Polecane posty

pi0mak    0

witam :) mam pytanie do osób które maja grubery. CZY warto kupować bać robić samemu gruber do c-360 ? z góry dzięki. :):):) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

bolid20 mowisz ze przy 2m ma co robic? bo wlasnie sie zastanawialem jaka szerokosc 912 by uwlekla bo tez myslalem na zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Do c360 nie ma mowy o gruberze. Te 4 łapy (chyba 1,8m) niby do c360 ale i one stawiają za duży odpór, widziałem to w akcji, na 2 biegu szła przez ból, jak sie płytko wpuści to pójdzie dobrze ale efekt będzie nijaki, zaś jak na odpowiednią głębokość to bedzie pierdzieć... I dodam że do gruberowania to powinien być szybkościowy odpowiednik 3 biegu gdzie w c360 po prostu nie ma mowy, bo nawet jak uciągnie to tylko na 2 i efekt będzie mizerny... Polecam talerzówke albo pług podorywkowy z naciskiem na talerzówke właśnie 2m lub 2,2m

Do 912 max 5 łap (2,2m) albo jak łapy bez ścinaczy to nawet 2m i uwierz mi, silnik da rade ale bez przodka nie raz będzie cie przytrzymywało, kpl obciążników na tył obowiązkowy i dobry bieżnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

Zgadzam się z przedmówcą do c360 tylko talerzówka przynajmniej zrobisz w miarę porządnie nie katując ciągnika. Do grubera trzeba troszkę prędkości , gdybyś jeździł 60-tką na 1 czy nawet 2 to tylko to ściernisko tak "popiszesz" a nie porządnie wymieszasz.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

50 koni na metr?  U-1222 ciągam 3m 7 łap pierwszym razem ok 10cm 2 szosowa idzie ładnie, brak przodka czuć chwilami zwalnia. Spalanie ok 7l/ha  drugim razem płycej 6-7cm 3 szosowa. To ma być wymieszanie resztek, nie orka tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Ja stałem przed dylematem 2 lata temu odnośnie urządzenia podorywkowego do c360 3p. Starym kultywatorem często się zapychało, brak wału, nierówna głębokość na całym polu, a po kukurydzy masakra. Więc wypadało kupić talerzówkę, ale z powodu takiego że na polach jest problem z perzem, średnio by to wyglądało. Śmiałem się kiedyś też że gruber do c 360 to jakaś kpina, Zadzwoniłem z ciekawości do firmy produkującej grubery czy w ogóle podnośnik dałby radę coś takiego dźwignąć, zdecydowałem się na 4 łapy (1,8m) ale wyszło 5 łap (2,2m) i nie żałuję, Żeby efekt był na prawdę oszałamiający trzeba by było jechać tą 3 (10 km/h) ale niestety to jest dla niego za dużo. Jeżdżę na 2, hektar zrobię w 70 min, samosiewy wschodzą po kilku dniach po dociśnięciu wałem ziemi, talerze ładnie wyrównują garby po łapach, skrajne odcinają od miedzy. Jestem zadowolony, Orka po gruberze stała się łatwiejsza ( równiejsze pole, mniej resztek pożniwnych) bardziej pulchno) Gleby 3b, 4 ,5 klasa, raczej równiny. Znajomy kupił na 4 łapy, jeździ 3 , ale jak widzę że musi wracać jednym kołem już po uprawionym i to cieszę się że mam 5, już lepiej kupić pług podorywkowy niż bawić się w 1,8 bo tam niestety pole strasznie wolno ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Do 3p 5 łap i 2,2m - nie no super, muszę zmienić ciągnik bo 80KM mi pierdzi w 2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 muszę zmienić ciągnik bo 80KM mi pierdzi w 2 m.

 

:lol:   Dobre,nie no pierdzieć może nie pierdzi, ale ma co czasem robić     :)  Tyle się tu naczytałem o tej polskiej niewyobrażalnej mocy ciągników marki Ursus C- 360 i 3p że jak ktoś napisze że ciąga grubera 7 łap czy pług 4-kę obrotową , to nawet mnie to nie zdziwi.     :P     :D  

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Ta, a potem usłyszałeś budzik i pobudka...
Zapomniałeś dodać że przyleciały smoki i robote zrobiły za ciebie...
Mam 3p i kiedyś zapiąłem do niego mojego 2.2m żeby wyrównać bruzy po pługu bo zetor był z pługiem to perkins na 2 biegu w miękkim pooranym polu gdzie tylko po wierzchu było jechane żeby zagarnąć to jeszcze troche i by srał pod siebie olejem...
A te historyje włóż między bajki... 5 łap to ja ciągam zetorem 81km i idzie przez ból, gotuje wode w chłodnicy a z wydechu czarny dym oczywiście przy 8 na godzine na 2 biegu bo 3 to już 13 i w ściernisku bym co najwyżej sprzęgło spalił albo by korba bokiem wyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Napisałem swoje postrzeżenia, a to czy w nie wierzysz czy nie to mnie to nie interesuje, pisałem do autora tematu. Daje rade bo musi, drugi raz po uprawianym ma problemu z przyczepnością więc jadąc po ściernisku nic się nie dzieje, lepiej kupić większą maszynę z myślą że kiedyś zmienisz konia pociągowego niż później wymieniać cały park maszynowy albo ciągać 100 km kilka talerzy w talerzówce -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

rozgladalem sie i do 912 polecaja 2'1m to max wiec 360 to chyba sobie nie poradzi ale to moje zdanie. sam scierniska teraz robilem pozyczonym at30 ale kupilem at27 niby nie wiele a tez inna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj