Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowy bak w dużych Ursusach

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 luty 2008 - 12:15

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Dziś na giełdzie kupiłem dodatkowy zbiornik paliwa (pod kabinę koło schodka) do 1012.
Jak nabyłem ciągnik to go nie było. Proszę o informację co gdzie podłączyć, bo widzę, trzy rureczki wychodzące z tego zbiorniczka. Najlepiej sprawę rozwiązały by fotki i krótki opis.
Dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowy bak w dużych Ursusach Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2008 - 12:44

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Zobacz jak jest podłączony stary zbiornik paliwa, wtedy będzie łatwiej....

#3 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 25 luty 2008 - 14:17

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Króciec o największej średnicy służy do tankowania zbiornika podłącza się go do zbiornika paliwa dość grubym przewodem elastycznym główny zbiornik powinien być wyposażony w zawór i to tam się podłącza. Jeden z cienkich króćców zbiornika dodatkowego podłącza się do do kranika układu paliwowego- zasilanie. Drugi podłącza się w miejsce gdzie był wcześniej podłączony układ paliwowy – kranik. Który z cienkich króćców służy do podłączenia układu paliwowego musisz sprawdzić sam bo różnica polega na tym ze jeden jest krótki a drugi sięga do samego dna zbiornika i to ten powinien zasilać układ paliwowy.

#4 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 26 luty 2008 - 05:25

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Jęśli zamontujesz dolny zbiornik to nie zdziw sie że traktor będzie ciężko palił gdy będziesz miał paliwo tylko w tym dolnym zbiorniku.Po kilku godzinnej przerwie trzeba podpompować ręczną pompką bo inaczej wykończysz akumulatory.Mam tak w 12 i nawet wymiana zaworka zwrotnego przy pompie nie pomogła.Po kilku godzinach paliwo z układu zasilania spływa do dolnego zbiornika trochę kicha ,no ale jak zatankuję 12 do pełna to mam 200l do dyspozycji:)

#5 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 luty 2008 - 18:22

Jęśli zamontujesz dolny zbiornik to nie zdziw sie że traktor będzie ciężko palił gdy będziesz miał paliwo tylko w tym dolnym zbiorniku.Po kilku godzinnej przerwie trzeba podpompować ręczną pompką bo inaczej wykończysz akumulatory.Mam tak w 12 i nawet wymiana zaworka zwrotnego przy pompie nie pomogła.Po kilku godzinach paliwo z układu zasilania spływa do dolnego zbiornika trochę kicha ,no ale jak zatankuję 12 do pełna to mam 200l do dyspozycji:)

a pompkę mechaniczną masz jeszcze dobrą może problem leży po tej stronie kiedyś mieliśmy ten problem w bizonie i drobna wymiana i śmiga

#6 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:54

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Ups to zaczynam się niepokoić.
Proszę innych o wypowiedzi w tej sprawie, ewentualnie jak zaradzić takiej sytuacji jak opisuje ,,tomek15h''

Ps. Już wiem gdzie, co i jak podłączyć, dziękuje za rady, szczególnie koledze ,,TURBINA'', który pofatygował się i zrobił fotki.

#7 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 858 postów

Napisany 27 luty 2008 - 08:18

Dodatkowy bak w dużych Ursusach W swojej 16 tez mam problem taki ze paliwo spływa przy g ornym zbiorniku pustym. Ale wystarczy zostawić niewielką ilość i jest ok. a z dodatkowym zbiornikiem można spokojnie popracować dłużej a po zjechaniu do tankować i rano niema problemu. A jak się zdarzy, że zostanie do rana to wystarczy dopompować pompka i silnik odpala.

#8 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 03 maj 2008 - 07:21

Dodatkowy bak w dużych Ursusach to ja też tak mam w swojej 1012 Widać to normalne i trzeba z tym żyć. zawsze rano zaczynam od pompki.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4407 postów

Napisany 03 maj 2008 - 07:36

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Objaw dolnego zbiornika jest normalny, może to jest wina minimalnie nieszczelnych zaworków w układzie ale da się z tym żyć lepiej po zjeździe zatankować niż zjeżdżać z pola bo braknie paliwa, lub brać w bańkę ze sobą.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 maj 2008 - 12:45

Objaw dolnego zbiornika jest normalny, może to jest wina minimalnie nieszczelnych zaworków w układzie ale da się z tym żyć lepiej po zjeździe zatankować niż zjeżdżać z pola bo braknie paliwa, lub brać w bańkę ze sobą.

chłopaki a czemu nie założycie zaworu zwrotnego na przewodzie zasilania ale przy samym zbiorniku na allegro są takie przecinasz wąż i zakładasz mi pomógł i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 21 maj 2008 - 16:14

chłopaki a czemu nie założycie zaworu zwrotnego na przewodzie zasilania ale przy samym zbiorniku na allegro są takie przecinasz wąż i zakładasz mi pomógł i jest ok

Własnie miałem o tym napisac :) Problem znika!

#12 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 20:42

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Czy ktoś posiada 1634 ze zbirnikiem 355 l ? Jeśli tak prosze wrzucać zdjęcia gdzie ten bak jest. Może bym przerobił swoją 16 na taki patent.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13 Share DUKI888

DUKI888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Od rana uczeń a po godzinach rzeźnik:P

Napisany 01 kwiecień 2009 - 21:24

Dodatkowy bak w dużych Ursusach jesli chodzi o dodatkowy bak to byly z prawej strony pod kabiną ale nie jestem pewien. Aha i chyba byl juz podobny temat ale tez nie jestem pewien jesli nie bylo to sory:p

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 08:59

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Tamten temat był o baku pod kabina (160 ). Mi chodzi o 350.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 14:53

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Takich baków nie widziałem ale w nowszych ursusach tzn. te 19 ... 17... itd. to chyba w nich jest montowany specjalny zbiorniki (plastikowy oczywiście) miedzy kołem a skrzynią biegów tak jak np w deutz-fachrach itp.

#16 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 17:43

Dodatkowy bak w dużych Ursusach paktofonikas1987@ chyba sam wiesz ze przerobienie na bak o poj. 350l jest dość trudne, najprostszym i najbardziej spotykanym rozwiązaniem jakie jest stosowane w ursusach i zetorach, to "podwieszanie" zbiorników z paliwem pod podłogą za schodkami kabiny...
Jeśli chciałoby Ci sie aż tak "bawić" i koniecznie chciałbyś zbiornik 350l, to jedynym rozwiązaniem byłoby (tak jak napisał Lukasz1@) kupienie plastikowego zbiornika i zamątowanie go w odpowiednim miejscu... ;)

popraw wyraz w tamacie : Dodoatkowy powinno być Dodatkowy ;)

#17 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 18:58

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Wiem że pod podłogą jest 2 zbiornik który w sumie z 1 daje 160 l. Chodzi mi o to czy dużo trzeba byłoby przerabiać aby mieć 350. Bo jak niedużo to może warto się skusić.

sprzedam

#18 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:03

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Raczej duuuużo byłoby do przeróbki, na początek musisz mieć miejsce gdzie umieścić zbiorniki o poj 200l (a to jest niemały problem) do tego dochodzi kupno takiego zbiornika (odpowiednio wyprofilowanego) oraz sama instalacja zbiornika i doprowadzenie przewodu paliwowego... Jednym słowem jest troche pracy...
A tak wogóle to czemu chcesz powiększać zbiornik??? Za dużo Ci pali (w to wątpie) czy jak???

#19 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:08

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Jeśli zalejesz do pełna oryginalne zbiorniki to w dzień jest to trudno wypalić no chyba że ci bierze jak smok to co innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:09

Dodatkowy bak w dużych Ursusach Z ciekawości pytam.

sprzedam