Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło turbomatic

123 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Fendcik

Fendcik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 październik 2013 - 12:09

sprzęgło turbomatic pompa dziala znakomicie. kolego Members w Fendt 615 pierwsza od lewej taka litera T odwrócona do góry nogami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło turbomatic Dzisiaj, 17:12
  •  

#102 Share tomek040404

tomek040404

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 22:44

sprzęgło turbomatic szukam...szukam i nie znalazłem. Czy ktoś mógłby mi troche opisac tą kontrolkę od turbomatika tzn. kiedy świeci, a jak nie świeci to co to oznacza. pytam bo mam fenda farmera 310 lsa z 85r. i nic takiego nie zauważyłem. a może u mnie nie ma? z góry dziękuję za odpowiedz

#103 Share Thunder

Thunder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:44

sprzęgło turbomatic Czy ktoś orientuje się ile oleju wchodzi do 610 LS 1982r. ?

#104 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 24 sierpień 2014 - 13:45

sprzęgło turbomatic Witam wszystkich mam problem w Fendzie 309 LSA 82r po rozgrzaniu oleju w skrzyni biegów drążek zmiany biegów robi sie sztywny... Jaka może być tego przyczyna ???

#105 Share jendrzej

jendrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 17:45

sprzęgło turbomatic

Jakie są podstawowe błędy kierowcy,które wykańczają to cudowne sprzęgło?

#106 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 21:30

sprzęgło turbomatic

Jazda pod obciążeniem na mniej niż 1450 obrotów przez dłużej niż minutę.

#107 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:36

sprzęgło turbomatic

Heh no możliwe ale na 5 6 biegu a nie na 2, samemu często zdażyło mi sie orać uwrocia na obrotach 1200 i sprzęgło nawet poślizgu bardzo nie miało...

#108 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 19:58

sprzęgło turbomatic

A jakie są objawy że sprzęgło turbo powoli wysiada?

#109 Share wloczykij

wloczykij

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 14:37

sprzęgło turbomatic

Panowie, mam kosztowny problem z tym sprzęgłem w 306LS. Mianowicie sprzegło od jakiegoś czasu ciekło - niewielkie ilości, ale postanowiłem sprawę wziąc w swoje ręce i po rozpołownieniu i zdemontowaniu sprzęgła uszczelinłem je po zewnętrznej - tam gdzie jest ten duży gumowy oring, bo podejrzenia padły na niego, że przepuszcza, tego małego simmeringu nie ruszałem. Wczoraj podczas prac polowych ciągnik się zatrzymał i wyciekł cały olej ze sprzęgła. Powtórne rozpoławianie i niezbyt dobry widok - okazało się, że frontowa część tego sprzęgła (ta z żeberkami) po prostu pękła i szczelinami wyciekł olej. Wiem tylko, ze mam do kupna nowy turbomatik, ale zastanawia mnie inna rzecz żeby później nie miec powtórki - co mogło być przyczyną tego pęknięcia? Koło załozone było na to samo miejsce co wcześniej bo zaznaczałem punktakiem. Proszę o pomoc.

#110 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 19:51

sprzęgło turbomatic

Witam.

Chodzi o fendt 309 ls turbomatik. a mianowicie ślizga sprzęgło dwa razy wymieniałem olej w tym turbomatiku żeby wypłukać no i zalać od nowa. Zalewałem pomału strzykawką żeby nie zapowietrzyć ale niestety efektu nie ma, a jak spuszczałem stary olej było pełno w nim opiłków. Chciałem zapytać co mi pozostało wymiana na nowe czy jakaś używke i jak to wygląda cenowo?? co bardziej się opłaca?? Jest możliwość zlikwidowania tego i założenia sztywnego sprzęgła???

Proszę o jakąś rade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 12:49

sprzęgło turbomatic

witam musisz rozpolowic ciagnik i rozebrac turbomatic i zobaczyc co tam sie w srodku porobilo i spr tarcze sprzegla moze juz sie skonczyla i moze to jest przyczyna ale bez rozrbrania na czesci sie nie obejdzie pozd

#112 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 22:14

sprzęgło turbomatic

tak jak mówię z turbomatika spuściłem olej było pełno opiłków i gość co wyrabia z koparkami powiedział mi że to jest nie naprawialne i trzeba wymienić dlatego pytam na jakie koszta się nastawić???

A turbomatik przy tym fendzie rozbieralny jest wogóle????

#113 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 23:11

sprzęgło turbomatic

rozbieralny

#114 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:24

sprzęgło turbomatic

to się biore po świętach za rozbieranie. A jest on wogóle naprawialny?? co może być mu jeśli w oleju było pełno opiłków??? i jaka cena nowego i używanego ?? jaki zapodać lepiej????

#115 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 13:18

sprzęgło turbomatic

i co tam ze sprzęgiełkiem bo cisza się zrobiła dopóki jaki olej itd. to fachowców było wielu a teraz cisza powiedz kolego czy naprawiłeś czy kupiłeś nowe jakie koszta i jaki kupiłeś uszczelniacz ile dałeś i gdzie.

#116 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 17:20

sprzęgło turbomatic

Kolego Manius2707  

Sprzeglo zrobione? jak poszlo? jakie koszty?jaki dostep do czesci nowe czy uzywane?

#117 Share leszczak23

leszczak23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 21:41

sprzęgło turbomatic

Mam Fendta 311 LSA 86R  coś mi puka cyklicznie w okolicach sprzęgła .

slychać bicie, najbardziej w środku kumuluje się dźwięk pod siedzeniem w kabinie ale bardziej dudnienie ,na zewnątrz niesie się po calym traktorze taki dżwięklużnego korbowodu -z tylu puki metaliczne  i z boku gdzieś przy sprzęgłach pukanie  jakby młotkiem a w kabinie dudnienie. Jak zimny rano zapale to przez chwile nie ma tego, nasili sie po rozgrzaniu- w orce jest bardziej metaliczne. najbardziej na biegu jałowym , a na wysokich obrotach obciązony i przy ruszaniu z wolna  pod obciążeniem dźwięk ten zagłusza się. Sprzęgło turbo zostało wcześniej wymienione przez poprzedniego właściciela bo miał puki przy ruszaniu z miejsca-frezy na wielowypuście miał wyciśnięte.

Z mojj strony wymieniłem z przodu tlumik drgań skrętnych i końcówki wtryskiwaczy i wyregulowalem luz zaworowy.

Co to może być te dudnienie jakby bicie łożyska o obudowę?

Koledzy wcześniej pisali o wymianie sprzegła suchego i lożysku -ale nie napisali czy to lożysko oporowe czy walka sprzęgłowego.

Z tego co mi wiadomo od serwisu  Korbanka to te łożyska muszą być wymieniane na nowe  nawet jeśli nie wykazują luzu .Czy jest tak,że wałek sprzęgłowy jest długi- przez dwa sprzęgła -i bije w łożyska w obudowie skrzyni.

Ponoć jest jakaś tolerancja luzu. Czy wałek sprzęgłowy jest jakoś składany z dwóch na wielowypust tak jak na tym filmie?

you tube tytul

Getriebeeingangswelle reparieren, Fendt Favorit 611 baujahr 1980 ZF T-3345

niech ktoś się wypowie  ? Przepraszam żenawijam tyloma watkami -chodzi mi tylko o te dudnienie.

Edytowany przez leszczak23, 01 kwiecień 2016 - 22:13.

#118 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 17:15

sprzęgło turbomatic

Tak nie do końca cie rozumie ale seria 3xx to nie seria 6xx i to co na filmiku nijak się ma do twojego

#119 Share leszczak23

leszczak23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:00

sprzęgło turbomatic

Mam Fendta 311 LSA 86R  coś mi puka cyklicznie w okolicach sprzęgła .

slychać bicie, najbardziej w środku kumuluje się dźwięk pod siedzeniem w kabinie ale bardziej dudnienie ,na zewnątrz niesie się po calym traktorze taki dżwięklużnego korbowodu -z tylu puki metaliczne  i z boku gdzieś przy sprzęgłach pukanie  jakby młotkiem a w kabinie dudnienie. Jak zimny rano zapale to przez chwile nie ma tego, nasili sie po rozgrzaniu- w orce jest bardziej metaliczne. najbardziej na biegu jałowym , a na wysokich obrotach obciązony i przy ruszaniu z wolna  pod obciążeniem dźwięk ten zagłusza się. Sprzęgło turbo zostało wcześniej wymienione przez poprzedniego właściciela bo miał puki przy ruszaniu z miejsca-frezy na wielowypuście miał wyciśnięte.

Z mojj strony wymieniłem z przodu tlumik drgań skrętnych i końcówki wtryskiwaczy i wyregulowalem luz zaworowy.

Co to może być te dudnienie jakby bicie łożyska o obudowę?

Koledzy wcześniej pisali o wymianie sprzegła suchego i lożysku -ale nie napisali czy to lożysko oporowe czy walka sprzęgłowego.

Z tego co mi wiadomo od serwisu  Korbanka to te łożyska muszą być wymieniane na nowe  nawet jeśli nie wykazują luzu .Czy jest tak,że wałek sprzęgłowy jest długi- przez dwa sprzęgła -i bije w łożyska w obudowie skrzyni.

Ponoć jest jakaś tolerancja luzu. Czy wałek sprzęgłowy jest jakoś składany z dwóch na wielowypust tak jak na tym filmie?

you tube tytul

Getriebeeingangswelle reparieren, Fendt Favorit 611 baujahr 1980 ZF T-3345

niech ktoś się wypowie  ? Przepraszam żenawijam tyloma watkami -chodzi mi tylko o te dudnienie.

to seria 600 ale pewnietak samo walki są na wielowypustach w 300 

Ciekawi mnie co tam może sie wyrobić,?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip