Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 15:39

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa A w Czechach nie kombinują?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Dzisiaj, 17:17
  •  

#22 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 15:45

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa z serwem to sie nie przejmuj jak oryginalne czeskie czy polskie to nie ma problemu sciagniesz dekielek gorny i dokrecisz nakretke wtedy moze przestac ciec ale nie musi
i jeszcze jedno jak dokrecisz to odrazu powinno przej chodzic bo teraz olej sie zagrzeje i cieknie bo jest zadszy i nie ma dobrego cisnienia bo wycieka
a z tym wałkiem to ruznie morze byc jak chcesz to kupuj ale ja bym sie zastanowił

#23 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 15:47

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa wiesz kombinuja ale nie tak jak w polsce a pozatym jak chce cos kupic to jade do rolnik aalbo pgr-ó i kupuje bezposrednio u rolnika

#24 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 16:06

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Znasz wszystkich sprzedających w Polsce i w Czechach że mówisz że w Polsce bardiej kombinuja? Sorki że robie OT ale czasami jak czytam jakie to w Poslce złodzieje i oszuści to aż wstyd czytać. A obok przedstawieni Czesi czy Niemcy jako ideały z których nikt nic kradnie i nie oszukuje. Wszedzie są czarne owce a nie tylko w naszym kraju. Po lekturze niektórych wypowiedzi można dojść do wniosku że słowo "polski" jest synonimem dla określeń: "oszukańczy", "złodziejski", "badziewny".

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#25 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 06:26

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa kiedy ja jezdziłem i szukałem traktorów to w polsce nie było uczciwego handlarza
najlepiej było kupowac u rolnika ale trudno było znalesc
nie mowie tu ze polacy sa złodziejami ale bez przesady takie czasem złomy odpicowane chca wcisnąć komuś ze szok
to prawda ja kupowałem traktory 9 lat temu moze cos si od tamtej pory zmienio
chociasz szukam teraz bizona bs-a Z110 i jak pojezdziłem troche to duzo ludzi poznałem i moge powiedziec ze sa chmy i uczciwi
a swoja droga to nie wiesz albo ktos kto to czyta gdzie moge kupic bizona BS Z110 bo nie ma wybory duzego moze do czech pojecha
z gory dzieki za odpowiedz

P.S wiem ze nie powinienem tego tu pisac :)

#26 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 08:41

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Czechy też już całe objechałeś że wychwalasz ten kraj? Byłeś tam chociarz raz za jakimś sprzętem czy tak tylko gadasz? W dodatku polecasz ciągnik z PGR-u? :)

Ciagnik sie maluje żeby ładnie wyglądał a nie żeby coś ukryć. Napalony rolnik najczęściej kupuje oczami, wyblakniętego sztrucla ze śladami korozji nigdy nie kupi choćby technicznie był igła po kapitalnych remontach :)

#27 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 10:44

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa masz rację, ale nie wszyscy tak kupują ciągniki niektórzy wola kupić "pordzewiały" ale to chyba nieliczni tylko

#28 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 14 kwiecień 2009 - 11:57

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa No z tym wyglądem to jest tak że jak ładnie wygląda to od razu człowiek inaczej na niego patrzy. Tylko że nie bez przesady- żeby na silnik kłaść 5 cm farby? To juz jest trochę podejrzane. Ale dużo widziałem takich ogłoszeń gdzie ciągniki są kompletnie całe pomalowane. Ale jednak trochę się go boje bo niestety pod farbą nie widać nic... a np może mieć pęknięty blok... I tak pozatym to mogliby dokładnie popatrzeć np w internecie jaki to model jak sami nie wiedzą a nie obklejać go sfałszowanymi naklejkami i sprzedawać jako coś innego. Szukałem od rolników ciągnika kupić ale mało jest takich ogłoszeń. A jak nic nie znajde ciekawszego to chyba zdecyduję się na niego. Podoba mi się Zetor 8145 jeszcze... tylko że mało ich jest do 30 000zł. I w komisach trochę się cwaniaczą, chcą szybko i łatwo się wzbogacić na bardzo starym sprzęcie. Nie widzą tego że rolnik ciężko pracuje, odkłada grosz do grosza żeby kupić nową i dobrą maszynę, zachodzi, kupuję drogi sprzęt a w rzeczywistości to taki złom że szok który się psuje i ma starszy rocznik niż był podawany...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#29 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 13:40

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa co do rocznika to można posprawdzać bo na niektórych podzespołach są daty kiedy były odlewane np: obudowa skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share look2305

look2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 maj 2009 - 22:15

Czechy też już całe objechałeś że wychwalasz ten kraj? Byłeś tam chociarz raz za jakimś sprzętem czy tak tylko gadasz? W dodatku polecasz ciągnik z PGR-u? :)

Ciagnik sie maluje żeby ładnie wyglądał a nie żeby coś ukryć. Napalony rolnik najczęściej kupuje oczami, wyblakniętego sztrucla ze śladami korozji nigdy nie kupi choćby technicznie był igła po kapitalnych remontach :)

Czy Znasz sposób na to, aby do zetora 8245 założyć silnik perkinsa 4 cylindrowy, a do zetor 12145 silnik perkinsa 6cylindrowy?Jeśli tak, to napisz co oprócz silnika jest jeszcze potrzebne(silnik ma być turbo)>

#31 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 maj 2009 - 13:04

Czechy też już całe objechałeś że wychwalasz ten kraj? Byłeś tam chociarz raz za jakimś sprzętem czy tak tylko gadasz? W dodatku polecasz ciągnik z PGR-u? :)

no musze cie zaskoczyc ze objechałem połowe czech z tatom za kupnem traktorów i kupiłem tam 4 traktory 7211 i dwa 12145 i 8111 i tylko jednego nie brałem z pgru 8111 i musze powiedziec ze czesi sa dobrymi mechanikami i dobrze obsługuja sprzet i szanuja go kupowałem to na przełomie 1997 1999 i troche juz nimi jezdze i musze powiedziec ze dobre maszyny w zadnym remontu silnika nie było a chodza jak złoto w zetorze 12145 robiłem skrzynie bo nie dopilnowali oleju w skrzyni i łozyska igiełkowe sie rozsypały ale oni orali naprawde ostre gory i chodza jak sie zagrzeja to maja 3.5 cisnienia nizej nie spada

ciekawe czemu w polsce 2 na 10 ma sprawny wzmacniacz nie wspomne o ułamanych wajchach skrzyni biegów i wzmacniacza wwiec nie wciskaj mi kitu ze polasy co dobrzy ludzie i szanuja maszyny

a co do malowania to musze powiedziec ze wole nie malowany sprzet bo widze ze nie stał tylko robił
pomalowane czesto maja cos ukrytego ze kupisz porobisz i ci sie zepsuje wole dac wiecej lub mniej za maszyne ale sam go odpicowac w tedy widze co go boli i co sprzedwca miał na sumieniu

#32 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 03 maj 2009 - 13:58

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Polacy nie szanują sprzętu, i czasami wolą jeździć popsutymi bo remonty kosztują... Byłem w komisie i stał tam Zetorek nie pamiętam symbolu ale stan jak nowy. W kabinie na słupku była jeszcze kartka dotycząca przeglądów i wymiany olejów kiedy ile i gdzie. Czyli ciągnik był w dobrych rękach, stan jak nowy i został przywieziony chyba z Niemiec.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#33 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:47

Potrzebuje wszelkich informacji na temat takiego ciągnika z takim silnikiem. Proszę o szybkie informacje... Czy silnik jest awaryjny itp. Proszę o pomoc! ;)

HMyy, jak na mój rozum to silniki Perkinsa jeżeli chodzi o spalanie, to biorą mało, ale znowu ich silniki nie są zbytnio trwałe. Jeżeli ma to być główny ciągnik to nie brał bym z silnikiem Perkinsa. Pozdro ;)

#34 Share 09162

09162

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 20:36

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Tematy połączone

Witam co myślicie na temat zetora z silnikiem perkinsa 6 cylindrowym. Mam taki do kupna czy to warto? z góry dzięki za podpowiedzi Temat pisze pierwszy raz może z błędami

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 listopad 2013 - 17:00.

#35 Share kocobol

kocobol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 16:53

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa a ilu konny silnik ?

#36 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 23 listopad 2013 - 18:11

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Jak 6-stka perkins no to 100km
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2013 - 18:17

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa 100 koni? Podaj źródło a ja znajdę Ci inne podające zupełnie co innego, na dobrą sprawę sam nie wiem które dane są prawdziwe.
Edit
Jeden z przykładów masz na poprzedniej stronie http://www.agrofoto....sa/#entry331203

Ten sam silnik montowany był też w kombajnach http://www.combinest...rsenator-41.htm
Niby te same silniki.

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 listopad 2013 - 18:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 24 listopad 2013 - 10:27

Zetor 8045 z 6 cyl silnikiem Perkinsa Z tego co mi wiadomo, Ursus i Zetor wspólnie "budowali" niektóre ciągniki, więc podejrzewam że w Ursusie c-3110 był taki sam silnik Perkinsa jak w Zetorze 8045.
Masz tu link do strony: http://www.polskamas...113-ursus-c3110
Moc: 74,9 kW,
1kW=1.36KM
To wychodzi na to 74,9 x 1,36 = 101,864 KM, czyli w zaokrągleniu 100KM
Nawet tu w tabeli masz, ze 100,5KM http://konedata.net/...it/Ursus385.htm
A co do kombajnów, to mogli mieć zmienioną dawkę na pompie albo przełożenie wolniejsze co dało więcej mocy.
Pozdro
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)