Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szafran    0

Witam! Potrzebuję brony talerzowej do swojego ciągniczka. Dotychczas pracował z broną talerzową 2x10 w układzie V i wykonywał swoją pracę zadowalająco. Chciałbym kupić bronę do uprawy pożniwnej. Zastanawiam się nad broną Tolmet Simply 220 gdyż ma zapotrzebowanie mocy od 50 km... No i tu mam kilka pytań... Masa 850kg... Jak wiadomo ursus ma 1200kg udźwigu lecz jest to udźwig na kulach. Czy da sobie radę z podniesieniem i uciągnięciem 18 talerzy po ściernisku? Czy może wybrać inną, lżejszą bronę? Jeśli tak to jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Też mi się podoba ta talerzowka, też zmierzam ja kupić ale nie do 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

Panie coś Pan z tym tolmeten (musiał być plecak zmieniać kilka razy do roku :D) Kup jakiegoś 2 metrowego strumyka czy innego akpila i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

1.8m to rozsądna szerokość i polecisz z nią z odpowiednią prędkością. Szersze są po prostu za szerokie. Podnieść pewnie byś podniósł ale musisz jeszcze utrzymywać odpowiednią prędkość podczas pracy co jest już nie wykonalne przy takiej mocy.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

nie wiem jak sobie wyobrażasz podnieść maszynę o wadze 850kg c360 to jedno a jazda z tym po drogach przejazdy po bruzdach itp. zapomnij, znajomy chciał kiedyś sprubować z moją talerzówką uni grudziądz cut L, 2,8m podczepił to do zetora nie pamietam jakiś starszy model z zachodu 4711 czy coś takiego to podnosił ale przód a talerzówka jak stała tak stoi, c360 jest lżejsza od tego zetora więc nie wiem jakim cudem miała by pracować z taką maszyną

a tak w ogóle na stronie producenta jest podane zapotrzebowanie ale 60km a do 60km to c360 dobrych prae km brakuje

 

od siebie dodam tylko że ta cała moda na brony kompaktowe to jak na mój gust to tylko hit ostatnich sezonów, ponapalali się na to bo niby takie super ale jak widzę efekt pracy, a widziałem tego tolmetu na żywo czy agromaszu, to grudziądzka talerzówka łamana w X robi konkretniejszą robote, dołożyć wał i będzie to samo,

 

efekt pracy talerzówką to musi być masa, prędkość i dobry kont nastawiony, a c360 tego nie da rady uciągnąć,

 

co do samej ekonomiki talerzówek i tych agregacików, to dobra podorywka spali tyle samo paliwa co talerzówka a efekt zawsze jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, zastanawiam sie nad agregatem ścierniskowym

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-CID757-IDnVIKY.html#d577cb04d2

 

a brona talerzową do c 360

https://www.olx.pl/oferta/lekka-mala-idealna-do-c360itp-brona-talerzowa-gwarancja-dostawy-gratis-CID757-IDnGrss.html#91b305d5be

 

zastanawiam sie po czym lepiej było by wymieszane pole i czy dałby rade z tym scierniskowym??

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

tak sie włąsnie zastanawiam bo czytałem na innych tematach ze i 9 da rade ale akurat w to nie chce mi sie wierzyc...

Czyli lepsza brona talerzowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

"
co do samej ekonomiki talerzówek i tych agregacików, to dobra podorywka spali tyle samo paliwa co talerzówka a efekt zawsze jest lepszy." No akurat :)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Dokładnie tak, czy to talerzówka nie ważne czy zwykła czy teraz tak modna kompaktowa (osobiście nie wiem czym tu się zachwycać bo w niczym lepszej roboty od dobrej zwykłej talerzówki nie robi) czy to agregat ścierniskowy zechla tyle ropy co orka, sam się o tym przekonałem, bo co z tego że agregat czy talerzówka ma te 2,7m szerokości roboczej jak i tak te 10-30cm jedziesz po tym samym, a co jak jeszcze starsze pokolenie lubi w dolince po 2 razy przejechać, z pługami robisz jak dobrze rozstawisz to te plus 5-10cm szerokości roboczej i masz robote konkretną, bo nie oszukujmy się talerzówka, z ciągnikiem o mocy c360 szału nie zrobi ani prędkości roboczej za dużej nie będzie z tym kompaktem 1,8m, a za te pieniądze za ten kompakcik, który tak naprawdę użyje się tylko do ścierniska można już kupić 3 skibowy pług jednobelkowy z regulacją szerokości i mieć konkretną maszyn a płytka poorywka takim pługiem wychodzi fajnie, weź od razu pług 3+ bo jeśli poważnie myślisz o gospodarzeniu to prędzej czy później i tak te c360 zamienisz na inny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez karol210589
      Czy ktoś użytkuje bronę chwastownik? Jak się sprawdza w uprawie pozniwnej? Chodzi mi o zbudowanie maszyny to płytkiej uprawy pozniwnej oraz do mechanicznej walki z chwstami. Proszę o fachowe komentarze użytkowników 
      Również będę wdzięczny za zdjęcia 

    • Przez zyher
      Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:
      - Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)
      - Agro Tom  GTL
      - Agro Masz BTC
      - Staltech US 30
      Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.
      Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj