krzysiokal

Jakiego claasa kupić po bizonie do 100 000zł +/-

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiokal    0

Witajcie.

Otóż zastanawiam się nad kupnem jakiegoś classa do koszenia zboża tylko i wyłącznie. Dysponuje 20ha pola. Aktualnie pracuje na bizonie 83'

Zależy mi na tym aby był wydajniejszy tzn. w tym samym czasie wyżąć więcej ziarna zbiornik na ziarno większy i spalanie też żeby nie szokowało.

Interesuje mnie coś w okolicach do 100 000zł lecz może podsuniecie mi coś lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi3312    137

Dominatory 68 w górę pewnie. :) choć podejrzewam ze 58s może też być wydajniejszy o bizonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

powiem Ci tak te większe typy dominator 98 i większe są mocno zjechane większości oczywiście i dlatego bardziej skupił bym się na tych mniejszych 78 88 na taki areal to spoko jeszcze usługi obskoczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

to za 100bedzie ciężko coś kupić w młodym roczniku', pisząc 78 88 miałem na myśli model nie rocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

na te chwile mam do wyboru:

Claas Mega 204 na hydrostacie heder 6m 1999r

Claas Mega 204 na hydrostacie heder 5,1m 1995r

Claas dominator 98 sl maxi heder 4,2m składany 1995r

Claas dominator 98 sl heder 4,2m 1995r

Claas dominator 98s heder 4,2m 1990r

 

co z tych opcji jest najbardziej wydajne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

A kolega sprawdzał ile części do Megi kosztują? I czy wie ile wypije ropy w godzinę? Na godzinę to z 40l ... A jak są małe pola i trzeba się kręcić to mija się z celem taki kombajn . Zresztą za 100 tyś dobrej megi nie kupisz. Te kombajny nie pracowały na 100 ha tylko na setki ha ... Hederu składanego nie polecam , znajomi mieli to narzekali i sprzedali go i kupili normalny. Dominator 88 spokojnie Ci wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

20 heksów to i Bizonem w 3 dni oblecisz, a ty chyba w godzinę chcesz żniwa zrobić. Ja mam podobną ilość gruntów i nie zamierzam kupować kombajnu puki są usługi i wręcz napraszają się sąsiedzi.
No ale może planujesz rozwój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

po co duży ? żeby szybciej robić, lżej i lepiej :) Kiedyś bizonem robiłem 400ha w sezon tylko to było kiedyś, teraz praktycznie każdy ma jakiś kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myster    7

Laverda 3650 prosta budowa, blacha ocynk. Mam i taki polecam. Od 5lat zadnej powaznej awari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claasa dominatora dobrego po 1990 roku za 100 tyś nie kupisz, za 98 musisz zapłacić 140-150 tyś a mega powyżej 150 tyś. Mówię tu o zadbanych egzemplazach które nie wymagają jakiś wielkich remontów. Za 100 tyś to bardziej 88 z 198x roku. Ogólnie z claasami mega czy dominator zrobiło się tak ze albo jest za 120 tyś trup albo za 200-240tys kombajn igła z 2000r. A bardzo ciężko znaleźć coś pośredniego za 140-150 tyś ze starszego rocznika ale zadbanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

Ok, a właśnie jak wychodzi ze spalaniem tych kombajnów ? Bizon pali coś 10-12litrów na godzine. Już kolega wspomniał że mega pali około 40litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

to miałeś dobrego bizona jak tak mało ci palił z silnikiem perkinsa palą mniej ale sa wrażliwe na jakość paliwa a mercedesa w Claasi palą troszkę więcej mój z sieczkarnia pali 15-17l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych kombajnach liczy się już bardziej spalanie na ha a tu dużo zależy od zboża może wyjść 10 przy bardzo słabym a może i dobić do 20. Prawde mówiąc nie jest tak duże żeby zwracać na nie uwagę, swoje musi spalić. Gorzej już z cenami części. Tu już trzeba wykładać ładne pieniądze, ale jak się coś zmieni to się o tym zapomina. Dlatego UWAGA na trupy gdzie w ogłoszeniach po 120 tyś jest ich pelno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giziulek    11

ja osobiście polecę Ci na taki areał mdw 524 lub 525 prosty kombajn dużo wydajniejszy od bizona, wygodniejszy od claasa i do 100tyś kupisz zadbany egzemplarz, jeszcze zostanie na transport i dobre opicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

w czym mdw jest wygodniejszy od Claasa? jak chcesz duży kombajn to popatrz na MF w miarę młode rocznikowo w niezłych pieniadzach tylko ciekawe jak z czesciami i awaryjnoscia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj