliwość, ponieważ chce zrobić emulator czujników wytrząsaczy, bo mam wyjęte, a mieć odczyt z czujników sit.

Proszę o zdjęcia i schematy, z góry dzięki za pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Fortschritt E514 swiężo sprowadzony stan bdb transport MDW 525

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Fortschritt
  • 54999.00 PLN
  • 12 sty 2018

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt 524 Elektryka Dzisiaj, 17:26
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1637 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 06:35

Fortschritt 524 Elektryka rozrusznik cofania chyba ma 12v u mnie go ktoś wymontowal ale instalacja jest , w kabinie pod panelem bocznym jest rozdzielka do tego chyba przekaźnik czasowy.
licznik ha. jest kalibrowany zależnie od szerokości hedera i ustawia się to komputerem, a na podajniku pochyłym jest taki pierdolnik który zostaje wciśnięty przez masę zboża i złącza się wtedy liczenie ha i czujniki strat o ile działa czujnik pod podłogą przy lewej lampie, jak walczysz heder to on tez zostaje wciśnięty.
czujnik strat wytrzasaczy mają puszki po bokach d*py kombajnu ale od środka nie da się ich zauważyć o ile twój kombajn je miał bo były wersje bez.

#3 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 11:52

Już wiem które to ustrojstwo w podajniku pochyłym, tylko teraz muszę znależć przewód który powinien do niego iść, ciekawe jak to się sprawdza w słabym zbożu xD Co do rozrusznika, takie coś będzie pasowało? https://www.olx.pl/o...99-IDchaLl.html Lepiej zrobić go na 24V czy 12V bo piszą że mogą zrobić taki jaki mi potrzebny?

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1637 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 12:31

Fortschritt 524 Elektryka jak podejdzie to może być , sam musze kupić bo u mnie nie ma a nieraz by się przydał.
w słabym zbożu czasami nawet się nie włącza ten czujnik chyba za mocna sprężyna u mnie jest. kabel idzie pod podajnikiem pochyłym od prawej strony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 21:13

Już obczaiłem gdzie powinien iść kabel, ale jest chyba gdzieś przy kabinie ucięty, jakbyś mógł mi kolego podpowiedzieć w której wiązki z kabiny on wychodzi, Wiem że napewno muszę zrobić całą nową wiązkę do czujników po lewej stronie, wytrząsaczy, odrzutnika i pasa pośredniego bo coś nie łączy i jak zacznie piszczeć to w kabinie ciężko wysiedzieć, a trudno uwierzyć aby pas pośredni jezdny się ślizgał na pusto, albo odrzutnik na pusto się ślizgał..

#6 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1637 postów

Napisany 31 sierpień 2017 - 09:14

Fortschritt 524 Elektryka postaram się pomóc .posprawdzac musisz czujnik czy maja 3mm odstępu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 wrzesień 2017 - 08:32

Czujniki sprawdzane, nawet nowe były zakładane, ale zauważyłem że tylko z tej jednej wiązki są problemy, a jak wymieniałem, to tam kable są utlenione i mogą być spadki napięć, póki co pewnie na wiosnę się tym zajmę na dobre