Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło turbomatic

123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bogus

Bogus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 18:07

sprzęgło turbomatic W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w sprzęgle w 308lsa z 90r.??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło turbomatic Dzisiaj, 04:58
  •  

#42 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:42

sprzęgło turbomatic w taki sam jak w calym temacie wszedzie jest to tak samo rozwiazane :D

#43 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 13:08

sprzęgło turbomatic Mógłby mi ktoś doradzić ile trzeba wlać oleju do sprzęgła w Fendzie 308 i jaki to ma być olej, bo we wcześniejszych tematach nie zauważyłem odpowiedzi dotyczącej Fendt-a 308.

#44 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:41

sprzęgło turbomatic Witam do sprzęgła turbo leję się taki olej jak do skrzyni automatycznej do samochodu dostępny na każdym cpn-ie a nalewa się go następująco w ciągniku jest zaślepka z siatką tam gdzie się łączy silnik ze skrzynią biegów u mnie w 304 po prawej stronie jak stoisz przodem do przodu ciągnika odkręć ją i musisz przekręcić turbomat do pozycji aż w tej dziurce pokaże się śruba do nalewania oleju i lej olej (ja lałem starą pompką od roweru co prawda powoli idzie ale się olej chociaż nie rozlewa) do momenty aż się napełni turbomat oleju będzie mniej więcej 3/4 i będzie ok mi mechanik tak powiedział i do tej pory jest ok trochę zawile napisałem ale powoli jak przeczytasz to powinieneś wiedzieć jak to zrobić a spuszczasz olej tak- na dole jest jeszcze jedna zaślepka i tam ustawiasz te śrubkę od turba i odkręcasz i olej wylatuje uważaj tylko bo olej jest trochę pod ciśnieniem i może prysnąć u mnie ojciec miał maseczkę na twarzy ze sterego oleju.

#45 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 08:30

sprzęgło turbomatic Do sprzegla turbo lejemy tylko i wylacznie olej SAE10W. i to w takiej ilosci jaka podana jest przez firme Fendt, nie wiecej i nie mniej....temat poruszany na forum juz 1000 razy....tylko poszukac trzeba.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#46 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 08:28

sprzęgło turbomatic Odświeżę troszkę temat. Posiadam Fendt'a Farmer 308 z 99r. I jak ostatnio jechałem z przyczepą ze zbożem to po wyjściu z ciągnika było czuć lekki zapach sprzęgła tzn tak jakby się ślizgało czy może to być wina zużytego oleju w turbomacie? Ogólnie sprzęgło działa bardzo dobrze nie ma szarpnięć czy innych dziwnych zachowań.

#47 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 08 sierpień 2011 - 19:43

sprzęgło turbomatic kolego smierdzi napewno tarcza czy moze olejem?? jak postawiesz to nie ma plamki oleju??

#48 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:46

sprzęgło turbomatic Witam dołączę się do tematu mam Fendta Favorita 510C z 96r. i w instukci do niego nie pisze nic o wymianie oleju w sprzęgle turbo co xxx mth tylko "Wymiana nie jest konieczna" więc powinienem wymienić ten olej mam na liczniku 6400 mth?

Witam dołączę się do tematu mam Fendta Favorita 510C z 96r. i w instukci do niego nie pisze nic o wymianie oleju w sprzęgle turbo co xxx mth tylko "Wymiana nie jest konieczna" więc powinienem wymienić ten olej mam na liczniku 6400 mth?

#49 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:48

sprzęgło turbomatic nie wiem jak inni podchodza do tego ale ja osobiscie bym wymienil ale jesli zadnych problemow niema to po co pchac sie w koszty

#50 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:51

sprzęgło turbomatic Witam dołączę się do tematu mam Fendta Favorita 510C z 96r. i w instukci do niego nie pisze nic o wymianie oleju w sprzęgle turbo co xxx mth tylko "Wymiana nie jest konieczna" więc powinienem wymienić ten olej mam na liczniku 6400 mth?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 11:18

sprzęgło turbomatic Ale nie śmierdzi ze sprzęgła tylko tak jakby z tego miejsca w którym jest hamulec na przód. Oleju nie zostawia po sobie na pewno chociaż wczoraj zauważyłem małe poty pod spodem. Kolego TymonMasa co to Twoim zdaniem może być?

#52 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 13:55

sprzęgło turbomatic Nie wiem jak tam to wygląda (wal do użytkownika kosti) Ale może tarczki od przedniego hamulca ci hamują trochę i je ściera i temu śmierdzi. Sprzęgło składa się z 2 sprzęgieł. Jedno tarczowe suche i turbomatik. Może te zwykłe CI siada. A co do oleju rozmawiałem troche na ten temat z kostim i jeśli przy sprzegle nic nie było grzebane to nie należy się tam bawić z olejami bo z dobrego ciągnika można zrobić muła. Wystarczy za dużo lub za mało wlejesz lub inny olej i sprzęgło źle funkcjonuje. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#53 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 16:11

sprzęgło turbomatic tylko, że jestem niemal pewien, że ten smród nie wydobywa się ze sprzęgła, czuć go z tyłu ciągnika. A jeśli to tarczki to co może się dziać? Zacisk się przyblokował? gdy wrzucam na luz i spuszczam ręczny to ciągnik się toczy, sam już nie wiem. A i jeszcze jedna kwestia dziś jak tata orał to miałem wrażenie jakby cały czas obydwa tylne koła napędzały, mimo że blokada była wyłączona, to normalne?

#54 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 17:27

sprzęgło turbomatic Teoretycznie normalne. Układ różnicowy tak działa ze gdy jedno koło ma lżej to tylko ono sie kreci i tylko wtedy to koło się kręciło a drugie stoi w miejscu lub wolniej sie obraca. Dlatego gdy jest błoto to najczęściej tylko 1 pracuje. Jeżeli obciążenie było równe to koła szły równo. A w jakich okolicznościach coś złego sie dzieje? Gdy jedziesz prosto skręcasz pod obciążeniem na pusto itd?

#55 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 17:33

sprzęgło turbomatic Ogólnie w jeździe jest bardzo dobrze, nie ma jakichś szarpnięć czy innych niepokojących rzeczy, sprzęgło działa dobrze płynnie rusza. tylko niepokoi mnie ten dziwny zapach który wydobywa się po dłuższej jeździe. Jest np. taka możliwość że nie rozłącza blokady tylnego mostu i dlatego gdy się skręca coś może docierać i stąd ten zapach?

#56 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:18

sprzęgło turbomatic Jak by CI nie rozłączyło blokady to przy pierwszym lepszym zakręcie masz tryby rozwalone. Może olej Ci gdzieś leci i po wyższej temp silnika/oleju śmierdzi.

#57 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 12:25

sprzęgło turbomatic kolego @klejnus ja nie jestem za grzebaniem w sprzegle ale jesli jest dziwny zapach po dluzszej jezdzie lub ciezkiej pracy to moze byc uciekajacy olej z turbosprzegla tak jak jest to u mnie ;[ . i czeka mnie rozpolawianie :(

#58 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:40

sprzęgło turbomatic A w dodatku dziś podczas prasowania słomy czyli jak jest włączony wałek to gdy naciskam sprzęgło słychać takie lekkie buczenie i pedał sprzęgła lekko drży :/ co może być nie tak?

#59 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 12:30

sprzęgło turbomatic Nikt nie ma pojęcia co może być nie tak z tym sprzęgłem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:04

sprzęgło turbomatic A tylko cos sie dzieje jak sprzęgło wciskasz? Może docisk sprzęgła lub jakieś łożyska Ci tam siadły?