Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanepid

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Diwad890

Diwad890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:nowoczesna technoligia,uprawy

Napisany 17 sierpień 2017 - 18:23

Sanepid Witam,spotkalem sie z jedna sprawa i jestem ciekawy o co chodzi a mianowicie: chcialem zakupic czosnek do sadzenia i jeden sorzrdawca powiedzial mi ze ma do tego czosnku badanie z sanepidu,o co z tym chodzi pod jakim oni katem to badaja i czy to sie sprawdza w praktyce czy rolnik sam wybiera towar "zdrowy" i zanosi do nich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sanepid Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 18:42

Sanepid

takie badanie wykonują Ci, co przetwarzają ten czosnek na jakies pasty itd gdzie sprawdzają zawartość metali ciężkich i innych ustrojstw. To samo tyczy sie chyba eko gospodarstw, ale czy ma to wpływ na sadzanie, sprzeczał bym sie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share gosciu506

gosciu506

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
Napisany 17 sierpień 2017 - 19:05

Sanepid kazdy producent rolny powinien byc zgloszony do sanepidu nie wazne co sprzedaje. składa się wniosek we wniosku pisze się uprawy jakie się ma i oni wydają takie zaświadczenie pierwsze jest za darmo następne jak się zmienia produkcję to się płaci 50zł sanepid po zgłoszeniu ma prawa przyjechać na kontrolę. jak u mnie niektóre firmy które kupują zboże wymagają ksero tego zaświadczenie z sanepidu. kontrolują najczęściej owoce i warzywa sprawdzają kibelki na polu
chyba ze miał badania fitosanitarne często wymagane na eksport