Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło turbomatic

123 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:39

sprzęgło turbomatic Witam od kilku dni mam fendta 304 turbomatic na początku było wszystko cacy i dzisiaj przy ładowaniu obornika zaczeło coś szarpać przy ruszaniu i cofaniu tak jakby sprzęgło torbo przestało działać sprawdzałem stam oleju i jest minimum doradzcie co to może być i przy okazji czy można dolać do niego ogrolu a jak nie to jaki olej dolać z góry dzięki za odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło turbomatic Dzisiaj, 15:46
  •  

#2 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:59

sprzęgło turbomatic Ja tutaj mam instrukcje od fendtów 300 ci i pisze ze wchodzi tam od 7,1 do 7,3 litrów oleju, pisze tez ze wymiana nie jest konieczna i jest parametr oleju HD - Sae 10 W, tyle mogę pomóc

#3 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 21:56

sprzęgło turbomatic Dzięki, wymieniłem olej w hydromacie, weszło na max około 7 litrów, trochę się poprawiło, ale jak się włączy np. 4 i się rusza, to na początku słychać tak jakby coś tarło, myślę że to może być końcówka tarczy, dzięki za odpowiedz. Jakby ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc.

EDIT

Rozpołowiłem ciągnik i się okazało, że z tarczy się została sama blacha jakby ktoś miał podobny przypadek to na 99% jest to tarcza. Niby mówicie, że w ciągniku Fendt sprzęgło jest praktycznie niezniszczalne, a tu proszę. Na marginesie, kupiłem ten traktor w sobotę, z talerzowałem 1 ha, wywiozłem 7 rozrzutniki obornika i zorałem 20 arów i trzeba rozpoławiać, na razie jeszcze jestem tego zdania, że Fendt to Fendt, ale jeszcze jedna awaria i zmienię o nich zdanie.

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 18:41

sprzęgło turbomatic trafił ci się akurat taki sprzęt z jak to się mówi ukrytymi wadami. Może stan licznika kłamie?? Tarcza to jeszcze nie taki wielki wydatek, ale zawsze... Sam naprawiasz??

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 19:21

sprzęgło turbomatic Sprzęgło to pikuś, ja ledwo z tira zjechałem swoim i musiałem rozkręcać cały ciągnik w proszek bo się okazało że wał jest pęknięty ;)

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 21:41

sprzęgło turbomatic @Turbina Mój sąsiad miał bardzo podobny przypadek. Jak mu przywieźli z niemiec Favorita 611 to z dziurą w bloku i w 4 miejscahc pęknietym wałem i bez korbowodu ;) Debil wjeżdzał nim na lawete
Mój Wladimirec podbija świat

#7 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 22:00

sprzęgło turbomatic A jaki koszt naprawy był?, ja w Niemczech kupiłem wał z blokiem za 2100euro

#8 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 08:09

sprzęgło turbomatic Sam rozpułowiłem z ojcem niby pikuś ale jednak tarcza 1 tyś 3 dni bebrania się w smarach i ten niesmak że inni kupią jakiegoś rzępa za 20 tyś . i jeżdżą tylko świst a tu traktor za 63 kawałki i d*pa.Mam nadzieje że wadliwy to on nie jest .

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:24

sprzęgło turbomatic No wijesz na coś ogólnie się ciągnik za wsze sprzedaje, twój widocznie poszedł na awarie sprzęgła :P

#10 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 14:10

sprzęgło turbomatic "do turbina" może i masz rację według mnie i na zachodzie i u nas jak coś jest dobre to się tym jeżdzi a jak nie to się wypycha z tym że u nas jak coś kuleje to się jeszcze lepi trybami od kosiarki a na zachodzie się w to nie bawią i wypychają polaczkom .Złożyłem ciągnik chula jak zegarek.Może ktoś wie jak sprawdza się max oleju do wspomagania przy rozkręcaniu truchę wyleciało dolałem litr ale nie wiem czy nie zamało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:10

sprzęgło turbomatic A po zgaszeniu jak jest na biegu to trzyma Wam sprzęgło? Bo w mojej 312 nie trzymie, jest na biegu ale z górki to on jedzie jakby na luzie, trzeba dać ręczny. Skrzynia i biegi jak i sprzęgło chodzi bardzo dobrze, chyba to poprostu TURBOMATIK nie trzymie i tak mają te traktory :)

#12 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:19

sprzęgło turbomatic Toczenie się ciągnika z pochyłości generuje za małe obroty sprzęgła TURBOMATIK do jego choćby częściowego zadziałania - tj. przeniesienia momentu obrotowego.

Grześ.

#13 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 21:08

sprzęgło turbomatic Mój też się z górki toczy widocznie turbomat tak ma

#14 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 13:31

sprzęgło turbomatic

rozpołowiłem ciągnik i się okazało żę z tarczy się została sama blacha jakby ktoś miał podobny przypadek to na 99% jest to tarcza.Niby mówió że w fendzie sprzęgło jest praktycznie niezniszczalne a tu proszę .Na marginesie kupiłem ten traktor w sobotę ztalerzowałem 1 ha wywiozłem 7 rozrzutniki obornika i zorałem 20 arów i trzeba rozpóławieć ,narazie jeszcze jestem tego zdznia że fendt to fendt ale jeszcze jedna awaria i zmienie o nich zdanie

Bo sprzeglo jest praktycznie niezniszczalne, problem polega na tym ze albo nie stosuje sie do wskazowekk jakie daje Fendt albo ma sie w nosie robienie regularnych przegladow tych maszyn. W sprzeglach "turbo" najwazniejsza rzecza jest wlasciwa ilosc oleju w "turbosprzegle"....jesli w danych technicznych maszyny pisze np. 7,2 litra to musi tyle byc wlane, i nie 7,1 czy 7,3 ale wlanie dokladnie 7,2!! Jesli oleju bedzie troche mniej sprzeglo bedzie sie "slizgac" i z czasem sie zluzyje, natomiast jesli ilosc oleju bedzie za duza to nastepuje nadmierne nagrzewanie sie sprzegla a co za tym idzie dochodzi po jakims czasie to "przepalenia" a w dalszym etapie do nieszczelnosci a w najgorszym wypadku do pekniecia aluminiowej turbiny. Najczesciej zdarza sie tak ze kazdy woli wlac troche wiecej oleju, "tak dla pewnosci"...a jest to wlasnie smierc kazdego turbosprzegla.
Podsumowujac , naprawde warto przygladac sie i czytac dokladnie dane techniczne i materialy do napraw, wtedy mamy pewnosc ze dobrze wykonamy ta naprawe.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#15 Share rokendroll

rokendroll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 18:37

sprzęgło turbomatic Witam wszystkich potrzebuje fachowej porady, mam fendta 311 lsa z 1987 roku i chce wymienic olej w sprzegle, nie mam zadnej literatury na ten temat wiec moze ktoś z Was mi doradzi jaki olej wlać i ile dokładnie? nie chce robic niczego na "oko" zeby nie popsuć, jesli ktos ma takie informacje to bede wdzieczny, pozdrawiam.

#16 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 18:54

sprzęgło turbomatic Przyłączam się do prośby jak to zrobic, może sie przydać, ile ma być w litrów Farmerze 312 z '94 roku?

Ps. Dzisiaj załaczyl mi sie sam wałek, no to dałem guzik na załaczony i wyłączony i sie wyłączył, czy to może byc wina nie trzymiącego elektrozaworu?

#17 Share t27

t27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 22:17

sprzęgło turbomatic to ja się jeszcze przyłącze do tych pytań i spytam w którym miejscu można sprawdzić stan oleju w turbomticu i gdzie się go spuszcza/zalewa?? ;)
fendt 309 ls 97r.

#18 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 13:22

sprzęgło turbomatic

Witam wszystkich potrzebuje fachowej porady, mam fendta 311 lsa z 1987 roku i chce wymienic olej w sprzegle, nie mam zadnej literatury na ten temat wiec moze ktoś z Was mi doradzi jaki olej wlać i ile dokładnie? nie chce robic niczego na "oko" zeby nie popsuć, jesli ktos ma takie informacje to bede wdzieczny, pozdrawiam.

Musisz zastosować olej klasy HD-SAE 10W w ilości 8,1l, wymienia się ten olej co 5000mth. Ja do swojego 612 zastosowałem olej o nazwie Turbomatik, nie pamiętam dokładnie ile on kosztował ale był koloru czerwonego.

#19 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 14:02

sprzęgło turbomatic A dokladniej mowiac 8,2 l. Tutaj masz dane.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez wsk125ccm, 10 lipiec 2009 - 22:19.
Cyt. poprzedniego posta.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:22

sprzęgło turbomatic T ja bym prosił ciebie "kosti68" żebyś powiedział jak sie sprawdza poziom tego oleju i jaki tam sie leje i ile go wchodzi do Fendta 310 Lsa 1988r.
pozdro!