vrn

Claas compact 25 OM615 pompa wody

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vrn    0

Witam

Mam problem z Compactem 25, w którym jest silnik Mercedes OM615. Zrobił się luz na pompie wody i nie wiem jak zdjąć koło pasowe osadzone na niej. Do koła pasowego jest przykręcony wentylator na trzy śruby imbusowe i dalej nie ma nic więcej. Wymieniał może ktoś z Was taką pompę?
Pozdrawiam

post-78135-0-93975000-1502733900_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Mam zamiar całą, w sklepach są normalnie całe pompy. Ten silnik był montowany w Mercedesie W123, ale w kombajnie inaczej wygląda koło pasowe. Pompa wygląda tak jak na zdjęciu (zdjęcie zapożyczone z internetu).

post-78135-0-58524300-1502742335.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

To jeśli wymieniasz całą pompe to odkręcasz tą w całości wraz z kołem pasowym, kupujesz drugą kompletną pompe jeśli będzie bez koła pasowego to na nowej będziesz widział po wałku czy do ściągnięcia czy do odkręcenia koło pasowe. W ubiegłą zimę zmieniałem w moim U4514 to kupowałem kompletną z kołem pasowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Udało się zdjąć koło. Wystarczy lekko stuknąć kilka razy w koło pasowe, wałek pompy i zejdzie. Zaczyna się problem z tym, że jednak pompa od samochodu różni się od tej w kombajnie (czyli pewnie do kombajnów były montowane wydajniejsze). Ciężko będzie kupić taką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

W katalogu nie ma nawet rozrysowanego silnika Mercedesa tylko wzmianka o tym, że występował. W internecie zero infromacji o takiej pompie. Wychodzi na to, że te pompy były produkowane tylko do kombajnów. Udało mi się ogarnąć ten temat, dopasowałem pompę od Mercedesa benzyniaka 2.3 firmy HEPU P159. Ogólnie cała pompa jest dłuższa o 14mm, ale oddałem do obróbki i piasta została przesunięta na wałku i toczona. Obudowa też lekko została podtoczona. Otwory w obudowie pasują idealnie. Na dole wrzucam zdjęcia jak to wygląda. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

post-78135-0-00376200-1503152293_thumb.jpg

post-78135-0-96825100-1503152316_thumb.jpg

post-78135-0-96419900-1503152345_thumb.jpg

post-78135-0-74772900-1503152367_thumb.jpg

post-78135-0-00613300-1503152385_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj