Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło turbomatic

123 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:52

sprzęgło turbomatic

A dokladniej mowiac 8,2 l. Tutaj masz dane.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

No to jest ciekawe, mam oryginalny katalog który dawano przy zakupie nowego Fenda z serii 300 LSA i wyraźnie pisze że 311 ma mieć 8,1l a 312 8,2 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło turbomatic Dzisiaj, 01:11
  •  

#22 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 20:40

sprzęgło turbomatic

T ja bym prosił ciebie "kosti68" żebyś powiedział jak sie sprawdza poziom tego oleju i jaki tam sie leje i ile go wchodzi do Fendta 310 Lsa 1988r.
pozdro!

Ilosc oleju jest taka sama jak w ciagniku powyzej a co do sprawdzania to tego nie trzeba robic, oleju w normalnym wypadku nie moze ubyc, no chyba ze masz nieszczelnosc lub ryse w "turbo".....ale wtedy widac wyciakajacy z dolu olej jak rowniez sprzglo sie slizga. A jesli juz chcesz to sprawdzic to przez otwor kontrolny tam gdzie znajduje sie "turbo", jest on z boku na obudowie przekladni ...na 2/3 wysokosci sprzegla. Wtedy odkrecajac nakretke olej powinien byc wlany praktycznie pod sam czubek otworu.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#23 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 20:44

sprzęgło turbomatic Tak to jest "Turbina" katalog, katalogiem a to co ja pokazalem sa to materialy warsztatowe. Jak nie jestes pewnien wez z tego srednia i wlej 8,15 ;)
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#24 Share rokendroll

rokendroll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 09:27

sprzęgło turbomatic wielkie dzieki za informacje ;)

#25 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 18:51

sprzęgło turbomatic W fendzie 309ls podczas prac z włączonym przednim napędem jeśli ciągnik ma ciężko to przedni napęd zaczyna przerywać i słychać jakieś piski. Tylne koła ciągną a przednie raz ciągną a raz nie i wydobywa się pisk. Najbardziej zauważalne to jest podczas ładowania turem obornika z pryzmy jak się wbijam w pryzmę to tylne koła ciągną a przednie przerywają (raz ciągną a raz nie) albo w ogóle nie ciągną i słychać taki pisk a tylne w tym czasie ciągle ciągną. Taka sytuacja dzieje się tylko jeśli jest załączony przedni napęd. Czy jest tam jakieś oddzielne sprzędło od tylnego napędu i od przedniego?
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub wie jaka może być tego przyczyna.
We wcześniejszych latach nie było takiego problemu.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam

#26 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:41

sprzęgło turbomatic witam prosze podpowiedzcie jak sprawdzic stan tego oleju w turbomatiku w fedzie 611 lsa z 91 roku bo jestem ciekawy gdzie to jest i jaki jest poziom oleju moze tez mam mało z góry dziekuje

#27 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 22:06

sprzęgło turbomatic Witam kilka dni mnie nie było na forum bo mi komp kucnął ,widzę że temat turbomatika trochę ma zainteresowanie tak na wstępie do "kosti68" z tego co piszesz to "bez urazy" mylisz trochę pojęcia turbomat a docisk+tarcza to dwa zupełnie inne mechanizmy .I przedewszystkim nie ma NIC WSPÓLNEGO za duża czy za mała ilość oleju do zużywania się tarczy .Tak wogóle to za mała ilość oleju w turbomacie powoduje że turbomat dobrze nie przekazuje obrotów z silnika na docisk i tarcze a nie że się ślizga tarcza,a za dużo oleju to jest mechanicznie niemożliwe chyba że ktoś wymontuje turbomat z ciągnika i zaleje do pełna.Teraz do tych co chcą sprawdzić ,dolać lub wymienić olej w turbomacie.Olej jest taki sam jak każdy olej do skrzyni automatycznej.A wymienia olej się następująco pod spodem silnika w miejscu gdzie się łączy ze skrzynią jest zaślepka odkręcić i pokręcać turbomatem aż się pojawi korek odkręcić wylać stary olej (UWAGA POD DELIKATNYM CIŚNIENIEM)następnie odkręcić drugą zaślepkę(jak się stoi twarzą go ciągnika to z prawej strony mniej więcej na środku też w okolicach łączenia się silnika za skrzynią)i przekręcać turbomatem aż się pojawi w tej drugiej zaślepce korek a wlać olej aż się przeleje zakręcić i po robocie i nie patrzeć czy wejdzie 8,2 czy 8.4 litra do pełna i będzie dobrze .Helmutki tak ten traktor umodzili że dokładnie jak korek jest w tej zaślepce u góry to do turbomatu nie wejdzie więcej niż 80%oleju czyli tyle ile być powinno.Może trochę skomplikowanie napisałem ale wszyscy trochę kumaci powinni załapać

#28 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 07:10

sprzęgło turbomatic Nie wiem czy zauwazyles tomparkiet ale slizgac napisałem w cudzysłowie....wiec chodzi tu o przenośnie, ze dochodzi do uczucia ślizgania sie. ....poślizg ten występuje wtedy w turbosprzegle.. ... i jeszcze jedno po czym poznac ze olej w turbo jest stary, zużyty i "przypalony". Śmierdzi on ´niemiłosiernie na zgniłe jaja....i jest to smród ktory nieraz jeszcze po paru dniach czuc w warsztacie.

#29 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 08:39

sprzęgło turbomatic owszem zauważyłem kosti68 ale także zauważyłem żę cytuję sprzęgło z czasem się zużyje nie będę się spierał ale do zużycia sprzęgła olej nie ma nic wspólnego.Jak olej jest ok to powinien być wmiarę przezroczysty jak jest brudny albo ma opiłki trzeba wmiarę szybko go wymienić.

#30 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 11:48

sprzęgło turbomatic Tak tylko ze ja nie wspominalem i nie mialem na mysli normalnego sprzegla, caly czas mowa o sprzegle turbo....chyba cos sie nie rozumiemy B) A co do oleju to nawet olej wygladajacy na przezroczysty moze byc zluzyty....jest on wtedy wiele ciemniejszy od świeżego. A co do opilkow to jesli sa w oleju...to juz nie jest dobrze....praktycznie przy normalnym dzialaniu i w normalnych warunkach olej pozostaje czysty ( oprocz tego ze sciemnieje) bez wzgledu na wiek. Ostatnio mielismy u nas ciagnik ktory mial 7500 motogodzin... i byla to pierwsza od nowosci wymiana oleju....po spuszczeniu olej wygladal prawie jak nowy, nie byl ani przypalony ani zabrudzony. Tyle ze ciagnik ten w wiekszosci sluzyl do transportu ulicznego, gorzej wyglada sprawa jesli mamy w ciagniku tur.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 12:15

sprzęgło turbomatic ja również mówię o sprzęgle turbo , u siebie jak spuściłem olej faktycznie był ciemniejszy zalałem zwykły olej do automatu i chula normalnie a z tym sprzęgłem to czy to fendt czy ciapek tak samo ma tarcze i docisk puszczasz sprzęgło i wszystko się ściska i jedzie tyle że ciapek przy ruszaniu trochę skopci sprzęgło a fendt nie

#32 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 24 kwiecień 2009 - 14:56

sprzęgło turbomatic A wiecie koledzy ile trzeba wlać oleju do sprzęgła w fendt 306 lsa? Czy stosowac ten właśnie olej HD-SAE 10W? Czy tez sie go zmienia co 5000mtg?
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#33 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 17:42

sprzęgło turbomatic

A wiecie koledzy ile trzeba wlać oleju do sprzęgła w fendt 306 lsa? Czy stosowac ten właśnie olej HD-SAE 10W? Czy tez sie go zmienia co 5000mtg?

Do sprzegla w Fendt 306 LSA wlewasz 7,1 litra. I tez teoretycznie powinno sie go wymieniac co 5000 mtg, ale jak ci nie szwankuje i nie masz ze sprzeglam zadnych problemow to poczekaj, mozesz zrobic sobie w spokoju na jesien.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2009 - 17:53

sprzęgło turbomatic Ja mam 615 lsa Turbomatica i wymieniam zawsze na czas po tym jak mi wysiadło a mechanik moj tato mowił ze to przez to ze olej za długo w Turbomaticu jest ten sam ;D

#35 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 18:46

sprzęgło turbomatic Wszystko zalezy od tego jakie prace byly prowadzone ta maszyna, czy ciagnik ma tur czy nie, jak rowniez jak osoba jezdzaca ta maszyna sie z nia obchodzi i jakie ma nawyki. Napewno jesli kupilo sie uzywana maszyne i nie masz pewnosci kiedy i czy wogole olej ten byl wymieniony....wtedy napewno wskazana jest jak najszybsza wymiana oleju w turbo.

#36 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:24

sprzęgło turbomatic Dzieki za informacje. Ja go dopiero jutro przyprowadzam. No ma wlasnie tura.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#37 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:22

sprzęgło turbomatic

W fendzie 309ls podczas prac z włączonym przednim napędem jeśli ciągnik ma ciężko to przedni napęd zaczyna przerywać i słychać jakieś piski. Tylne koła ciągną a przednie raz ciągną a raz nie i wydobywa się pisk. Najbardziej zauważalne to jest podczas ładowania turem obornika z pryzmy jak się wbijam w pryzmę to tylne koła ciągną a przednie przerywają (raz ciągną a raz nie) albo w ogóle nie ciągną i słychać taki pisk a tylne w tym czasie ciągle ciągną. Taka sytuacja dzieje się tylko jeśli jest załączony przedni napęd. Czy jest tam jakieś oddzielne sprzędło od tylnego napędu i od przedniego?
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem lub wie jaka może być tego przyczyna.
We wcześniejszych latach nie było takiego problemu.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam

Tak do przedniego napędu jest sprzęgło wielotarczkowe i to ono piszczy tzn tarczki są do wymiany.
Co się tyczy ilości oleju do turbo sprzęgła to tak jak już ktoś napisał wlewamy tyle ile wlezie w pozycji do nalewania i nie ma znaczenia czy wejdzie 7,1 czy 7,4.

#38 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:49

sprzęgło turbomatic Usterkę usunąłem, obyło się bez wymiany tarczek. A rozwiązałem ten problem w następujący sposób pomiędzy dźwignia którą załączam przedni napęd w moim modelu wyciąga się ją z podłogi a dźwignią która wychodzi z obudowy gdzie są tarczki od przedniego napędu znajduje się tam cięgno które można skręcać i rozkręcać. Podregulowałem bardzie na tym cięgnie, troszkę je rozkręciłem i przedni napęd działa jak wcześniej. Obyło się bez wymiany tarczek ;) :P :)

#39 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 00:41

sprzęgło turbomatic Na razie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 11:32

sprzęgło turbomatic Jeszcze jest tam dość sporo regulacji. A jak już nie będzie można wyregulować to wtedy pozostanie tylko wymiana tarczek. Zobaczymy za jaki czas to nastąpi, jak będę wymieniał to napisze o tym.