Skocz do zawartości

Zdjęcie

gruber

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pi0mak

pi0mak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 20:01

gruber

witam :) mam pytanie do osób które maja grubery. CZY warto kupować bać robić samemu gruber do c-360 ? z góry dzięki. :):):) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gruber Dzisiaj, 01:06
  •  

#2 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
Napisany 28 sierpień 2017 - 20:47

gruber nie za mało mocy

#3 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 28 sierpień 2017 - 21:48

gruber Ja mam gruber 2m do ursusa 912 i ma co robic.
-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share himen

himen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,majsterkowanie.

Napisany 29 sierpień 2017 - 04:29

gruber do 60 to 1.6m. to świat

Paweł

#5 Share jan34533

jan34533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 05:12

gruber

gruber to 50 koników na 1 metr szerokości, zrobić samemu to połowę taniej

#6 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4178 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 05:55

gruber Szerokość ciągnika powinien mieć gruber żeby nie gniótł ziemi po kolejnym przejeździe.

#7 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 07:06

gruber 50 koników na metr szerokości to przesada.

#8 Share viperwlkp

viperwlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 07:43

gruber bolid20 mowisz ze przy 2m ma co robic? bo wlasnie sie zastanawialem jaka szerokosc 912 by uwlekla bo tez myslalem na zakupem

#9 Share ACoCieTo

ACoCieTo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 08:52

gruber

Do c360 nie ma mowy o gruberze. Te 4 łapy (chyba 1,8m) niby do c360 ale i one stawiają za duży odpór, widziałem to w akcji, na 2 biegu szła przez ból, jak sie płytko wpuści to pójdzie dobrze ale efekt będzie nijaki, zaś jak na odpowiednią głębokość to bedzie pierdzieć... I dodam że do gruberowania to powinien być szybkościowy odpowiednik 3 biegu gdzie w c360 po prostu nie ma mowy, bo nawet jak uciągnie to tylko na 2 i efekt będzie mizerny... Polecam talerzówke albo pług podorywkowy z naciskiem na talerzówke właśnie 2m lub 2,2m

Do 912 max 5 łap (2,2m) albo jak łapy bez ścinaczy to nawet 2m i uwierz mi, silnik da rade ale bez przodka nie raz będzie cie przytrzymywało, kpl obciążników na tył obowiązkowy i dobry bieżnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , mechanizacja rolnictwa, ochotnicza straż pożarna ,muzyka ,wędkarstwo.

Napisany 29 sierpień 2017 - 10:58

gruber

Zgadzam się z przedmówcą do c360 tylko talerzówka przynajmniej zrobisz w miarę porządnie nie katując ciągnika. Do grubera trzeba troszkę prędkości , gdybyś jeździł 60-tką na 1 czy nawet 2 to tylko to ściernisko tak "popiszesz" a nie porządnie wymieszasz.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#11 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 12:49

gruber

50 koni na metr?  U-1222 ciągam 3m 7 łap pierwszym razem ok 10cm 2 szosowa idzie ładnie, brak przodka czuć chwilami zwalnia. Spalanie ok 7l/ha  drugim razem płycej 6-7cm 3 szosowa. To ma być wymieszanie resztek, nie orka tyle w temacie.

#12 Share ACoCieTo

ACoCieTo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:06

gruber Na metr wychodzi raczej około 40km.

Edit: https://m.youtube.co...h?v=3GJugG01Yao No efekt pracy pierwsza klasa, tak jak mówisz, jak najpłycej i piękneee efekty... :lol:

Edytowany przez ACoCieTo, 29 sierpień 2017 - 13:08.

#13 Share kierowiec

kierowiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:23

gruber

Ja stałem przed dylematem 2 lata temu odnośnie urządzenia podorywkowego do c360 3p. Starym kultywatorem często się zapychało, brak wału, nierówna głębokość na całym polu, a po kukurydzy masakra. Więc wypadało kupić talerzówkę, ale z powodu takiego że na polach jest problem z perzem, średnio by to wyglądało. Śmiałem się kiedyś też że gruber do c 360 to jakaś kpina, Zadzwoniłem z ciekawości do firmy produkującej grubery czy w ogóle podnośnik dałby radę coś takiego dźwignąć, zdecydowałem się na 4 łapy (1,8m) ale wyszło 5 łap (2,2m) i nie żałuję, Żeby efekt był na prawdę oszałamiający trzeba by było jechać tą 3 (10 km/h) ale niestety to jest dla niego za dużo. Jeżdżę na 2, hektar zrobię w 70 min, samosiewy wschodzą po kilku dniach po dociśnięciu wałem ziemi, talerze ładnie wyrównują garby po łapach, skrajne odcinają od miedzy. Jestem zadowolony, Orka po gruberze stała się łatwiejsza ( równiejsze pole, mniej resztek pożniwnych) bardziej pulchno) Gleby 3b, 4 ,5 klasa, raczej równiny. Znajomy kupił na 4 łapy, jeździ 3 , ale jak widzę że musi wracać jednym kołem już po uprawionym i to cieszę się że mam 5, już lepiej kupić pług podorywkowy niż bawić się w 1,8 bo tam niestety pole strasznie wolno ubywa.

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:42

gruber

Do 3p 5 łap i 2,2m - nie no super, muszę zmienić ciągnik bo 80KM mi pierdzi w 2 m.

#15 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:52

gruber

muszę zmienić ciągnik bo 80KM mi pierdzi w 2 m.

:lol:   Dobre,nie no pierdzieć może nie pierdzi, ale ma co czasem robić     :)  Tyle się tu naczytałem o tej polskiej niewyobrażalnej mocy ciągników marki Ursus C- 360 i 3p że jak ktoś napisze że ciąga grubera 7 łap czy pług 4-kę obrotową , to nawet mnie to nie zdziwi.     :P     :D  

Edytowany przez Sean, 29 sierpień 2017 - 13:54.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

#16 Share ACoCieTo

ACoCieTo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:52

gruber Ta, a potem usłyszałeś budzik i pobudka...
Zapomniałeś dodać że przyleciały smoki i robote zrobiły za ciebie...
Mam 3p i kiedyś zapiąłem do niego mojego 2.2m żeby wyrównać bruzy po pługu bo zetor był z pługiem to perkins na 2 biegu w miękkim pooranym polu gdzie tylko po wierzchu było jechane żeby zagarnąć to jeszcze troche i by srał pod siebie olejem...
A te historyje włóż między bajki... 5 łap to ja ciągam zetorem 81km i idzie przez ból, gotuje wode w chłodnicy a z wydechu czarny dym oczywiście przy 8 na godzine na 2 biegu bo 3 to już 13 i w ściernisku bym co najwyżej sprzęgło spalił albo by korba bokiem wyszła...

#17 Share kierowiec

kierowiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 14:44

gruber

Napisałem swoje postrzeżenia, a to czy w nie wierzysz czy nie to mnie to nie interesuje, pisałem do autora tematu. Daje rade bo musi, drugi raz po uprawianym ma problemu z przyczepnością więc jadąc po ściernisku nic się nie dzieje, lepiej kupić większą maszynę z myślą że kiedyś zmienisz konia pociągowego niż później wymieniać cały park maszynowy albo ciągać 100 km kilka talerzy w talerzówce -.-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share viperwlkp

viperwlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 16:34

gruber rozgladalem sie i do 912 polecaja 2'1m to max wiec 360 to chyba sobie nie poradzi ale to moje zdanie. sam scierniska teraz robilem pozyczonym at30 ale kupilem at27 niby nie wiele a tez inna praca

Dodaj odpowiedź