Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacja podnośnika MF 255

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mati89

Mati89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 18:42

Regulacja podnośnika MF 255 Witam tydzień temu zakupiłem używanego MF 255 dziś gdy musiałem użyć podnośnika nieźle się namęczyłem żeby nie opadł... Dokładnie to wygląda tak : podnoszę ładunek i podczas jazdy albo idzie max do góry albo max na dół Czym to może być spowodowane ??? wystarczy regulacja dźwigni (jeśli tak to jak mają być ustawione tak aby pod podniesieniu ładunku nie opadał ) Jak by ktoś miał ochotę poradzić mi coś na gg to niech pisze : 4542909 (niewidoczny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacja podnośnika MF 255 Dzisiaj, 10:55
  •  

#2 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 22:34

Regulacja podnośnika MF 255 A napisz jak teraz masz ustawione dzwignie podnośnika w transporcie?

#3 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 23:11

Regulacja podnośnika MF 255 Więc tak: jeżeli podnosisz-> szara dźwignia z metalową kólka, na żółtym tle, bliżej błotnika, musi być max do tyłu, wtedy druga dżwignią, bliżej siedzenia operatora, zakończoną czarnym plastikiem, na czerwonym tle, przesuwasz do przodu, do końca czerwonego pola -> tam powiniem być ogranicznik = podnosisz do góry. Jeżeli poniesiesz za wysoko to będziesz słyszał charakterystyczne stukanie, nie przejmój sie i opuść troche podnośnik. Jeżeli opuszczasz to czarna dżwignia do tyłu -> regulacja pozycyjna, lub też szara do przodu -> regulacja siłowa (poszukaj na forum dokłanie o tym bo były już dyskusje na ten temat). Ważne jest jeszcze w jakiej pozycji jest dźwignia regulacji szybkości reakcji podnośnika, taka pod siedzeniem, w bloku skrzyni/podnośnika, z tej samej strony co dźwignie wyżej wymienione. Musisz ustawić ją na zająca (bodajże max do przodu), wtey cięgła podnośnika bedą szybciej opadać. Sprwadź też poziom oleju, bagnet jet obok dźwigni szybkości reakcji.

#4 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 10:09

Regulacja podnośnika MF 255 Tak używa się tych dzwigni w pracy, a w transporcie ta czarna obok siedzenia jest na dole, a ta obok błotnika podniesiona do góry czyli do przodui wtedy jest uniesione, operuje sie tylko tą jedną dzwignią. A te stuki u mnie też są ale po kilku godzinach pracy jak olej się rozgrzeje, musze go wymienić bo już stracił swoje właściwości, i wtedy jest za rzadki, pompa ma ciężej i głośniej pracuje ale tempo podnoszenia się nie zmienia.

#5 Share Mati89

Mati89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:24

Regulacja podnośnika MF 255 Dziś trochę przy tym siadłem i popróbowałem i ustawiłem średnio czyli czasem się podnosi i zostaje a czasem po chwili opada ale to dość rzadko obecnie dźwignie są tak ustawione :
Dodany obrazek
Przepraszam za kiepską jakość zdjęcia ale robiłem je przed chwilką.

#6 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:06

Regulacja podnośnika MF 255 Ta dźwignia od błotnika powinna być całkowicie do tyłu wtedy ponośnik będzie podniesiony przy takim ułożeniu dźwigni jak będzie opuszczał świadczy o uszkodzeniu pompy

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#7 Share Mati89

Mati89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:18

Regulacja podnośnika MF 255 Nie wiem czy dobrze rozumiem, rozumiem to tak : Gdy dźwignia od strony błotnika będzie maksymalnie w do tyłu (w stronę daty na zdjęciu) ciągnik nie może opuszczać, jeżeli będzie opuszczał to pompa jest uszkodzona. Czy to o to chodziło ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:33

Regulacja podnośnika MF 255 Dokładnie tak ,dobrze zrozumiałeś (zajmuję sie regeneracją pomp)

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#9 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 06:24

Regulacja podnośnika MF 255 dźwignię która jest pod siodłem ustaw na środku, a szybkość reakcji na zająca (gdyby były aktualnie inaczej) może masz coś zjechane i było zrobione tak na sprzedaż tylko

#10 Share Mati89

Mati89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:38

Regulacja podnośnika MF 255 A ile by kosztowała taka regeneracja ??? Teraz jak ustawiłem to niby wszystko chodzi ale jak coś średnio ciężkiego dźwiga to na bardzo małą wysokość, nawet brony tylko trochę nad ziemią, a jak mu pomogę dźwigać to bierze wysoko tak jak być powinno to chyba pompa do roboty tak ?

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:42

Regulacja podnośnika MF 255 Jeśli podnośnik ma siłe podnosić to wina rozdzielacza ktoś przy nim grzebał i coś popaprał.

#12 Share Mati89

Mati89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:47

Regulacja podnośnika MF 255 No właśnie z tą siłą jest kiepsko podnosi ale słabo no chyba że mu ktoś z tyłu pomoże coś podnieść to podniesie

#13 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 12:37

Regulacja podnośnika MF 255 może ktoś przesadził z regulacją siłową i teraz zawór bezpieczeństwa puszcza olej przy małym obciążeniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:46

Regulacja podnośnika MF 255

może ktoś przesadził z regulacją siłową i teraz zawór bezpieczeństwa puszcza olej przy małym obciążeniu

Witam
Gdzie znajduje się zawór bezpieczeństwa??