Piotr609

problem z cisnieniem jd 590

Polecane posty

Piotr609    1

Witam panowie mam do was pytanko odnosnie cisnienia u mnie gdy zamykam komore i nabijam cisnienie wskazówka zegara wchodzi okolo 2cm na zielone pole w trakcie zwiekszania sie beli dochodzi do czerwonego pola w zaleznosci od ustawiania zaworem gestosci ale gdy przestane i prasa nie pobiera materiału lub kiedy owijam siatka widac ze wskazówka sie cofa z 1.5cm a słoma z 10cm po wiezchu nie jest dobita czy u was tez tak jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Mam to samo w RC, ciśnienie ucieka, ale co chwilę przy owijaniu dobijam i jest OK. To najczęściej wina rozdzielacza w ciągniku.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    32

Tak to jest wina rozdzielacza w ciagniku ale można to w prosty sposób zrobić wystarczy wstawić przed ten rozdzielacz zamek hydrauliczny i problem z nietrzymaniem rozdzielacza znika
nietrzymaniem ciśnienia na prasie*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zamek zamkiem, ale doraźnie tyknąć dźwignią raz nie kosztuje nic, a bele ładniejsze


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Przed rozpoczęciem zwijania beli odłącz hydraulike od ciagnika i zobacz jak bedzie się zachowywać.
Te prasy potrzebuja hydrauliki ciagnika tylko po to, żeby wyrzucić belkę i napiąć pasy.
Resztę robi rozdzielacz prasy i zawory w nim więc nie wiem jak Wy wymyślacie uszkodzenie rozdzielacza w ciagniku.
Miałem podobny problem z prasą. Okazało się, że jeden oring w rozdzielaczu prasy był uszkodzony. Oring na przesuwającym się "grzybku". Małe uszkodzenie, ale w miarę przybywania materiału ciśnienie uciekało i po woerzchu bele nie były tak twarde jak w środku. Poza tym uniesiona komora powolutku opadała. Po wymianie problem znikł i bele twarde do końca.

Edytowano przez emtecc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie wiemy co tam siedzi w tej prasie, kolega nie pokazał nawet zaworów swojej prasy na fotografii, a są różne rozwiązania.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Nie wiem czy vicon to to samo co JD... Zawór do regulacji zgniotu i siłowniki od klapy...tym trzeba się zająć na pierwszy ogień, jeśli belki nie są do końca zbite. 
Spr najpierw czy podniesiona komora opada. W tym przypadku dla pewności trzeba odpiąć węże od ciągnika bo to będzie zależne od jego rozdzielacza. Żeby odpiąć węże trzeba unieść podnośnikiem komorę, żeby zmniejszyć ciśnienie wywierające na siłownik... wtedy odepniesz/ później przypniesz szybkozłącza.

 

Jeśli opada to siłowniki albo coś w rozdzielaczu (jest taki tłoczek odpowiedzialny za trzymanie ciśnienia)

Jeśli NIE opada to zawór do regulacji zgniotu się skończył (na 80% bo jest jeszcze zawór do miekkiego rdzenia, który mógł stracić szczelność i zawór nadciśnieniowy, który może puszczać przy ciśnieniu niższym niż to co ustawisz na zaworze do regulacji zgniotu... lub też złapał nieszczelność...te dwa przypadki da się spr po wyjęciu w/w zaworów)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
    • Przez Schadow
      Witam, w tym roku zakupiłem prasę JD 590. Na początku prasowanie szło bardzo dobrze bez większych problemów, ale gdy któregoś dnia wjechałem na pole i włączyłem sterownik ukazał mi się obrazek który jest dołączony w załączniku. Po wciśnięciu dowolnego przycisku obrazek zniknął i pojawiły się normalne funkcję prasy, więc postanowiłem prasować, jednak po osiągnięciu żądanej wielkości beli nie można było jej owinąć nawet ręcznie ani siatką ani sznurkiem. Pojechałem więc do domu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystko było ok. Nie mając już pojęcia co może być przyczyną postanowiłem ostatni raz włączyć sterownik i nagle zaczęło wszystko działać normalnie. 
      Ktoś wie może co mogło być tego przyczyną i co oznacza obrazek który jest dołączony w załączniku ??  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj