Polecane posty

bambik999    0

Witam,

planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?

Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Polecam Sipmę. Zawieszaną to i nową za tą kasę kupisz. Robię podobne ilosci co ty, a kupiłem właśnie używaną w bardzo dobrym stanie za 3500. Tylko na wąską folię. Tam nie ma zbytnio się co popsuć, więc może warto poszukać używki, a zaoszczędzona gotówka się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytaj o sipme. Mają teraz w promocji. Ją kupiłem. 2 msc temu za niecałe 7 tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Dokładnie tak jak kolega wyżej radzi. Kup coś tańszego a resztę kasy wydaj na inną maszynę. Sam mam owijarke langrena kosztowała niecałe 5000zł, i pracuje bez zarzutów owinęła dopiero trochę ponad 200 bel ale jestem z niej zadowolony. Solidnie zrobiona z dość grubego materiału. Z resztą tu za bardzo nie ma się co popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Oj byście sie zdziwili jak się rozrywają owijarka albo pękają wszędzie dookoła lub obrotnica po prostu sie urywa. Za ta kasę wole zachodnia uzywke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wiosną miałem podobny dylemat i wziąłem porządną zachodnią gdyż zależało mi jeszcze abym nie potrzebował dodatkowej osoby do jej obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Nie przesadzajmy, wszystko zależy od obsługi, jeśli ktoś nie smaruje, nie patrzy na łożyska na obrotnicy, rzuca belki na owijarke, to pewnie, że pękają i obrotnica czy ośka się urywaja. Osobiście mam metal fach 12 lat, rocznie owija łącznie ponad 1000 szt i jedyne co wymieniłem to łozyska na obrotnicy, łańcuch napędu i zębatke na silniku hydraulicznym na wiosnę w tym roku , poza tym śmiga, więc śmiało mogę polecić, bo to sprawdzona konstrukcja, teraz jest nowszy model w produkcji. Znajomi mają również sipmy, jeszcze z tych czerwonych i zielonych i też śmigają, to samo inter tech, te śmiało mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

No właśnie się dziwię, gdy jeździłem za prasą to u jednwgo handlarza leżał stos złomu owiarko podobnego wszystko kverneland, spytałem z ciekawości co mają zamiar z tym zrobić (ja osobiście nie dał by za to złotówki no może po cenie złomu), jeden z pracowników się śmiał że się trochę poczyści poprostuje, pomaluje a durny polski "chłop" kupi ten złom wyciągnięty z krzaków w Szwecji w cenie nowej polskiej. Bo jak to powiedział najwazniejsze jest by była Made in zachód a napewno się sprzeda. Swoją drogą o moim zakupie zdecydowało rozeznanie u mnie w okolicy, i porównanie dwóch owijarek jedna sipma druga prywaciarza jeśli dobrze pamiętam Zbych czy jakoś tak jedna z najtanszych na rynku. Obie bardzo dużo kręcą, z podobnych roczników. I ta od prywaciarza trzyma się lepiej od sipmy zarówno jeśli chodzi o lakier jak i całą konstrukcję. Wymienia w niej tylko to co się zużywa łańcuchy łożyska, a tak chodzi bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

@skoczek1994 tak się składa że kupiłem właśnie kvera choć i inne marki brałem pod uwagę, jej zaletą jest możliwość owijania dużych rolek sianokiszonki - czego nie potrafią te polskie, ale głównym powodem takiego wyboru było zdalne sterowanie które bardzo ułatwia pracę.

Każdy  kupuje na co go stać i co potrzebuje, mi taka była potrzebna, ale co potrzebuje autor tego tematu to niech sam określi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Pigmei dokladnie. Ja kupiłem tanco a kolega dorobil sterowanie na pilota i nie potrzebuje nikogo do owijania tylko jedna osoba co ładuje baloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Co masz na myśli pisząc "duże rolki sianokiszonki" bo 99% polskich owijarek może owinąć bele do bodajże 150cm średnicy. Zdalne sterowanie to żadna nowość parę groszy, i trochę pracy i taki bajer bedziesz miał w każdej owijarce
[url="

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mam na myśli rolki do średnicy 180 cm i do wagi 1200 kg a sterowanie na tym filmiku to made in garaż, jak masz patent to i pole do popisu na dobry zarobek, ja mam fabryczne sterowanie bez kombinowania.

Edit tanie to nie było i nie jest policz przeróbkę konstrukcji, sterowanie, siłowniki, rozdzielacz z elektrozaworami

Więcej może napisać @Mikruss, On to przerabiał i dobrze zna koszta

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

za 5500 netto można kupić już sipme owijarkę na dwie szerokości foli. Ja mam już 4 lata prywaciarza od michalaka i chodzi bez awaryjnie a robi rocznie takie ilości jakie ty będziesz robił. Jak chcesz już porządną to bierz sipme ale z tańszej też będziesz zadowolony bo tam nie ma za bardzo co się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Kolego @Pigmei nie wiem po co piszesz w tym temacie o swojej owijarce? Powiedz może ile ta Twoja owijarka kosztowała z tą automatyką i spróbuj odnieść się do budżetu autora. Też chciałbym mieć taką jak Twoja, wiem że jest lepsza, tylko co z tego? Piszesz tu by się pochwalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Już się gubisz w dyskusji? W tym budżecie ja się zmieściłem a Koledze radził bym  by kupił co potrzebuje, a nie kierować się tym co sam napisałeś, bo zachodnie to złomy, bo widziałeś u handlarza.. Podobnie można by pisać o ciągnikach, samochodach ,ale to już inny wątek.Złomu się nie kupuje i tyle.

Jak ma ludzi, i ma niewiele rolek do owinięcia to najtańsza owijarka mu wystarczy, lecz jak chce wiecej pracować to może  dołożyć i mieć wygodę jeśli jej oczekuje.

W tej cenie spotykałem też owijarki przyczepiane do ciągnika, samozaładowcze do owijania bel na łące, jeszcze wygodniejsza, ale czy taką chce autor tematu to nie wiem

 

Bel !80 nie robię, mi nie warto ale czy owijarki to wytrzymują to sam poszukaj, sprawdź. :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jest sipma od 2010 roku działa bez zarzutu . Jedyne co absolutnie polecam ,to owijarka z możliwością owijania folią 750 mm . 

Pigmei ,to jakie obroty silnika ma  ustawione ciągnik ,który owija ?  Jak to robisz ? Wkładasz belę na owijarkę i czekasz aż się owinie ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

Ja posiadam Rolmako folia 500 zawieszania kilka ładnych lat . najczęściej pęka łańcuch oraz przebijają się kółka (niewiem czemu).generalnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Meg, pod tą owijarkę podczepiam zwykłą 60tkę która ma  za mabą wydajność pompy hydraulicznej przez co owinięcie trwa dłużej niż by mogło.

Na pilocie w zasadzie używam tylko 2 przycisków "auto"  autoowijanie i autowyrzucanie. Więcej mogę napisać w  swojej galerii pod fotą  bo zaraz  się przyczepi do mnie  @ZYLA .

 

Tak  dla jasności w temacie, zwykłe owijarki najczęściej  kupić można między 4500 a 5500zł, jak ktoś przeznacza na zakup większy budżet to powinien oczekiwać czegoś więcej niż standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Bele sianokiszonki o średnicy 180cm to dla mnie jakieś nieporozumienie, a wagę koło 1t to czasami mają i takie o rozmiarze 135-140cm z mokrego materiału. Mikrus wszystko fajnie pięknie tylko takie cuda mają sens gdy ktoś musi sam owijać i ładować jednocześnie. W przeciwnym wypadku tak jak u mnie wystarczy trochę wprawy, i robota idzie aż miło popatrzeć. Testowaliśmy ze starszym nóż do obcinania foli, i powiem ci że to jest najwieksza wygoda jeśli chodzi o owijanie bo nie trzeba wysiadac z ciągnika. Nie da się ukryć że do tej roboty potrzebne są przynajmniej dwie osoby by to sprawnie szło i człowiek sie nie urobił. Te gumowe storzki ma mój sasiad w rolmako, ja mam metalowe bańki i to są dwa najlepsze typy kółek. Bo te pompowane to tragedia ciągle kapeć i uszkodzona folia o felge. Kumpel zamienił na pełne opony bez konieczność pompowania i ma spokój. Co do tych pasów podtrzymujących balota to się zgodzę przydatna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Właśnie głównie chodzi o ilosc osob do obsługi owijarki. Owiniecie od razu ok 100 nalotów chwile trwa i przeważnie jest to juz ok godz 17 wiec czas juz na obrządek przy zwierzakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez MichalFPol
      Witam. Jak w temacie. Sprzedam folię do sianokiszonki renomowanej marki SILOBALE. Folia biała lub zielona, na gilzie papierowej lub plastikowej.  Posiadam folie 500 mm oraz 750 mm. Cena uzależniona od ilość zamówienia i rodzaju gilzy. Proszę o kontakt email: michal.folpol@gmail.com lub tel. 510927148
    • Przez Kuba284
      Witam
      Który rozsiewacz będzie lepszy? 
      Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850
    • Przez osoba123
      Sprzedam prase Sipma Z-224. Stan bardzo dobry. Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z-224-CID757-IDyyjNG.html#86e7b8573e

    • Przez roman099
      Witam potrzebuje pomocy w szczególności od znawców tematu zaczełem remont owijarki metal fach z560 a dokładnie wymiane łożysk stołu i chodzi o to że tam są takie do tych dwóch łożysk tak zwane osłona obsady łożyska z plastiku. Stare wyjełem włożyłem dwie nowy łożyska wchodzą wszystkie a dwóch tych plastików nie idzie włożyć bo nie mieszczą się pod stołem jest teraz za mało miejsca można powiedzieć żę opiera się prawie na samych łożyskach. co zrobić jest na to jakiś sposób??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj