Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło turbomatic

123 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 07:38

sprzęgło turbomatic Dokładnie wtedy jak naciskam sprzęgło. Przy wyłączonym womie jest wszystko ok, choć mam wrażenie, że nie rusza tak płynnie jak powinien. Może to być wina tarczy? Lub ogólnie sprzęgła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło turbomatic Dzisiaj, 18:56
  •  

#62 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:13

sprzęgło turbomatic Witam.Trochę odkopie temat.W odpowiedziach up wszysyc piszą o wymianie oleju w turbomacie.Posiadam Fendta 304 LS i 308 LS.W obu szukałem wlewu do sprzęgła i nie mogę znaleść.Stojąć przodem do przodu ciągnika to wlewu mamy szukać po prawej stronie czy lewej?W którym miejscu dokładnie jest ten wlew bo nie mogę znaleść.Bardzo prosze o pomoc.

#63 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 17 czerwiec 2013 - 18:33

sprzęgło turbomatic Znajduje się on w podłodze kabiny tak mniej więcej na środku?Zakręcany na śrube?

#64 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 15:22

sprzęgło turbomatic znajduje sie za silnikiem pod kabina . trzeba wyjac srubokretem blaszke i na luzie krecic wlasnie tym turbosprzeglem;p bedzie sruba chyba 15 lub 16 i juz;p dostep jezeli masz tura masakryczny;p

#65 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 17:25

sprzęgło turbomatic Zadz to ci wytłumaczę gdzie znaleźć korek oleju w turbo sprzengle 665585677

#66 Share Papkin

Papkin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 21:17

sprzęgło turbomatic Wie ktoś gdzie szukać tego wlewu w 611 z 87r.?

#67 Share robofu

robofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 11:24

sprzęgło turbomatic mam problem ze sprzęgłem w fend 108s turbo-matic.czy ktoś wie czy ten ciągnik ma jakieś drugie sprzęgło czy tylko olejowe.zalałem nowy olej a i tak nie ciągnie jak trzeba;z góry dzięki za info

#68 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:51

sprzęgło turbomatic Wlałeś dokładną ilość oleju bo jak jest za mało to będzie słabo ciągną a jak za dużo to będzie się przegrzewać.

#69 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 05:25

sprzęgło turbomatic Pewnie że ma drugie zwykłe sprzegło...

#70 Share robofu

robofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 06:24

sprzęgło turbomatic A ile dokładnie powinienem wlać ?Fendt 108s turbomatic wlałem 6,1 l do momentu przelewania, czy to za mało czy za dużo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share fenti

fenti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 20:40

sprzęgło turbomatic Witam zakupiłem niedawno fendt 308C z 1999r. z turem i zauważyłem że jak wrzucę 2 bieg to nie chce ciągnąc delikatnie pod górkę jak trące gaz to się zbiera powoli na jedynce trochę lepiej ale powoli nie wiem czy tak ma być czy może za mało płynu w sprzęgle turbo. Mam jeszcze jedno pytanie w tym ciągniku jest silnik Deutz moje pytanie jest takie czy istniej możliwość przedostawania się oleju ze skrzyni biegów do układu chłodzenia bo wydaje mi się ze w płynie jest olej przekładniowy (specyficzny zapach) i kolor. PROSZĘ O POMOC

#72 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 08:18

sprzęgło turbomatic Koledzy u mnie wczoraj 615 LSA przestał ciągnąc, wkładam bieg, puszczam sprzęgło a on nic, myśli, mam jechać czy piec ciastko, ja mu gaz, jechać a jechać i jedziemy.
Dostęp do turbomatika okropny, z boku zbiornik paliwa, przewody hydrauliczne itp.
Z lewej mam 2 klapki z siatkami a z prawej powinna być ale jeszcze do niej nie dotarłem, rozkręcam skrzynke, tłumik itp...
Jedynie co to zlałem olej ponad 10 l, ciemny smierdzacy. (dodam mam go ok 3/4 lat i nigdy nie był zmieniany.

I tu pytanie, ile mam wlać??? do pełna, ale ile kupić 10/12 litrów
jaki do automatów ATF czerwony???

Z góry dziękuję za podpowiedzi

#73 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 22 wrzesień 2013 - 09:56

sprzęgło turbomatic według instrukcji obsługi tegoż ciągnika powinieneś dokładnie 9,3 litra oleju o specyfikacji hd 10w i wymienic co 5000 tys motogodzin ja osobiście lałem fuscha

#74 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:24

sprzęgło turbomatic dzięki za info, po nocy w 1 wiadro pełna i w drugim trochę tak ok 2 litrów.

#75 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 22 wrzesień 2013 - 13:00

sprzęgło turbomatic no to jak na mój gust trochę za dużo tego oleju musiało być. zalej Świerzego i zobacz czy to to czy może główna tarcza sprzęgłowa albo w najgorszym wypadku inne podzespoły turbosprzegła np pompa silnik hydrauliczny

#76 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 13:47

sprzęgło turbomatic Jutro zaleję nowym olejem i zobaczymy

#77 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 18:32

sprzęgło turbomatic olej wlany ale zgubiłem podkładkę i jutro kupię nową to dopiero zobaczymy efekt, ale weszło 9,7 l i juz się wylewało a zlałem ok 12 litrów jak to możliwe???

#78 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 18:56

sprzęgło turbomatic nie wiem jak to możliwe ale powinno być dokładnie 9.3 i ani więcej

#79 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 17:45

sprzęgło turbomatic Niestety wymiana oleju nie pomogła, cośik więcej poleciało że niunio nie chce jechać.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:31

sprzęgło turbomatic no to panie kolego dobry mechanik i rozpoławianie czeka i pewnie ukłon do Korbankowa. a i powiedz mi z ciekawości który to rocznik??