Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak obsługiwać hektaromierz??

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz2014

lukasz2014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 19:09

Jak obsługiwać hektaromierz?? Witam

Stałem się posiadaczem sieczkarni CLAAS JAGUAR 695SL z 93 roku i nie mam pojęcia jak używać tego hektaromierza. Hektaromierz jest oryginalny ma na środku pokrętło które sie obraca do okoła, sa jeszcze jakieś przyciski 1/1 3/4 1/2 1/4 po naciśnięciu któregoś zapala się przy nim lampka. Czy ktoś posiada może jakąś intrukcje obsługi tego urzadzenia albo mogłby mi wytłumaczyć jak go używać i jak kasować aktualny przebieg który jest i tym podobne rzeczy.
Proszę o pomoc z góry dziekuję.
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak obsługiwać hektaromierz?? Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share Jarekb20

Jarekb20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 maj 2009 - 09:26

Jak obsługiwać hektaromierz?? Witam

Z tego co piszesz to jest taki sam hektaromierz jak w kombajnach zbożowych.
1(cała szerokość) 3/4szerokości 1/2 szerokości 1/4 szerokości. to sa szerokości robocze. W zależności ktą wciśniesz funkcje tyle bedzie liczył hektaromierz. Tylko musisz sprawdzić jaką masz szerokość ustawioną. pod tymkomputerkim powinna być taka dyskietka z otworem w środku którą sie nakłada na komputer i programuje. Musisz założyć tą dyskietke i pokrętło przekręcić na (... arbite) z niemieckiego praca:) i sprawdzić ile masz ustawione.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share prezes626

prezes626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 maj 2009 - 22:18

Jak obsługiwać hektaromierz?? czesc to jest tak jak kolega pisal ze musisz miec ta czarna plytke z dziura na pokretlo i tam ustawiasz w zaleznosci jaki masz heder na ile rzedow ja mam ustawione na 4 rzedowy i pod kabajnem jest taki wylacznik ktory ma byc przypiety na sprerzynie do hedera i musisz popatrzec czyjak bedziesz podnosil heder to ten wylocznik sie calkiem cofnie bo jesli bedzie zle ustawiony to moze liczyc hektary caly czas . a ten wlacznik powinien byc po lewej stronie przykrecony do podlogi kolo szybkicz zlaczy do otwierania chedera na 6 rzedow w razie czego pisz