Kuba78

rzepak sianie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szu15000    227

po co bronowac? pamietaj zeby plytko siac, jak go wcisniesz za gleboko to bedzie po wschodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

nie tylko płytko to wszystko zależy jakie warunki pogodowe będą ja w zeszłym roku zasialem za płytko i lipa byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

Jednego razu zasiałem rzepak poznaniakiem na redlicach talerzowych bez uprzedniego wałowania, były problemy z wschodami, od tamtej pory wałuję glebę przed sianiem i nie ma problemów, w takim razie nie polecam bronować po siewie.

Edytowano przez Nowak5425

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Chcę zrobić ścieżki technologiczne, mam siewnik amazone special D7. Kiedyś robiłem i nie wyszły wcale, w zbożu normalnie wychodzą. Czy tam jakoś uszczelnić coś żeby zamykało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Panowie jak lepiej posiac rzepak w roztawie 25 czy 36 cm

 

Zawsze siałem co 25, teraz co 30 i na próbę pół ha co 45 zobaczę co wyjdzie :)

 

@And2ej1 próbuj najwyżej jedno doświadczenie więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Panowie wczoraj dopiero zeszło u mnie zboże z pola i chcę posiać rzepak do końca tygodnia o uprawie pożniwnej nie ma już mowy , praktykował ktoś z was odrazu orkę ścierniska i obrazu siew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Jaka stawka za sianie samym siewnikiem, bo dostalem propozycję ale tylko samym siewnikiem bez zestawu uprawowego i nie wiem ile powiedzieć za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Xerkses napisał:

Panowie wczoraj dopiero zeszło u mnie zboże z pola i chcę posiać rzepak do końca tygodnia o uprawie pożniwnej nie ma już mowy , praktykował ktoś z was odrazu orkę ścierniska i obrazu siew ?

ja tak planuję zrobić w tym roku, jutro kończę zwozic slome, w sobotę gnojowica i orka a w poniedziałek siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj