Skocz do zawartości

Zdjęcie

Groch dla bydła

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mikos3456

mikos3456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 19:30

Groch dla bydła

Witam, Panowie powiedzcie mi jak to jest z żywieniem byczków a następnie byków, czytałem sporo tematów lecz nie znalazłem odpowiedzi do mnie ponieważ Wy macie po parenaście sztuk bydła np po 50, 20 itd posiadacie kukurydze kiszonki sprzęt itd ja niestety posiadam małe gospodarstwo planuje zakup 3 byczków, mam około 4h pola, ale do sedna chodzi mi o żywienie najpierw byczków będe miał do dyspozycji:

1.Pszenica

2.Groch

3.Jęczmien

4.Owies 

5. Pszenżyto 

6. Oczywiście Trawa 

Wiadomo jak jest mały cielak to mleko itd jednak gdy już się chyci koryta jak mu dawkować pasze jak mieszać ? np dziennie 2kg ospy z np.jeczmien+pszenica? Co sądzicie o grochu dla byków, np mieszanka ospy  jęczmien+groch ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Groch dla bydła Dzisiaj, 22:26
  •  

#2 Share Zefir

Zefir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 19:49

Groch dla bydła

Nie wiem czy to prawda czy mit ale mówiono kiedyś że po grochu zwierzeta mają wzdęcia i dlatego jest lepszy łubin ,uprawia go się tak samo jak groch i ma od 31 do 43% białka pasza ja bym robił wysoką białkową i dawał tylko 1 kg max a robił tak że siał też żyto na kiszonkę bo ci jak tak to wyżrą wszystkie zboże możesz np zebrać jęczmień posiać po tym zaraz w lipcu/sierpniu żyto potem skosić je w kwietniu i zasiać owies jak się uda to zebrać na ziarno jak będzie mokrą to też w baloty i tak w kółko bo z 3 byków nie wyżyjesz a jak masz 4 ha być może ornego to możesz mieć conajmniej 20 ton zboża to wtedy inna robota :) .

#3 Share mikos3456

mikos3456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 20:10

Groch dla bydła

Znaczy wiesz nie chodzi mi o wyżycie z 3byków ;) to jest dodatkowa praca którą i tak bym musiał robić tzn obrabiać pole i zbierać ziarno, poprostu teraz mam krowę która daje tylko mleko, cielaka już ocieliła, i koło tej kkrowy trzeba chodzić dojić wyprowadzać itd, nie mam czasu ponieważ pracuje na etacie,  dlatego wolałbym na jej miejsce kupić 3 byczki i raz na 1.5roku sprzedać i kupić nastepne i bd miał wtedy zastrzyk gotówki. Ja zdaje sobie sprawę że i tak na tym nie zarobie, ale teraz tym bardziej nie odczuwam korzyści gospodarstwa oprócz szklanki mleka i jajek ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
Napisany 21 sierpień 2017 - 20:22

Groch dla bydła zasiej pół hektara kukurydzy na kiszonke i po sprawie uchowasz z 5 byków

#5 Share PawelKtm525

PawelKtm525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 sierpień 2017 - 21:12

Groch dla bydła wez ty chłopie kartke dobrze wszystko policz bo jak ci wyjdzie ze na tych 4 ha pola.zarobisz to samo co na tych 3 bykach to po.co ci taki obowiązek jak i tak pracujesz na etacie nie szukaj na siłę zajecia co to za zastrzyk gotowki raz na dwa lata 15tys okolo a roboty codziennie z czego na czysto jak zostanie 3 dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4157 postów

Napisany 22 sierpień 2017 - 06:58

Groch dla bydła lepiej posiej 4ha grochu-pszenica-rzepak-pszenica i wiecej zarobisz